Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Verujem da će biti nešto malo jeftinija UREA u januaru, al frka mi da se ne zeznem. 46 je dobra cena za ureu, al je 44 još bolja:)
 
Pre bih išao na Pančevačko nego na Subotičko.Mislim da je ono kod većine nas na poslednjem mestu.
 
Sta jos treba da pisemo,slikamo,dokazujemo,istrazujemo oko AZOHEM djubriva?!Radjene analize,mnogo ljudi se uverilo da je djubrivo krs,gazde im mafijasi po zatvorima...Sta jos?!Ne treba kupovati ni gram takvog djubriva,bolje platiti 3x vise,ja sam skolu platio ove godine,uradio analizu,svima je javno objavio i zavrsio tu temu!Pancevacko je neuopredivo bolje i mislim da ne zaostaje puno za stranim uvoznim djubrivima.Ja prosle godine bacao njihov SAN odusevio sam se granulacijom i kvalitetom bez grama prasine i efektima istog...Ove godine mozda uzmem UREU njihovu ako bude povoljno
 
Nemojte se igrati pa zbog 2-3din/kg ili 500-1000din/kg da posle se mislite zasto je los prinos.
 
Da, samo kako da znamo da su i ostala bolja? Da je unutra to što piše na ambalaži? Ja sam prošle godine razbacivao Fertilovu NPK i prašila je dok sam još izručivao u rasipač a tek na njivi, oblaci prašine. A bila je 54,5din/kg a Subotička oko 31din/kg.
Ne branim Azohem i jako sam kivan na sve probisvete koji se bogate na tuđim leđima ali kako da znamo koje valja pre nego ga kupimo?
 
Poslednja izmena:
vrlo mali broj, vecina ce ici na paritet
Bolje uzeti poljoprivredni kredit ili bilo koji vid kredita nego robu na paritet. Tu se najvise izgubi a najvise zaradi zadruga. Ne znam koje uslove vi imate ali kod nas daju i na odlozeno placanje do oktobra za evre sto je opet mnogo bolje nego paritet.
Sto se tice ruske ureje ako bi je nasao u okruzenju za 45.5-46 din/kg kupio bi je odmah. Ne verujem da ce biti ispod 50 din kod nas.
 
Poslednja izmena:
Ma netreba žuriti sa kupovinom repromaterijala (bar sačekati da prođe januar) biće tu svakojake igranke i povoljnosti samo da se kurtališu zaliha đubreta pošto su se npk đubriva slabo kupovala a tako će biti i sa azotom(svi znamo razlog).Seme se mora kupiti (hibridi) i hemija a đubrivo manje više, što se tiče kursa evra mislim da on više neće ići gore samo dole.
 
Kod nas je bilo samo zaduzenje u evrima, medjutim ispadalo je oko 20-25 posto skuplje nego za ziv novac. Za dinare zaduzenje moze samo na repu, takodje dosta nepovoljno.
 
čitam ovu temu i nije mi jasno,mnogi pišu o zaduživanju i uzimanju na paritete i sl. i tako svake godine
pa zar ne možete da skupite keš,valjda je nešto prethodne god. zarađeno...
razumem ko je imao neku veću investiciju pa time hoće da rastereti malo kućni bužet
svake godine biti kratak za početno ulaganje nije mi jasno,to je kao kad bi neko hranio svinje i svu hranu kupovao...
nemoj te me shvatiti zlonamerno,nisam nikog hteo da potcenim ili uvredim...samo mi nije jasno
 
Isti zaključak sam i ja stekao.Generalno mislim na svoje selo i one koji se frljaju sa ciframa i prinosima a pariteti im ne izlaze iz gazdinstva.Lično svu proizvodnju zasnivam sa sopstvenim sredstvima pa neka platim i više znam da je na kraju sve moje.
 
Navika je čudo.Znam neke ljude koji od kada znaju za sebe uzimaju isključivo za paritet iako bi mogli bez problema isfinansirati proizvodnju.
Kada ga pitam zašto odgovor je prost.Imam 30 jutar zadužim npr 15 sa prosečnim rodom i 15 mi ostaje jel ako uzmem sa gomile teško vraćam na istu a gomilu ne diram .Nije ni pokušao da razmišlja ako uloži keš da će proći sa manjim troškom.Kada sam pokušao da ga posavetujem i ubedim samo je odmahivao rukom.
 
Nazad
Vrh