Centralno i etazno grejanje.

Danas u 4 godini nas je napustio termomont šimanovci,procureo između 1 i 2 pregrade. Imao mešni ventil, radio u temp. opsegu 60 70....zutra zovem za garanciju ali čisto sumnjam da će uspeti. Da li neko ima FK seriju iz Kraljeva?

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
Kakav vam je sistem centralnog grejanja otvoren ili zatvoren, da nije nabilo preveliki pritisak u sistemu pa stradao kotao.
 
Nije nabio pritisak,sve je radilo normalno.uvažili su garanciju i odneli peć na totalni remont. Ostaje samo ložište staro.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Dal je moguce odneti pec na remont posle isteka garancije i sta takav remont podrazumeva?Verovatno bi to najbolje odgovorili proizvodjaci kotlova ali posle vise god eksploatacije nisi siguran kada ce da procuri a to verovatno bude kad je najnezgodniji momenat pa da bi to sprecili ,jer to neko radio ?
 
Ja imam ABC concept 2 mini, 21kw, već osma godina. Grejem ~140kvadrata, otvoren sistem, godišnja potrošnja 12-15m3, za sada veoma zadovoljan. Mada se razmišljam da uvedem grejanje na gas kad ovaj izdahne, uzmem cisternu na rentu (0din) i kupim gas, ali još nisam siguran koliko mi je to isplativo (neću da žalim 300-400€ više godišnje ako je komotnije).
 
Video sam ovu pec,jako mi se svidja. Ali nije bas ni jeftina. Ovo se vidi da je sredjivana.
Ima slicnih u oglasima kojima treba sredjivanje,ali problem ako je negde puknula. A to ne mozes znati dok ne odes i vidis.
Zato sam se obratio na forumu,ako neko ima sigurno bi rekao iskreno kakvo je stanje.
 
Danas je moj problem sa termomont kotlom završen, dobio sam nov kotao..bez objašnjenja što ali su danas dovezli.. veće seronje od njihovih servisera nisam skoro sreo, od prvog dana su na zavijen način tražili pare da mi srede preko veze za nov kotao ..serviseri su prvog dana tražili da pošaljem malo para za varioce u firmi,kako bi dobro sredili kotao, pa su došli drugi dan da ga natovare jer su prvi dan bili puni..juče me zovu i kažu da su oni izkukali nov kotao za mene ..danas toliko neljubazno izbacili kotao iz kombija i skoro bez doviđenja odoše. Naravno da im nisam dao pare..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ga i racun za januar, posle prvog poskupljenja, tv pretplata visa za 44din i naknade za PPEE od 5,5 puta.
6983568c1126cbfa552e9258155d40f4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, koji gasni kotao imate i da li ste zadovoljni, koji preporucujete. Koji konvencionalni, koja marka? Mozda neki kondenzacioni da nije preskup? Kuca mi je 80 m2, odlicna izolacija i stolarija.
 
Кућа 100м2 Турски Бакси 24 ради десет год одлично а цена приступачна...има бољих свакако али и овај ради посао...
 
Pozdrav, koji gasni kotao imate i da li ste zadovoljni, koji preporucujete. Koji konvencionalni, koja marka? Mozda neki kondenzacioni da nije preskup? Kuca mi je 80 m2, odlicna izolacija i stolarija.
Kupili smo još jedan i platili smo 108 hiljada.Treba nam za sprat.Možeš kupiti i konvencionalni.U startu ti je jeftiniji ali kondezacioni manje troši i za kratko vreme će ti se isplatiti.
Meni je rečeno da turski ne uzimam ali eto kolega grunt je zadovoljan.Na tebi je da odlučiš.
 
Ja planiram ove godine prelazak sa cvrstog na gasno grejanje i nekako mi se namece Imergas kotao kondenzacioni sa sanitarnom vodom 24kw 96000 din. je bio zimus.
 
Можда ћеш моћи нешто да искомбинујеш па да добијеш помоћ од државе. Мада ако су следеће године избори ко зна шта ће на крају да испадне.
Озбиљно се премишљам око котла на гас с обзиром да је најављена гасификација. Ипак како се увек мора размишљати о најгорој варијанти разматрам да то буде неки комбиновани са пелетом. Јер лако се може десити да Рује заврну гас или да се нашој господи дигне патка и подигну цене.
Зато бих неки комбиновани са пелетом али питање је да ли се то прави и колико то кошта.
Свака комфорност се много плаћа али вреди ако човек полако улази у године. Лакше је да се притисне дугме него да се носи канта дрва или угља. Опет у неким годинама ти треба грејање само у једној соби.
 
Можда ћеш моћи нешто да искомбинујеш па да добијеш помоћ од државе. Мада ако су следеће године избори ко зна шта ће на крају да испадне.
Озбиљно се премишљам око котла на гас с обзиром да је најављена гасификација. Ипак како се увек мора размишљати о најгорој варијанти разматрам да то буде неки комбиновани са пелетом. Јер лако се може десити да Рује заврну гас или да се нашој господи дигне патка и подигну цене.
Зато бих неки комбиновани са пелетом али питање је да ли се то прави и колико то кошта.
Свака комфорност се много плаћа али вреди ако човек полако улази у године. Лакше је да се притисне дугме него да се носи канта дрва или угља. Опет у неким годинама ти треба грејање само у једној соби.
Ako tako razmišljaš (mada ni ja nisam bolji) onda ti je njbolje bale-kao najjeftinja varijanta,Na čvrsto kao najskuplja.Kupiš agregat ako nestane struje,Ako crkne i agregat onda neka ti je Bog u pomoći.Ja isto tako razmišljam kao i ti ali me deca pokopaju.Oni ne razmišljaju tako duboko,
 
Nazad
Vrh