Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Mozda nije u redu da pisem, posto je rekla-kazala, ali cuo sam da su prosle godine braca Boric iz Lukiceva nosili Azohem-ovo djubrivo 3x15 na analizu, i sadrzaj aktivne materije je bio 5-7%
 
Nadam se da ćeš podeliti rezultate analize sa nama.:ppozdrav:

Izvinjavam se. Rezultate analize zemljišta ja čekam, a ta je informacija samo meni korisna.
A što se đubriva tiče, nekako verujem Rusima i njihovim bivšim republikama mada mi se ne mili da ih proveravam, dok domaća đubriva barem znam da ne moram da proveravam - sigurno nije u džaku to što piše da jeste.
 
Mozda nije u redu da pisem, posto je rekla-kazala, ali cuo sam da su prosle godine braca Boric iz Lukiceva nosili Azohem-ovo djubrivo 3x15 na analizu, i sadrzaj aktivne materije je bio 5-7%
Sumnjam u azohem ali recem mi Ilija sa instituta da su nosili prosle godine azohem na analizu neki domacini iz Stajiceva i da je bilo ok ...e sada ja i dalje sumljam u te analize,
 
Kod nas azohem 15*15*15 3400din/100kg,ima ga i za 3200,na neku vecu kolicinu.
Narucio sam linzer MAP,635e/t,placanje do 1.8.2013
 
Meni je nudjena npk (15 15 15) od Lincera po ceni od 54,5 din franko moje dvoriste, a za MAP 590e, pricam o cenama za avansno placanje. Tako da tvojih 635e izgleda po meni sasvim pristojno
 
Jel bacao neko Fertilovu Naturu 5:16:24 ????? Razmisljam ako je dobra da idem 120 kg nje i 50 kg MAP-a pomesano po k.j za kukuruz sledece godine,uz 160-170 kg UREJE pre setve!
 
Jel bacao neko Fertilovu Naturu 5:16:24 ????? Razmisljam ako je dobra da idem 120 kg nje i 50 kg MAP-a pomesano po k.j za kukuruz sledece godine,uz 160-170 kg UREJE pre setve!
Ja bih bacao samo kada bih imao gde da kupim bilo sta od fertila. Po preporuci instituta trebalo bi da bacam 8:24:16 formulaciju ali nigde ne mogu da nadjem Fertilovu naturu. Kod nas u selu od 5 poljoapoteka sve imaju samo 3x15, a takodje sva sela od Titela do NS nemaju nistra "pametnije". U Novom Sadu sam bio u cardaku i hemoslaviji gde takodje nemaju nista od fertila. Razumeo bih da se pakuju negde u pristini pa da ih nema u juznoj backoj, ali backa palanka je na 1h voznje od mene, tj. nekih 80km, a on NSa 40km...
 
Ja bih bacao samo kada bih imao gde da kupim bilo sta od fertila. Po preporuci instituta trebalo bi da bacam 8:24:16 formulaciju ali nigde ne mogu da nadjem Fertilovu naturu. Kod nas u selu od 5 poljoapoteka sve imaju samo 3x15, a takodje sva sela od Titela do NS nemaju nistra "pametnije". U Novom Sadu sam bio u cardaku i hemoslaviji gde takodje nemaju nista od fertila. Razumeo bih da se pakuju negde u pristini pa da ih nema u juznoj backoj, ali backa palanka je na 1h voznje od mene, tj. nekih 80km, a on NSa 40km...
I ja bi posle analize zemljišta trebalo da zaorem 8:24:16 ili 10 :30 :20 , znači treba veča količina P
Gore u postu sam se zezno , nije Azohem neko Fertil 5:24:16 , i to je najpribližnija formulacija koja mi odgovara
Sutra ću znati tačnu cenu
Eto vidiš pakuje Bačka Palanka i nema tu kod vas a kod nas je stigla , šta reći..... ?!?
 
Prodavac mi danas reče da se očekuju poskupljenja cene đubriva kod svih proizvođača (sto me nimalo ne inznenađuje), pa bi valjalo požurit sa kupovinom.
 
Nema, najveci genijalci. Cenu poljoprivrednih sirovina vuku na dole, a cene djubriva i ostalih repromaterijala vuku na gore.
 
a moze li mi neko pojasniti razlike izmedju mapa i dapa i za sta ih koristite najvise..npr koja je razlika izmedju njih i 3*15 ili 8*16-24...inace danas sam u loznici gledao cenu 3*15 subotica kosta 29 e 100 kg a fertil 41 e 100 kg....8-16-24 je 31 e 100 kg.
 
Nazad
Vrh