Centralno i etazno grejanje.

Ja ovih Dana postavljam kotao na gas I prelazim na taj vid grejanja,dosta mi je baliranja I bala,I vecito obavezan posto samo ja lozim.Tako da ce pec na bale proizvodjaca Sukom 40 kw gde staju dve bale ,kupljena 2016 god.ici na prodaju.
 
Jesam 28kw
IMG_20200104_153104.jpg
 
Kod nas je isto prosao pre 4-5g i sem sto je sve bilo razvaljeno niko se nije prikljucio. Za 100k din i nece se prikljuciti.
Nis, prikljucak 100k, ali velika vecina kojoj je prikljucak prosao u ulici nema legalizovanu kucu, na legalizaciju ceka 200k predmeta, vreme resavanja predmeta 3 godine, tako da od gasifikacije Nisa nema nista.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nije kondenzacioni,kazu da je on vise za podno grejanje gde je tem.oko 40 do 50 stepeni,kad predje tu tem. nema efekta I radi kao I ovaj.Bar tako kazu da nije za radijatore, e sad ajde znaj,svako I'ma svoju pricu.
Izbacicu bojler I prikopcati na ovaj vrucu vodu.
Ako Neko I'ma iskustva pa neka napise.
 
Neznam kako to prakticno izgleda sa balama ali ako bi se cekalo svaki put da se potpuno ugasi i palila se bala odozgo tako sto bi se odnekud prislo onom dugom sibicom to bi bilo rjesenje .
Onaj predlog za ventilator da uduvava vazduh u kotlovnicu bi trebalo probati prakticno jer bi mozda bio problem ako bi veca kolicina vazduha izlazila iz kotlovnice kroz razne druge otvore nego kroz pec .
 
Na prethodnu temu ventilatora,odžaka,promaje i temperatura: ovaj ventilator mi stoji na izlazu dima iz kotla na pelet.Bilo je dana kada sam eksperimentisao pa je na njemu temperatura bila oko 220 °c. Trenutno mi je kotao podesen da je na njemu (ventilatoru)156 °c temperatura izduvnih gasova.Pisem ovo čisto da imate neki primer na kojim temperaturama ventilator radi.
649cbd6372699f5feb2ce0f4b20fb8d0.jpg
0ff4736dd4141d36d5154ddc9ff909bc.jpg
2d193ad39c4ff73747349f4d57441976.jpg
 
Da,I imam I ja to na ovom na bale,Pali see na koju ga tem.podesis.
Sve je to uredu dok je bilo radne snage,ove jeseni smo sin I ja Sami vukli bale,dobro znate koja je to muka.
A druga stvar prolazim traktorom,kombajnom pored bala pod supom I dovoljno je jedna varnica I tuu,tuu.
 
Poslednja izmena:
Novembar sam u kući trošio 13000 din, namerno nisam ložio zato što je T bila prilično velika. Drva su kod nas 5500 din ja jednostavno ne znam kako bi tih skoro 2,5 m3 podelio na 30 dana.Gas je definitivno najkomforniji vid grejanja. Mislim da ću dogodine preći skroz na gas jedino ću spremiti nekih 7-8 m drva za neke velike minuse. Ranije su mi pčelari donosili drva sa Homolja i koštala su me oko 30 eura sada više ne dolaze pa ih plaćam znatno više tako da gas je definitivno izbor.
 
Nije kondenzacioni,kazu da je on vise za podno grejanje gde je tem.oko 40 do 50 stepeni,kad predje tu tem. nema efekta I radi kao I ovaj.Bar tako kazu da nije za radijatore, e sad ajde znaj,svako I'ma svoju pricu.
Izbacicu bojler I prikopcati na ovaj vrucu vodu.
Ako Neko I'ma iskustva pa neka napise.
Nisu te baš dobro informisali.Za podno je svakako dobro jer ide na nižim temperaturama.Kondenzacioni radi kao kondenzacioni do 48 stepeni a nakon toga radi kao konvencionalni.Ja trenutno ga šaltam između 42 i45 stepeni što znači da će preći u rad kao konvecionalni kada su temperature ispod -10 pa ti sad razmisli koliko su te pogrešno informisali.Uštedio si samo na kotlu oko 300E.Koliko dana su u tvom kraju temperature ispod -10.
 
Ja sam jesenas uveo centralno na plin, ako neko planira da to uradi nek prvo odradi komplet izolaciju i da promeni stolariju jer u suprotom troskovi plina bice veliki.. Ja sam imao problem jer mi tavan nije izolovan pa sam dosta temparature upravo tu gubio, do sad sam se grejao na carobne peci i na drva pa me ta toplota sto ide na tavan nije toliko brinula ali sad je druga stvar. Zalepio sam stiropor na plafone u dve najhladnije sobe (stiropor je ukrasni 14mm) i temparatura za 3stepena veca i primeti se da kotao radi dosta manje.. merim potrosnju pa cu za koji dan znati tacno prosek ali vec se vidi da je manje a posle praznika cu odraditi celu kucu a moza i staklenu vunu postavim na tavan. U takvom slucaju mislim da moze na plin da se greje jako komforno i jeftino, a u svim ostalim slucajevima gde nesto duva ili nije izolovano mislim da nema sanse da bude jeftnio.. bas veceras pricam sa nekim drugom i on kaze kako je prvo uveo cg. pa onda sl. godine radio izolaciju i stolariju i te zime u januaru je platio racun za plin preko 50 000din inace kuca ok 250m2
 
Koliko izadje cen. grejanje na gas za kucu od 120 kvadrata mesecno ili za sezonu? Ja sam prvo se grejao na ugalj i drvo,i to me kostalo oko 100.000 din za celu sezonu,presao sam na pelet prosle godine i zduvam oko 3.5 do 4 t peleta za sezonu,da napomenem da se pec pali u 6 ujutro a gasi u 23 h uvece, temperatura u kuci je oko 22.8 stepeni,i u kratkim rukavima smo ceo dan. Da li bi gas bio jeftinije resenje?
Znači,malo jeftinije ( a neuporedivo komfornije) izadje na pelet u odnosu na drva i ugalj?
 
Poslednja izmena:
Zato sam i rekao svako ima svoju pricu. Vecina tih majstora i servisera mi je preporucilo ovaj kotao e sad kako ce biti videcemo. A o toj ustedi i ne razmisljam, nece me ni to obogatiti, samo je bitno zdravlje. :ppozdrav:
 
Nije kondenzacioni,kazu da je on vise za podno grejanje gde je tem.oko 40 do 50 stepeni,kad predje tu tem. nema efekta I radi kao I ovaj.Bar tako kazu da nije za radijatore, e sad ajde znaj,svako I'ma svoju pricu.
Izbacicu bojler I prikopcati na ovaj vrucu vodu.
Ako Neko I'ma iskustva pa neka napise.
I meni su majstori govorili isto sto i tebi,ali sva sreca pa ih nisam poslusao,meni kondenzacioni radi na 30C kad je napolju +5,ovih dana je napolju ispod nule i meni je kotao na 38C a u kuci 22.7C
Nemamo mi vise tako hladne zime,samo dobra izolacija da kotao moze da ugreje kucu na sto manjoj radnoj temperaturi i tada kondenzuje i ima manju potrosnju.
 
Tako je Brankovic,manje posla al skoro isto para me izadje. Bar grbaca ne strada:giggle:, . Kod nas isto prosao gasovod ali jos niko nema prikljucak i nije u funkciji
 
Sve je to skuplje od toplotne pumpe.Nudi mi jedan poznanik da mi uradi sve za 3500€.U to spada bušenje bunara na nekih 40m,pumpa bunarska takozvana igla izmenivač i toplotna pumpa voda-voda.
 
Ja imam taj sistem u kombinaciji sa zidnim grejanjem, kuća bez fasade znači bez izolacije, cela sezona me košta 200 evra...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh