Centralno i etazno grejanje.

Ovo prva sezona grejanja na taj sistem.Greje se oko 400 m2, potrošnja za decembar je 2905 KW i košta 26442 dinara. Otprilke 1040 KW je u crvenoj zoni.
kako tako mala cena? jel vi racunate samo potrosnju kw ili je bas ceo racun bio 26442? posto mene izadje potrosnja sturuje 5.5din/kw ali ukupan racun sa svim zajebancijama i tv pretplatom je oko 8.5din/kw pa sad kako kad od 600 do sad 1200kw... dobro tu je ostala struja....

@miksan malu povrsinu morao bih da se udubim da ne lupam ali oko 50-60-70m2 i zavisi da li na podno ili radijatorsko grejanje?
 
Na zgradi je posebno brojilo za toplotnu pumpu,sama pumpa je potrošila 2905 KW i sumu od 26442 dinara delimo po kvadraturi stana.Na računu koji važi za brojilo na koji je vezana pumpa nema TV pretplate samo čist utrošak struje.Svaki stan dobije svoju potrošnju struje za stan plus takozvanu "zajednicku potrošnju".Za stan od 30 m2 struja za stan izađe oko 1300 din. plus grejanje oko 1700 din. tako da ukupno bude oko 3000 dinara.
 
@ mcbaycow

Radijatorsko grejanje.Vidim i ja po kw mislim da bi trebala za ovaj sistem da zagreje celu kvadraturu mozda od 650000rsd ali nije ni bitno mnogo para sa klimama ce biti dosta jeftinije samo je malo ruzno za fasadu.
 
Izvini ostao sam ti duzan za TP voda voda, cena se krece od 2500-4000e max. Recimo full cena sa svim dodacima i busenjima, rukama i povezivanjima moze da kosta oko 3500e. A TP vazduh voda ce da kosta bar 5500e. Nije losa ni ona, dosta se koristi po evropi, idealna je za prelazne periode i slabe zime, ali kad zahladni kao sto ce sada za vikend biti onda guta, jer ona tada ni ne radi... onda se pali elektricni grejac koji guta kao i svaki drugi elektricni kotao a koji se sadrzan u TP vazduh voda to ti je u ovom navedenom onaj backup heater.
Na radijatorima ne moze vise od 50m2, mora da ima bar 15kw za 120-150m2.Radice dnevno kada su temp do 0. oko 7-8h i trosice 1300kw mesecno odnosno do 100e + obicna potrosnja struje do 500kw i eto crvene zone. a kada su minusi radice elektricni grejac od 9kw x8h=72kw x30 dana =2160kw x 11din/kw prosecna cena = 200e.... Sto nije preterano, ali mene sezona izadje 250e
 
Poslednja izmena:
@bubiša

Kod Vaseg sina je tu negde oko 33kw snaga, a potrosnja zavisno od spoljasnje temp oko 12kw x8h dnevno 96kw x30 dana=2880kw x 11=31680din.
A kako je tamo ispao racun manji od od 26.500din stvarno ne znam.

Kalkulacija je sledeca na 2900kw uz 50%, 50% utrosak skupe i jeftine struje, sto je u praksi tu negde...
Realno samo obracunska snaga, trosak garantovanog snabdevaca, naknada za podsticaj PPEE, naknada za unapredjenje efikasnosti je oko 1100din.

potrosnja:
175 visa zelana x 6,2= 1100
175 niza zelena x 1,55= 270
625 visa plava x 9,3= 5800
625 niza plava x 2,33=1450
650 crvena visa x 18,6=12.000
650 crvena niza x 4.65=3000
cene su zaokruzivane
+1100 gore navedenih

24.720+ 7.5% akcize=26.574+20% pdv=31.888,8din. -5% umenjenje za redovno placanje racuna iz prethodnog meseca samo na utrosene kw.
 
Poslednja izmena:
Zelena
No code has to be inserted here.
Plava
No code has to be inserted here.
Crvena
No code has to be inserted here.
No code has to be inserted here.

Evo ovako izgleda račun.
 
Kuca na sprat 180 kvadrata ,u prizemlju 2 klime invertet gri i na spratu dva bosova radijatora ,plus zatvoreni letnjikovac 50 kvadrata u njemu stalno duva kalorifer ,racun za struju 44 000 din za prosli mesec potroseno 2800 kw brojilo jednotarifno ,kuva se na struju ,ves masina pere suši ,bojler 80 l non stop i grejalica u kupatilu upaljeni itd itd . U kuci je temperatura preko 25 stepeni ,kuca je termoizolovana i spolja i iznutra ,na plafonima termoizolacija. Po mojoj preceni skoro dzaba jer za takvu kucu treba bar 30 meteri drva par tona uglja i.oper bi racun bio oko 10 hiljada din
 
Potrošnja je izgledala ovako:

276 V.T. zelena x 6.196 = 1710.10
132 N.T. zelena x1.549 = 204.47
987 V.T. pava x 9.294 = 9173.18
472 N.T. plava x 2.323 = 1096.46
702 V.T. crvena x 9.294 = 6524.39
336 N.T. crvena x 2.323 = 780.52
Naknada za unapređenje efikasnosti+obračunska snaga +trošak garantovanog snabdevača +naknada za podsticaj PPEE =1008.57
Akciza =1537.33 , PDV = 4407.01
To sve kad se sabere izade 26442
E sad, vidim i ja da su tarife u plavoj i crvenoj zoni iste ali tako piše u računu i po tome mi i plaćamo.
 
Kuca na sprat 180 kvadrata ,u prizemlju 2 klime invertet gri i na spratu dva bosova radijatora ,plus zatvoreni letnjikovac 50 kvadrata u njemu stalno duva kalorifer ,racun za struju 44 000 din za prosli mesec potroseno 2800 kw brojilo jednotarifno ,kuva se na struju ,ves masina pere suši ,bojler 80 l non stop i grejalica u kupatilu upaljeni itd itd . U kuci je temperatura preko 25 stepeni ,kuca je termoizolovana i spolja i iznutra ,na plafonima termoizolacija. Po mojoj preceni skoro dzaba jer za takvu kucu treba bar 30 meteri drva par tona uglja i.oper bi racun bio oko 10 hiljada din
Zasto grejas taj letnjikovac tu ti najvise toplote ode?On ti pravi racun.
 
Kuca je mog brata on placa racun pa ga i ne pitam valjda da ne smrzne cvece ,ja imam kod mene centralno grejanje na sporet alfa plam 27 ,greje kucu na nivoe 100 kvadrata plus veliku dnevnu od 40 kvadrata u kojoj je sporer i sam je zagreje bez radijatora ,po sobama panelni radijatori .Kuca je termo izolovana spolja stiropor 10 cm ,na plafonima stirodur 2 cm a odgore po ploci staklena vuna ,stolarija pvc 7 komora i troslojno staklo 6 meteri hrasta i 10 meteri bagrem brest sitna drava zavrsi sezonu. E sad mane su sto je loziste jako veliko za sporet i vrata su velika pa kad otvoris hoce da povrati dim odnosno mora svaki mesec dana da se cisti da bi bilo top. Plus sto se drva unasaju prasina garez itd . Prednost imam svoju sumu pa me ogrev kosta moj rad ,jbg navuces drva i ne izlazis iz kuce ako nemoras ,nije morao da se zida centralni odzak
 
Ukljucila se regeneracija DPF :)
39bffdea12049fc714ea9e35132a1cbb.jpg
 
Ja bar jednom mesecno ukljucim regeneraciju namerno , ocisti dimnjak samo tako, jos dole otvorim dimljak skroz , gore ko brener bljuje vatru.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kuca je mog brata on placa racun pa ga i ne pitam valjda da ne smrzne cvece ,ja imam kod mene centralno grejanje na sporet alfa plam 27 ,greje kucu na nivoe 100 kvadrata plus veliku dnevnu od 40 kvadrata u kojoj je sporer i sam je zagreje bez radijatora ,po sobama panelni radijatori .Kuca je termo izolovana spolja stiropor 10 cm ,na plafonima stirodur 2 cm a odgore po ploci staklena vuna ,stolarija pvc 7 komora i troslojno staklo 6 meteri hrasta i 10 meteri bagrem brest sitna drava zavrsi sezonu. E sad mane su sto je loziste jako veliko za sporet i vrata su velika pa kad otvoris hoce da povrati dim odnosno mora svaki mesec dana da se cisti da bi bilo top. Plus sto se drva unasaju prasina garez itd . Prednost imam svoju sumu pa me ogrev kosta moj rad ,jbg navuces drva i ne izlazis iz kuce ako nemoras ,nije morao da se zida centralni odzak
A da li postoji mogućnost da prodaš ta drva.Poprilična je to cena još na takvu izolaciju.Da li imaš mogućnosti za drugi vid grejanja.
 
Ove godine dobili smo cevi za gas ,raskopali celo selo i postavili cevi ,nadamo se da cemo uskoro dobiti gas ,prica se da ce prikljucak biti 800 e ,brat ce verovatno uvesti a ja ostajem na drvima zato sto ako ne budem seckao necu moci proci putem do njive
 
I kod nas su postavljene cevi.


Ljudi ovo paljenje dimnjaka uopste nije dobro.Nemojte se igrati sa tim.
 
Kod nas su letos provukli a sada nas spajaju sa susednim mestima.Ne znam kada će tačno biti završena gasifikacija ali tu je to veoma blizu.
 
Nazad
Vrh