Centralno i etazno grejanje.

Prikljucak ili instalacija te zanima?
Prikljucak je 750 evra kod nas,ali koliko jos pored toga ide...geometar,notari,PDV...ja imam 100 kvadrata kucu,i sad radim sve,od radijatora do kotla na gas. Pa bih i bojler odma,pa ako neko ima neki da mi preporuci?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Prikljucak je 750 evra kod nas,ali koliko jos pored toga ide...geometar,notari,PDV...ja imam 100 kvadrata kucu,i sad radim sve,od radijatora do kotla na gas. Pa bih i bojler odma,pa ako neko ima neki da mi preporuci?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
Što se samog grejanj tiče.Ako kupiš kondezacioni-preporučio bi ti BAXI .Malo zavisi od izolacije a mislim da bi se uklopio u 3000E .Kotao ti je oko 108000.I otišle su cene bakra drastično.Ako radiš sa bakrom.Ako ideš plastikom biće jeftinije.Sve zavisi šta želiš.Da napomenem u tom kotlu imaš i sanitarnu vodu i ne treba ti bojler.
 
Što se samog grejanj tiče.Ako kupiš kondezacioni-preporučio bi ti BAXI .Malo zavisi od izolacije a mislim da bi se uklopio u 3000E .Kotao ti je oko 108000.I otišle su cene bakra drastično.Ako radiš sa bakrom.Ako ideš plastikom biće jeftinije.Sve zavisi šta želiš.Da napomenem u tom kotlu imaš i sanitarnu vodu i ne treba ti bojler.
Hvala ti,videcemo sta mi i sami majstori preporuce,a izolacija je bogami dobra,tako da ce mi i ti dobro doci...

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Kod nas u MZ je prikljucak 400 e.na to dodajem troskove projekta kucne instalacije i projekta samog prikljucka 200 e,placam oko 7000 takse,21 000 merno regulacioni set i oko 150 e samo povezivanje na mrezu nekoj firmi sa licencom.
E sad ja vec imam centralno na drva,tako da ne kupujem radijatore a sto se tice kotla kod nas je popularan neki Imergas.kondenzacioni sa toplom vodom u kompletu sa dimnjacom je sad 98 000.
Serviser uzima valjda 80 e za pustanje u rad.Ako ti treba majstor mozes se javiti u p.p.
 
Kod nas u MZ je prikljucak 400 e.na to dodajem troskove projekta kucne instalacije i projekta samog prikljucka 200 e,placam oko 7000 takse,21 000 merno regulacioni set i oko 150 e samo povezivanje na mrezu nekoj firmi sa licencom.
E sad ja vec imam centralno na drva,tako da ne kupujem radijatore a sto se tice kotla kod nas je popularan neki Imergas.kondenzacioni sa toplom vodom u kompletu sa dimnjacom je sad 98 000.
Serviser uzima valjda 80 e za pustanje u rad.Ako ti treba majstor mozes se javiti u p.p.
Da li je to kondezacioni.
 
Sve je to isto. Jedan em ventil, 3-4 sonde i mali kontroler, pumpa, malo alu lima, malo bakra i plehana serpa okolo. Svaki ce izdrzati deset godina.
Raspitati se samo jer neke odradjene serije odredjenih proizvodjaca imaju poznate falinke a to dal je kinez ili svaba ili italijan... To je porez na budale. Bitno je da je guzici na zimu toplo, sto duze garancija i sto manja cena
 
Jeste...al i ja sam cuo za te Biasi da su dobri.ako si na te mislio Zorane.italijanski.
Da BAXI-Italijanski.
Neško nije sve isto.Baš sam danas imao neku diskusiju gde su neki tvrdili da kondezacioni imaju efekta samo kod podnog grejanja,pa su se odlučili za konvecionalne .Tačno je da je tu najisplativiji jer se ide sa malim temperaturama.Kondezacioni radi do 48,50 stepeni što je skoro max temperatura kojom se ide skoro cele sezone.Znači da ima isplativosti.Nisam se upuštao veliko u raspravu jer cena govori sve.Nije džabe kondezacioni dosta skuplji a i na našem području nema mnogo kuća sa podnim grejanjem.
Neško,ima razlike, u ceni.A to si u pravu: lim,bakar,pumpa izmenjivač....sve je to isto.
 
Ja imam Biasi-ja od 2007, nikad štucnuo nije, ćale je sad stavio kod njega Baxi-ja, oba su obična kotla (nisu kondenzacioni), sta god samo ne Remeha, šurak je kupio pre 4 god, hoće da je razlupa, gasi toplu vodu kod tuširanja, ima neki problem servis ne zna da reši.. Mozda kod njih postoje neki modeli koji nemaju problema..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Toplu vodu hoće da gasi kada je slab pritisak vode u sistemu ili loš protok ako je npr perlator začepljen od kamenca.
 
Imamo vec duzi niz godina kotao Radijator Zrenjanin. To je liveni kotao. Zanima me mogucnost montiranja gorionika za pelet na njega. Da li je to pametno raditi i da li bih imao nekih vecih gubitaka toplote, tj manja iskoriscenost.
 
Imamo vec duzi niz godina kotao Radijator Zrenjanin. To je liveni kotao. Zanima me mogucnost montiranja gorionika za pelet na njega. Da li je to pametno raditi i da li bih imao nekih vecih gubitaka toplote, tj manja iskoriscenost.
Sigurno da bi imao nesto vecu potrosnju ali nemoj da zaboravis da je to veciti kotao i da ce sahraniti bar deset kotlova na pelet.Ima nekoliko komada u selu koji su preradjeni na pelet i niko se ne zali.
 
Nazad
Vrh