Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

@Kish
Može biti MAP, nije fora u formulaciji nego u hemijskom obliku u kom je !!! .. 10 48 iliti mini MAP ali onaj kazahstanski uzbekistanski ili kako već!

MAP- MONO AMONIJUM FOSFAT
DAP- DI AMONIJUM FOSFAT
 
Ako je ta formulacija,onda je to DAP!

Koliko sam ja obavešten taj mini MAP je isto MAP, samo sa manjim sadržajem aktivne materije.
DAP bi trebalo da je 18:46:0. ja sam koristio i tu formulaciju u nedostatku MAP-a, pa u proleće zakidao UREA kako bi količina unesenog azota bila u skladu sa preporukom dobijenoj prilikom kontrole plodnosti zemljišta.
 
Juče u Elixir Agrodiskontu u Šapcu MAP 12-52 proizvodnja Zorka ŠA 68 din kg. NPK nemaju, kaže krenula je proizvodnja i dobiće ga ovih dana ali ne znaju koje će formulacije i cene biti. Možda oko 50 din kg.

Savato, nema cena ovde ili ja ne vidim, pa kako onda znaju da je najjeftinije? "Da li ih ima negde u prodaji i koje su cene ovog djubriva...http://www.poljopartner.rs/VestDetal...=24755&grupa=6Posto su relativno novi,mozda budu dobra opcija ove godine,ne sumnjam da je kvalitet na nivou,opet treba steci ugled i renome ako hoce ozbiljno raditi ovaj posao..."

Meni treba 8-16-24, ne znam gde ima blizu Šapca i pošto.

 
Na ovu cenu žitarica, a i količinu roda i cenu đubriva, ove jeseni će kod mene zemlja na post, a na proleće ćemo vdeti šta i koliko...:cao:
 
Ako je za kes, mozda bi trebao da se cenjkas, posebno za kolicinu. Pod uslovom da je bilo kisa. :osmeh:
 
Ja sam jutros u Agromarketu kupio Fertil 9-15-15 po 49din. MAP Zorka 12-52 bio 68din i rasprodao se, čekaju novu turu. Stiglo i Zorka NPK 5-10-15, ne reče mi cenu, bili smo već otišli od kase.
 
Nazad
Vrh