Centralno i etazno grejanje.

Pa moze druže, pitaj. Od 92 ga imamo. Zamenjeno samo jedno rebro. Tata i njegov prijatelj su u isto vreme ubacili grejanje. Naš kotao još radi a on je promenio 3 do sada. (Ne znam koji proizvođač). Ida koja jačina gorionika, kvadratura koju greje i i potrošnja. Ja bih grejao nekih 130kvadrata. 10cm stiropor. Samo jos ploču da prevucem vunom.
 
Pa moze druže, pitaj. Od 92 ga imamo. Zamenjeno samo jedno rebro. Tata i njegov prijatelj su u isto vreme ubacili grejanje. Naš kotao još radi a on je promenio 3 do sada. (Ne znam koji proizvođač). Ida koja jačina gorionika, kvadratura koju greje i i potrošnja. Ja bih grejao nekih 130kvadrata. 10cm stiropor. Samo jos ploču da prevucem vunom.
Ekona gorionik je u pitanju
 
Treba mi pomoc,planiram da stavim na radijatore termo glave ali u prodavnici imaju ravne i ugaone,ravni mi nikako ne idu a ugaoni ako namestim termo glava ce mi stajati na gore jel to problem?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Treba mi pomoc,planiram da stavim na radijatore termo glave ali u prodavnici imaju ravne i ugaone,ravni mi nikako ne idu a ugaoni ako namestim termo glava ce mi stajati na gore jel to problem?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Što bi bioproblem.Donji razvod imaš kad treba gore da stoji.
 
Meni stoji tako ventil e sad jel mogu tako da stavim i termo glavu? Ili ce smetati,posto gde god gledam klip termo glava stoji vodoravno
492403fa8df2ce1629dfdc197fc7e50b.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Izmedju kotla (na čvrsto gorivo-drvo,ugalj) i dimnjaka-da li može da se stavi fleksibilno crevo, ovako nešto:


ili je bolje da je ta cev od lima?
Najviše me interesuje zbog čišćenja tog dela.
Pretpostavljam da ako je fleksibilno,lako se može skinuti, očistiti i vratiti.
 
Ako je to od aluminijuma,nema od toga nista,nije to za te temperature po meni,nece se istopiti naravno,ali ce doci do deformacije.To je vise za kuhinje za one aspiratore i tako nesto gde nema nekih velikih temperatura.
 
Izmedju kotla (na čvrsto gorivo-drvo,ugalj) i dimnjaka-da li može da se stavi fleksibilno crevo, ovako nešto:


ili je bolje da je ta cev od lima?
Najviše me interesuje zbog čišćenja tog dela.
Pretpostavljam da ako je fleksibilno,lako se može skinuti, očistiti i vratiti.
Nemoj to nikako da stavljas,nece to izdrzati tu temperaturu,to ti je za aspirator cev

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja nasao jedva pelet, i to po ceni od 230 e za paletu, Jela Star Prijepolje,ovi od kojih sam uzimao zadnjih par godina me vukli mesec i po, te bice danas te sutra, i sve ode gore u mom cekanju i verovanju, greske se placaju jbg
 
Bio sam u firmi jela Star i mogu reći da je skroz ozbiljno preduzeće
Oko 700 zaposlenih
Rade od održavanja šuma do seče i prerade i prerade otpada iz drvne industrije
Prave oko 10t peleta na sat i izvoze 85%
Samo ću reći da je livnica Prijepolje njihova mašinska radionica
Mašinski park broji oko 120 kamiona plus radne mašine

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh