Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Sva sirovina dolazi iz Rusije,ko ima gasa pravi vestak...svi oni uvoze od njih i pakuju...
U pravu si i to je kraj! Samo je razlika u klasama,postoje A,B i C klasa...Ja sam jedne godine na original ambalazi procitao MARKA B i to je bilo za mene do tada najlepse djubrivo koje sam bacao.Prosle godine uzeo neku Rumunsku isto jako lepa,nema ostataka prasine,podjednako se rasipa i izuzetno se topi u vodi.Verovatno da sve zavisi od granulacije i da se klasiraju po tome!Onda je moguce i da Kutina i ti Madjari uzimaju A klasu i pakuju,plate je malo skuplje i zato je i krajnja cena skuplja! Za mene je i ova B odlicna samo da ostane takva kakva je bila...
 
Problem je sto ruska koju sam koristio je imala prasine. Stoga od sada samo kutina/madjarska. Ajde napisacu, MISLIM da sam imao bolji prinos sa kutinom nego sa ruskom. Samo nije ova godina za poredjenje, ali ipak rusku (b ili c klasu) vise necu koristiti. Rumuske sam imao 2 dzaka (nije vise bilo kutine) i mislim da je za klasu bolja od ruske, a klasu losija od kutine. Ovo losija/bolja se odnosi samo na ponasanje u rasipanju i kolicini prasine. Efekat po biljku je tesko oceniti na tako malom uzorku.

- - - - - - - - - -

Problem je sto ruska koju sam koristio je imala prasine. Stoga od sada samo kutina/madjarska. Ajde napisacu, MISLIM da sam imao bolji prinos sa kutinom nego sa ruskom. Samo nije ova godina za poredjenje, ali ipak rusku (b ili c klasu) vise necu koristiti. Rumuske sam imao 2 dzaka (nije vise bilo kutine) i mislim da je za klasu bolja od ruske, a klasu losija od kutine. Ovo losija/bolja se odnosi samo na ponasanje u rasipanju i kolicini prasine. Efekat po biljku je tesko oceniti na tako malom uzorku.
 
Kutinska UREA kod mene 450e/t mada moze malo dole,znaci oko 440 eura... 25 kg dzakovi...Pitao cisto informativno,a imam i Rusku po 420 eura kesh na drugom mestu!
 
cene za kes ;urea/ruska/48,75 urea/rum/4800 urea/kut/49,30 an/rus/40,00 npk 3x16 53,50. . . itd
 
Nazad
Vrh