Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Samo za repu, idem 100kg Map i 100 KCL po jutru, najeftinija je varjanta, najbolje uraditi analizu zemljišta i onda nebacaš bezveze, nažalost kod nas nema velikih parcela sve su jutarske ili dvajutarske, (komasacija je u toku)
 
Agronom u Pivnicama klepa sa cenama. Proletos sam uzimao Cicocel za psenicu kod njih jer nigde nisam blize mogao naci.
 
Gumeni, ja sto sam video cene od Bayera to je sve bilo skuplje nego kod mene u selu (Laudis, Maister itd). Mozda on ima dogovore sa lokalnim poljoprivrednicima pa daje rabat na te cene.
 
cene kod lokalnog prodavca....
fotografija0301.jpg
Jel se moze znati gde je ova ponuda pa da pazarimo koji smo blizu:ppozdrav:
 
Juče svraćao u jednu lokalnu poljoapoteku da se raspitam za seme i djubrivo i prodavac mi kaže da ne žurim sa kupovinom djubriva jer će cena još da ide dole. Inače ruska 16-ica je 2600 din dzak od 50 kg.
 
Kodmene u zadruzi cene sledeće:
NPK 3x16 rusija od 44,5-46 din za keš ili 470eura do posle žetve 2014.
NP 20:20 Subotica 43-44 din za keš ili 450eur do posle žetve 2014.
NP 20:20 elixir 44-45 din za keš ili 460 eura do posle žetve 2014.
MAP 12-52 54-56din za keš ili 570eura do posle žetve 2014.

Cena za keš zavisi od uzete količine i dali se plaća odmah ili kad se istoj zadruzi proda ovogodišnji rod kukuruza.Pariteti za pšenicu postoje ali me nisu zanimali.Mislim da cenu pšenice računaju na oko 14rsd/kg.
 
Kakva su vam iskustva sa Adriatica đubrivom? Ima ga u formulaciji 8:16:24 po 46,5 din, i ruski MAP 12:52 po 54 din.
 
Map ima u Pazovi po 54din, da li negde ima za manje novaca a da mi je usput? BG-NS-SO (preko B. Petrovca). Kolicina 500kg.
 
Nazad
Vrh