Centralno i etazno grejanje.

Nis, nema peleta ni za lek. Dobio sam preporuku za pelet iz Prijepolja nemam pojma kakav je. Ovde se uglavnom prodaje Sparow i Bioenergi. Danas isao po prodavnice da pitam , u jednoj svakog dana dolazi prodaju na dzak 475 din dzak, Sparow/Bioenergi zavisi koji stigne, kazu ide za 2h kolicina.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Samo na bale
Ja jos zaradim, bojler mi kombinovani, kad ga iskljicim i prebacim na centralno ,usgedim godisnje oko 15.000 din struje, a manje od toga me kosta da spakujem kuci 1000 bala.

Tako da sam u zaradi

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Izmedju kotla (na čvrsto gorivo-drvo,ugalj) i dimnjaka-da li može da se stavi fleksibilno crevo, ovako nešto:


ili je bolje da je ta cev od lima?
Najviše me interesuje zbog čišćenja tog dela.
Pretpostavljam da ako je fleksibilno,lako se može skinuti, očistiti i vratiti.
Kod mene je odradjeno tako sto je ta cev od lima.kupio sam fabricku dimnjacu a majstor mi je napravio vratanca sa gornje strane-isekao komad 10x15 cm a preko toga zasrafio parce malo vece od toga koje je isekao od viska iste te cevi.nadam se da razumes.
 
I supa se da napraviti.Brzo bi se isplatila.
Ja da grejem ovoliku kucu na plin ili drva imao bi godisnje 1400-1500e troska za grejanje.
I da nemam supu digao bih kredit i napravio .

Za 3-4 god ustedom bi i supu isplatio.

A ovako dajes drugima , zavisis od drugih i nemas supu.




Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Isto bi bilo kao sa peletom, nema ovde gde kupiti bale opet bi morali da jurimo kao i pelet.
Najvise se isplate drva jer ih ima

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Mnogi presli na plin ,cistije ,kulturnije kad evo nove krize sa gasom ,mi smo zapamtili svasta i jedino smo se ugrejali kad smo spremili cvrsto gorivo kuci,od prosle god uveli centralno na bale,letos upresovali uljanu repicu ,kupili uglja i mirno cekamo zimu
 
Moji na selu presli prosle god na pelet, do tada imali centralno na drva i ugalj. Zbog neozbiljnosti nisu kupili pelet kad je trebalo letos nego sada jure. Ako se ovako nastavi sa peletom narednih godina mozda se i vrate na cvrst energent

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Izmedju kotla (na čvrsto gorivo-drvo,ugalj) i dimnjaka-da li može da se stavi fleksibilno crevo, ovako nešto:


ili je bolje da je ta cev od lima?
Najviše me interesuje zbog čišćenja tog dela.
Pretpostavljam da ako je fleksibilno,lako se može skinuti, očistiti i vratiti.
Ja stavio, kratko, možda 30 cm, kupio u prodavnici koja se bavi tim stvarima za grejanje, stavio 2009te,još uvek stoji, nekoliko puta godišnje se usija, grejem se na bale..
 
Ja nasao jedva pelet, i to po ceni od 230 e za paletu, Jela Star Prijepolje,ovi od kojih sam uzimao zadnjih par godina me vukli mesec i po, te bice danas te sutra, i sve ode gore u mom cekanju i verovanju, greske se placaju jbg
Imas u blizini coveka koji uvozi Ukrainski,kazu da je dobar pelet(nisam probao, lozim ugalj),ako hoces poslacu ti broj na pp.
 
Koliko otprilike bala trosite za sezonu?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Za moju kuću oko 370m2 potrošim oko 1600_1800 bala i nikad nije ispod 23_24 celzijusa
Zet za 250m2 potroši 1200 bala njegova kuća je od blokova omalterisana nema izolaciju
Drugar za 300m2 izolovane kuće potroši 950_1000 bala
Zet i ja imamo peći na 2 Bale i malo manje potrošimo i mnogo redje ložimo od kolege koji ima peć na 1 balu
Npr ja ložim na 3,5_4h


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh