Centralno i etazno grejanje.

Uzmite sukom bios i bog da vas vidi.Ovo ostalo je sve smece koliko sam gledao.Bilo njih par da gleda kod mene sukom, narucilo njih 6 iz sela isti zajedno . Cak im je covek na kolicinu kotlova oborio cenu 30.000din po kotlu.

Jednostavno nema mesta poredjenju, ne grbavite se za malo vecu cenu, nije to stvar koju kupujete svaki dan.

Prodao sam ovih kotlova bar 20 i xiaomi telefona bar 200, bem ti ni dinara provizije


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A kakvi su Bajus kotlovi iz Sente?
Kupljen 2005-te,kotao na slamu.Radi klasično, bez mešnog ventila i ostalih zajebanica.Loži se ceo dan, na svaka 2,3,4 sata zavisno od potrebe,šest do sedam meseci godišnje.Osim sojine slame gožim i šapirike,drva.... bukalno sve što mi padne pod ruku.Za sada nemam primedbi.
 
Poslednja izmena:
Сад сам гледао сајт шуком нема цене за котао али ми димензије одговарају. По огласима око 115.000 динара.
Котлови из сенте има више димензија, најмањи има ложиште дужине 74 цм. Цена 110.000 динара. Али не одговара димензија ложишта.
Све преко тога немам толику квадратуру за грејање.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ako mislis na sukom bios 190.000 je sad kao moj 40-60kw.
Sad su izbacili i manji on je cini mi se 160.000 ali mislim da ne mogu dve bale da stanu, treba proveriti.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Не могу да стану 2 бале. Ово је за једну балу 25-40 кw. 166.000 динара је пећ мало већих димензија.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Uzmite sukom bios i bog da vas vidi.Ovo ostalo je sve smece koliko sam gledao.Bilo njih par da gleda kod mene sukom, narucilo njih 6 iz sela isti zajedno . Cak im je covek na kolicinu kotlova oborio cenu 30.000din po kotlu.

Jednostavno nema mesta poredjenju, ne grbavite se za malo vecu cenu, nije to stvar koju kupujete svaki dan.

Prodao sam ovih kotlova bar 20 i xiaomi telefona bar 200, bem ti ni dinara provizije


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
I zena i ja smo presli na Xiaomi citajuci tvoje postove. Prvo zena pa se odusevili da to radi odlicno za te novce pa sam i ja kupio.
 
За сада једина радна опција је пећ из сенте али мора краћа бала. Може поред сламе све друго да сагорева.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Tu kraću peć ima moja sestra, odlična je. Greje blizu 150 kvadrata. Ali ne može cela bala da stane pa se mora cepati.
 
Да ли може на клас пресама да се скрати бала? Ова прави бале 85х53х46. Ако може имам решење и за то.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Svaka presa ima štelovanja dužine i sabijenosti bale, teoretski može se praviti kraća bala, naravno, mana je teško slaganje na prikolicu, ali bože moj, španer kaiš sve rešava...
Ja sam od šukoma odustao samo zbog kratko ložišta, a da baliram posebno za peć, posebno za krave baš i ne ide... Ali da greje šukom, greje.. Imaju dva drugara, pa upoređuje o, puno bolje šukom iskoristi energiju od terminga koju ja imam...
 
Мој котао је сличан као тај из Сенте. Мајстор га је правио у димензијама 1м, 1.25м и 1.5м дужине ложишта. Место за пепео се озида а може и да направи од метала, како ко воли, ствар договора. А знам да је правио и један са дужином ложишта 0.75м. Ја имам 1м и може да стане 1 бала.
 
Kakve veze ima sto je i 100 cm na tom manjem?
Bale nikad ni ne pravim preko 80cm detelinu,soju i oko 90cm slamu.

Bale preko 1m je po meni sviranje k....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pisao sam pre par dana da je burazeru procurela pec Terming tig s 40kw.Mislili smo da je procurelo loziste, a ustvari su popustili varovi spolja sto drze pec da se ne raziđe.Zavarili i evo vec peti dan radi bez problema i gubljenja vode.Znam da nam je majstor iz Terminga kad smo ugrađivali rekao da smo mirni sigurno 15 godina sa njom, ako budemo lozili samo sojine bale.E sad desilo se ovo u 13 god. Videcemo koliko ce jos izdrzati, a mislim da hoce bar jos 5 god.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh