Centralno i etazno grejanje.

Teča neka čita ugovor, ako je sa Srbijagasom onda u ugovoru pišu rokovi, rok za brojilo je 15 dana nakon što kupac ili izvođać radova podnese zahtev sa pratećom dokumentacijom...kod mene u ulici prošle godine dve kuće uvodile gas, jedna dobije brojilo a druga ne skoro jedna napram druge...ima tu više opcija, sa podmazivanjem i bez, ako podmaze onda ni kuća ne mora biti legalna....
Onda treba da ih tuži.Pa to tek onda ide u nedogled.
 
180 000 meni rekli tarifu samo do kuce gas...reko hvala lepo.imam termomontov sporet za etazno i godisnje potrosim oko 5-7 metara drva.za sada zadovoljan.
Kod nas je 90 hiljada,15 hiljada odmah uplatiš a ostalo 36 meseci po 2 hiljade ,tako da to nije tako strašno,nego su sad od leta poubacivali neke nove takse videćemo na kraju kolko će sve to izaći.
 
Meni je pušten gas (kotao) u Ponedeljak, u ceo postupak smo ušli prošle godine, zbog dodatnih radova u kući sam i planirao priključenje ove godine. Uradio sam i kompletnu instalaciju, nisam je imao ranije, podno grejanje u kombinaciji sa nekoliko radijatora te troškove neću navoditi napisaću samo ono što sam dao za gasni priključak i puštanje.

1. Priključak: 91 731,60 din (plaćanje u 36 rata, prva rata 15 288,60 ostale po 2113,42din)
2. Postavljenja brojila (ulazi u cenu priključka) i kopanje od glavnog voda do objekta besplatno do 10m
3. Projekat unutrašnje gasne instalacije 24 000din (200€), sada traže i više
4. Kotao 198 000din Vaillant eco tec plus (kondenzacioni) 25KW
5. Gasna instalacija od sata do kotla 2600din (22€) po dužnom metru
6. Uzemljenje 5000din (40€)
7. Fleksibilno crevo za priključenje kotla (dovod gasa) 0,6m - 1167din
8. Termostat Computherm 4300din (Q7 RF), Vaillant su preskupi, ako bih hteo upravljanje preko aplikacije (mob.telefon) to bi izašlo sa termostatom i internet modulom oko 400€
9. Puštanje kotla 6000din (kondenzacioni)
 
Meni je pušten gas (kotao) u Ponedeljak, u ceo postupak smo ušli prošle godine, zbog dodatnih radova u kući sam i planirao priključenje ove godine. Uradio sam i kompletnu instalaciju, nisam je imao ranije, podno grejanje u kombinaciji sa nekoliko radijatora te troškove neću navoditi napisaću samo ono što sam dao za gasni priključak i puštanje.

1. Priključak: 91 731,60 din (plaćanje u 36 rata, prva rata 15 288,60 ostale po 2113,42din)
2. Postavljenja brojila (ulazi u cenu priključka) i kopanje od glavnog voda do objekta besplatno do 10m
3. Projekat unutrašnje gasne instalacije 24 000din (200€), sada traže i više
4. Kotao 198 000din Vaillant eco tec plus (kondenzacioni) 25KW
5. Gasna instalacija od sata do kotla 2600din (22€) po dužnom metru
6. Uzemljenje 5000din (40€)
7. Fleksibilno crevo za priključenje kotla (dovod gasa) 0,6m - 1167din
8. Termostat Computherm 4300din (Q7 RF), Vaillant su preskupi, ako bih hteo upravljanje preko aplikacije (mob.telefon) to bi izašlo sa termostatom i internet modulom oko 400€
9. Puštanje kotla 6000din (kondenzacioni)
Bićeš prezadovoljan,naročito podno grejanje gde će biti mala potrošnja jer ideš sa malom temperaturom.Naravno,start je skup.Ali i kad dodaš ratu biće jeftinije od bilo kog vida grejanja sem na bale jer ne računaš svoj rad,amortizaciju.
 
Ovo je mnogo puta jeftinije od bala...
93adf4a0588ed749bd1b5e4511e911b1.jpg
6a94a59a382c2ff19a156e06a00d529f.jpg





Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel probao neko umesto sojine bale da lozi bale od uljane repice? Kako se to pokazalo?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ложимо на послу. Мора да буде крвнички сабијена и добро сува. Ако је мекана бала чим је пламен дохвати изгори за час и опет ложи.
 
Da se dopunim mi na balu stavimo i po neko drvce a kad je bas hladno u dzak od 25 kg sipamo ugalj pa i to na balu ,nikad nije bilo potrebe za vise od 2 lozenja dnevno ali nije ni bilo minus 30
 
Наравно, овде ложимо велике коцке и роло бале. Проблем настане ако је слабо сабијена када је пламен дохвати и попуца мрежица она се брзо рашири у комори али недовољно да попуни. Ухвати је пламен са свих страна и веома брзо изгори. Ако је добро сабијена равномерно гори.
Треба да држи око 80-90 минута. А буде случајева да држи једва пола од тога.
 
Cuo sam kad da jedna bala uljane repice zameni dve bale soje pa me to zanima

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Mi kad smo pre 14 godina kupovali kotao na biomasu, prodavci se kunuli kako je 4-5 bala soje dovoljno za 24 časa. A u stvarnosti se ispostavilo da treba jedna bala na svakih pola sata kada je napolju temperatura ispod nule.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako misliš da se ogreješ moraš često ložiti a ako spadaš u onu grupu ljudi koji ne vole toplo pa nalože tek popodne oko 16h da se malo smlači u kući a u međuvremenu se uviju u deke i pokrivače onda je dovoljno. 😂
 
Nazad
Vrh