Centralno i etazno grejanje.

Grejem prizemnu kucu od tugle/ceprici/nabijaca debljina zidova 45cm, prosle godine renovirana, stavljena ploca, krov tegola, PVC stolarija. Ove godine stavljena izolacija na dve strane kuce, jedan zid+ kalkan 5cm stiropor, drugi zid stavljeno 20cm.
Grejemo se na drva kamin rustikal za etazno, povrsina oko 70kvm, imam 6 grejnih tela, bojler od 80l, jedan radijator od 1.6x0.6, jedan 1x0.6, 2 0.4x0.6, susac 104x0.6, radijatori imaju termoglave susac ne.
Prosle godine potrosnja 9m3, cer, hrast, bukva i gabar. Poceli sa grejanjnem od 15.11 pa do aprila. Temperatura je isla u rasponu 19-25C, lozilo se od 07-24 zbog bebe. Ove sezone poceo da lozim 1.10.vidi se razlika u odnosu na proslu godinu, lozi se i dalje od 07-24h, ujutru najmanjna tempraura je bila 21C, temepratura vode u sistemu je 40-45C, ako ide do 50-55 bude 25 pa i 26C. Probao sam oktobra kad bese toplije da ceo dan grejem klimom ali ujutru je temepratura bila 20c i nekako je bilo u celoj kuci hladnije. Zadnjih 10ak dana uvece pre spavanjna ga napunim ili oblicama ili nekom krupnom cepankom, ujutru ocistim pepeo uglavnom ima zara, stavim karton briket nekoliko komada i malo sitnija drva preko, vrlo brzo se podigne temperatura i upali pumpa, kada sam ga lozio samo popodne treba mu dobrih pola sata da podigne temperaturu i upali pumpu.
Ove godine uzeo za sada 4m3 cer, hrast i gabar i pola tone briketa, najverovatnije cu uzeti jos 3m3 sirovog hrasta i cera posto drva koja imam su uzeta juna i dobro se osusila. U planu je prelazak na pelet mozda sledece godine normalno zavisno od cene kotla i samog peleta, drva sam placao 5800 iscepana i dovezena na kucnu adresu, briket 13000 t. Po nekim mojim procenama trebace mi oko 2t za sezonu peleta mzoda 2,5 sve zavisi ako ga lozim ceolog dana onda 2.5 ako malecka ide u vrtic a kotao se pali ujutru od 06-09 i od 16-24h cenim ga mozda i manje od 2t. Opet to je skuplje od drva jer drva mogu u selo da nadjem i po nizoj ceni od ove sto sam letos placao ali je komfor sa peletom mnogo veci.
 
Evo kako to kod mene izgleda...
a3b59a8053e894a025c10bd08d36ca2d.jpg
489fec561dff0a4dd92cdf0573f1051c.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ubaci malko kamenog,da ti se ocisti pec.Imas previse prljave zidove
 
Mislim da nisi u pravu....
Gde je jedna soba, dobro izolovana, sa novim PVC stolarijom u vidu prozora i vrata, prostor se za 1 sat ugreje na 20 stepeni.....
U sobi ložim samo uveče, oko pola 7, za sat-sat i po bude 18-20 stepeni, a kad uđem u sobu, bude oko 11.....
Ložim do 10-11 i bude toplo do jutra, kad ustanem ne bude hladnije od 14-15 stepeni....

Dok smo ziveli na salasu i lozili ogrizine(sazvakanu kukuruznu stabljiku) u paorsku pec,imali smo vecu temperaturu u letnjoj kujni nego ti u toj sobi 8-)
 
Šalu na stranu od kad ložim Bale uopšte ne razmišljam o potrošnji i uvek je 24_26 u kući
Kuća ima oko 380_400m2 sve se greje!!
Mene 1000 bala košta oko 250e u avliji
E sad hoću potrošiti 1500_2000 to me ne zanima jer uvek spremim 4000 zbog ovaca


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Batali tu zamenu teza....
I grej se na šta god hoćeš od mene ti prosto....
Danas ako imaš svoje mišljenje odmah nisi politički podoban, zaostao si...
Ako se greješ na ugalj ili drva, (jer si tako navikao, a i ceo sistem ti je takav ili ti je lako dostupan, ili ti budžet ne dozvoljava, MA NEBITNO ) onda si zastareo, gušiš i truješ nas napredne, moraš na "moderan" način, toplotna pumpa,pelet, kur@c palac, na gas, more, koji je upravo "prošao" kroz selo, nemoj slučajno da ga ne uvedeš....
Marš bre !!!
Neću, pa mi pljuni pod prozor !!!!!
Moraš biti "ukalupljen" i u trendu, zaboga, odakle ti pravo da NE LOŽIŠ u sobi i živiš kao pre 100 godina !!!!!????
Posle se čudite otkud Vam toliki vikendaši po selima kojima smeta smrad od guvna u zadnjem dvorištu udaljeno 40 metara od dotičnih !!!!???
Ima da se iseliš iz pradedine kuće, na kraj sela ili na salaš ako misliš živinu da držiš, dere mi se tvoj pevac svako jutro pod prozor !!!!
Smrde mu svinje, a daj malo naseci onog sušenog iz tvoje pušnice, nešto mi ne ide ova tvoja šljivovica na prazan stomak !!!! 😃
Sve više ljudi poprima odlike snobova !!!!!!
Čast izuzecima !!!!
Pljujte me koliko hoćete !!!!
Ja imam svoj stav !!!!
A bitno da se kuka kako nas zavejao sneg !!!
Koliko Vas je očistilo sneg u dvorištu, a da ne pitam ispred kuće ?
Ne kažem za ove što imaju teg oko vrata, u vidu stočnog fonda , i koji MORAJU !!!!
Malo makar metlicom, kud pop prođe...🤔
Ništa, a ? 😙
Odneće ga Sunce, evo, sad će da ugreje...😎
U Decembru ? 😂
" Samo da je meni toplo, a za druge jebe mi se !!!!! "
Zamisli, temperatura u sobi gde se spava ne smije pasti ispod 23 !!!!! 😵
Ako ne mogu da spavam u gaćama, ma propast !!!!
Pa ja ne bih mogao ni da zaspim na toj temperaturi a ne da spavam i odmorim se !!!
U dnevnom boravku gledam da temperatura ne pređe tu cifru , kad ste je već pomenuli !!!!
Prokleta bila i temperatura i ko je izmisli !!!!😠
I proklet i ja ovakav nakaradan i zatucan kad nađoh Vama nešto da se pravdam !!!!!! 👹
 
Batali tu zamenu teza....
I grej se na šta god hoćeš od mene ti prosto....
Danas ako imaš svoje mišljenje odmah nisi politički podoban, zaostao si...
Ako se greješ na ugalj ili drva, (jer si tako navikao, a i ceo sistem ti je takav ili ti je lako dostupan, ili ti budžet ne dozvoljava, MA NEBITNO ) onda si zastareo, gušiš i truješ nas napredne, moraš na "moderan" način, toplotna pumpa,pelet, kur@c palac, na gas, more, koji je upravo "prošao" kroz selo, nemoj slučajno da ga ne uvedeš....
Marš bre !!!
Neću, pa mi pljuni pod prozor !!!!!
Moraš biti "ukalupljen" i u trendu, zaboga, odakle ti pravo da NE LOŽIŠ u sobi i živiš kao pre 100 godina !!!!!????
Posle se čudite otkud Vam toliki vikendaši po selima kojima smeta smrad od guvna u zadnjem dvorištu udaljeno 40 metara od dotičnih !!!!???
Ima da se iseliš iz pradedine kuće, na kraj sela ili na salaš ako misliš živinu da držiš, dere mi se tvoj pevac svako jutro pod prozor !!!!
Smrde mu svinje, a daj malo naseci onog sušenog iz tvoje pušnice, nešto mi ne ide ova tvoja šljivovica na prazan stomak !!!! 😃
Sve više ljudi poprima odlike snobova !!!!!!
Čast izuzecima !!!!
Pljujte me koliko hoćete !!!!
Ja imam svoj stav !!!!
A bitno da se kuka kako nas zavejao sneg !!!
Koliko Vas je očistilo sneg u dvorištu, a da ne pitam ispred kuće ?
Ne kažem za ove što imaju teg oko vrata, u vidu stočnog fonda , i koji MORAJU !!!!
Malo makar metlicom, kud pop prođe...🤔
Ništa, a ? 😙
Odneće ga Sunce, evo, sad će da ugreje...😎
U Decembru ? 😂
" Samo da je meni toplo, a za druge jebe mi se !!!!! "
Zamisli, temperatura u sobi gde se spava ne smije pasti ispod 23 !!!!! 😵
Ako ne mogu da spavam u gaćama, ma propast !!!!
Pa ja ne bih mogao ni da zaspim na toj temperaturi a ne da spavam i odmorim se !!!
U dnevnom boravku gledam da temperatura ne pređe tu cifru , kad ste je već pomenuli !!!!
Prokleta bila i temperatura i ko je izmisli !!!!😠
I proklet i ja ovakav nakaradan i zatucan kad nađoh Vama nešto da se pravdam !!!!!! 👹
Polako dobrodol bez nervoze i sekiracije, svako je gazda u svom dvoristu 🙂
 
Komsija se do prosle godine grejao na drva+ugalj i pride plasticne kantice od ulja i ostalog otpada sto pokupi u autoservis gde je radio. Imao onaj narandzasi kotao, medjutim u kuci mu ladno, isla je zaebanicja kroz selo kad neko ukrsti dva drveta grejes se ko taj komsija(necu da imenujem) u prevodu nema nist aod grejanjne. To se promenilo kada je dosla snajka u kucu, zena iz grada navikla na toplo posto imala u gradu CG, odma mu se povecala i potrosnjna, videlo se po kubikazi drveta koje je kupovao a i osetno bilo toplije zimi.
Ko oce neka stedi, neka sedi u vunene carape, dzemper u kucu na 18-19C njegovo je.
 
Ti smatraš da je 19 stepeni hladno ?
I da se na toj "temperaturi" sedi u jakni ?
Evo, vjerovao ili jok, sedim u košulji na 19.4 stepeni....
Zadržao sam se po dvorištu, pa nisam pratio vatru u kući...
Ispod košulje imam samo majicu....
Meni je najprijatnije do maksimum 21 ako već moramo da mjerimo tu prokletu naređujuću temperaturu...
Ne bolujem od toga da imam zacrtano, ili moram da se obesim ako ne uspem da "nateram (poželjnu) temperaturu"...
Odem kod nekih, krka vatru ko besomučan, samo da bi mogao da se hvali (i ni zbog čeg drugog) kako on u kući sedi u šorcu i majici....😎
Pa čemu ?
Ne štedim na grejanju, zaista, ne moram,imam drva, ali čemu ?
 
Nazad
Vrh