Centralno i etazno grejanje.

Evo i račun za struju za decembar.Greje se sada 180m2 na 23,5stepeni.
1072f903226a6dca89f1fa0e4c216d7b.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Користио сам коцке као сапун( заборавио сам тачан назив) за сагоревање гарежи.
Али опет мора жичана четка да жуља.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Odžak se ne pali odozdo, već odgore.. Pogotovo kad se pali odozdo, i otvor za čišćenje ostane otvoren, hoće Odžak da eksplodira.. Nije to za šalu...juče je jedan Odžak tako stradao, a često se to dešava po selu..
 
Sam se upali, obicno kada kotao napunim kocanjkama i otvorim donja vrata da se sto pre zagori. Posle zatvaram sve bas iz straha da se to ne desi. Nikad nismo palili svesno.
 
2 пута се сам упалио оџак код мене. Наквасим пешкир и ставим на отвор за чишћење. Обично се упали на око 1 метар висине од отвора за чишћење. Да ли је проблем у зидању или малтерисању не знам. Чистим сваке јесени оџак али ове године већ видим да ће угаљ направити проблем. Сирова дрва пуна воде могу хаос да направе.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Odžak se ne pali odozdo, već odgore.. Pogotovo kad se pali odozdo, i otvor za čišćenje ostane otvoren, hoće Odžak da eksplodira.. Nije to za šalu...juče je jedan Odžak tako stradao, a često se to dešava po selu..
Tada kad sam ga palio nisam dopustao da gori i da baca plamen kao u slucaju Paracinca vec cim je uzeo mah i poludeo zatvarao sam klapnu od promaje na kotlu i samo je tinjao. Samo sam s vremena na vreme otvorio promaju pa kad se zaleti opet zatvorio.
Iz otvora za ciscenje skoro sam jednu kolicu izvukao cadji i pepela.
Mogu lako da kontrolisem vatru u odzaku prilikom paljenja ali ipak plasim se da ne popucaju cigle.
Tako da ne znam da li jos raditi to ili ne.
 
Odzak se nepali zbog moguceg pozara, dolazi do mikorpukotina gde posle vuce fals vazduh i dolazi do veceg problema.

Schiedel elementi odnosono cev od keramike se najlakse i najbolje cisti kuglom.

I kod mene u selo jedan upalio pa hteo da gasi sa jednom flasom vode :D pa nasuo odzgo a umesto vode u flasi bio benzin pa je stvarno bio kabum.
 
Vidi desi se i meni, juče baš, ostavio otvorenu klapnu za potpalu, što u mom slučaju znači da plamen ide direkt u odžak, I zaboravim... Daj kerovima da jedu, žena viče iz kuće da joj nešto donesem, došao mile po traktor i prikolicu, pa se zapričali, i ja vidim da meni odžak "uji".. Culundar se sav usijao bogte...
Dakle desi mi se, ali nije preporučljivo na taj način...
 
I kod mene u selo jedan upalio pa hteo da gasi sa jednom flasom vode :D pa nasuo odzgo a umesto vode u flasi bio benzin pa je stvarno bio kabum.

I sa vodom bi bio kabum. Voda se u sekundi pretvori u vodenu paru koja napravi natpritisak i dimnjak ispuca. Kad se dimnjak zapali on se ne gasi već se gleda da se zaustavi dovod kiseonika u dimnjak.
 
Upravo to sam i radio, zatvorio klapnu od promaje i regulisem od promaje kako zelim da ne bi podivljao, ali ipak razmisljam i to da li je u redu da ne ispucaju cigle.
A kako ne bi do toga doslo ne znam ni sta je bolje pustati da gori ko ludo pa ce krace da traje ili da sagori natenane pa samo po potrebi otvoriti klapnu.
 
Potrošnja je izgledala ovako:

276 V.T. zelena x 6.196 = 1710.10
132 N.T. zelena x1.549 = 204.47
987 V.T. pava x 9.294 = 9173.18
472 N.T. plava x 2.323 = 1096.46
702 V.T. crvena x 9.294 = 6524.39
336 N.T. crvena x 2.323 = 780.52
Naknada za unapređenje efikasnosti+obračunska snaga +trošak garantovanog snabdevača +naknada za podsticaj PPEE =1008.57
Akciza =1537.33 , PDV = 4407.01
To sve kad se sabere izade 26442
E sad, vidim i ja da su tarife u plavoj i crvenoj zoni iste ali tako piše u računu i po tome mi i plaćamo.
Bice ispravke racuna naknadno... ili nece!
 
Upravo to sam i radio, zatvorio klapnu od promaje i regulisem od promaje kako zelim da ne bi podivljao, ali ipak razmisljam i to da li je u redu da ne ispucaju cigle.
A kako ne bi do toga doslo ne znam ni sta je bolje pustati da gori ko ludo pa ce krace da traje ili da sagori natenane pa samo po potrebi otvoriti klapnu.
Bi smo odzak obgorevali samo kada se sezona zavrsi april/maja ili pre pocetka sezone ali samo se ubaci karton zapali doda jis malo kartona i to je to. Nikada u toku sezone.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Pa i ja sam zaboravio vratanca juce, nego kad je poceo da dimi jako ja se setim pa zatvorim, ali ipak izbio plamen. Desavalo se i da se uvece zapali, niko i ne izadje u dvoriste da gleda dimnjak, pa nas komsije zovu da nam kazu.
 
Nazad
Vrh