Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

ta pancevacka je dosta sitna, i hoce da se tesko baca,prasi i topi se u dzaku.Do sad najbolja koju sam bacao je rumunska.
 
Ja sam danas dogovorio 5 t za 49 din/kg...kutinu urea(idem 200 kg po h + SAN 200 kg i to je od mene)
Samo me jedno buni,znam da su dzakovi bili po 40kg a ovi su po 25,nadam se da nije neka mucka?
 
To i mene muči, hoće li padati ili neće. Sad svi pokušavaju da zbrzaju narod da kupi, pošto je dobra cena, a niko ne zna šta će dalje biti.
 
nece da padne cena to budite uvereni,jer sam zvao firmu koja radi uvoz direktno iz rusije,sve je rasprodato,moze oko 1 marta da stigne ali ne rade ISPOD 1000tona i cena je 470 dolara plus istovar e sad sta je sa carinom i pdv om nemam pojma.Ikad to izracunamo verujem da cena nece biti bolja od ove 45,5din....
 
Pa sad baš da je rasprodata ne znam, imamo jako puno uree u ponudi na tržištu. A naravno da će ti uvoznik to reći kad mu je u cilju da proda sve to dok nije pala cena.
 
Prodaja djubriva u nasem mestu je blago recena katastrofalna.Jako malo ljudi je kupovalo i rasipalo.
Lokalni prodavac mi se pozalio,da ove godine ni 20% nije prodao koliko je prosle godine u isto doba prodavao npk,map....
 
malo će ljudi imat pare da kupi za kešovinu.

a i trgovci ima da spušćaju cene i radiće za male pare...
 
Nazad
Vrh