Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kod mene se baca standardno,nema stednje jer ako budem stedeo necu imati ni 2 tone psenice po hektaru.Takva je brdska zemlja,ako ne bacis nista nema.Moram,hteo ili ne.::samo bes::
 
Informacije od jutros:
Rusko 16:16:16 2550 din 50 kg
Linzer 15:15:15 2550 din 50 kg
Zorka 15:15:15 2350 din 50 kg

Najverovatnije će odluka pasti na Zorku...
 
malo pre sam gledao kod nas nesto od djubriva. sabacka 15-15-15 je 48din kg tako i ruska 16-16-16 . ima map sabacki ali NP 13-52 formulacija ali 60din kg. sad nasim zemljama fali dosta fosfora tako da bi ovo bilo idealno ali koji je kvalitet to je pitanje
 
ja se isto sad raspitao za djubriva...

Map 12:52:0 59din i 57din
20:20:8 46din
15:15:15 44din
UREA 41din

Imam jedno pitanje, u zadruzi su mi rekli da ne bacaju svake god MAP, nego 3,4 god....i onda predju na 20:20:8, kao dodje do zasicenja zemlje tim djubrivom...sta vi mislite o tome, ili sta znate o tome? inace kazu da isto bacaju oko 12kg kao MAP-a 12:52...mada sam ja mislio da ide vise
 
slazem se, zato sam i uradio ove god analizu, cekam rezultate, ali mislim da nece stici na vreme, bar ne pre setva psenice :( ali cu bar znati za naredne god stanje :)
 
100 kg/kj MAP-a 12:52 nece sigurno skoditi ako se baca svake god. Do zasicenja zemlje fosforom nece doci jer ce biljke to iscediti. E sad jedino ako se svake druge godine ostavlja parlog da bi zemlja odamarala :osmeh: a iste se djubre i tada.
 
Jutros sam u Agrodiskontu kupio Zorkino 8/16/24 po 48,5din. Rasturiću minimalnu količinu 1kg po aru, tek da posolim da bi uopšte nikla pšenica. I toliko mi je sad preskupo.
 
Sad mi je bio promoter iz Timac Agro-a popricali...a cena djubriva +37 je 7500 din 100 kg.ne sumnjam u kvalitet ali...
 
Ne to je puna cena,bar ja mislim... ma i ovo je puno ne da doda jos pdv :osmeh: ma kakvi nije me ubedio,AKO budem nesto uzeo bice minimalno par stotina kila(pod povrce) cisto da bi uporedio sa drudim ali neverujem.jesi ti koristio njihova?
 
+ pdv siguran sam.I kod mene kad dolazi uvek na kraju kaze ej al na sve ovo imas i + pdv.Ja sam ga uzimao prosle jeseni,i sva sreca sto sam placao do nove godine,da sam ga ostavio za jesen tj sad svrbele bi usi.
 
uzimao sam pretprosle godine djubrivo od timacagro formulacija za povrce (za nekih 5 jutara)sa nekim mikroelementima selenom itd. razliku sam video samo uceni a u prinosu nisam video nikakavu razliku acena im je kao da imaju i primese platine izlata u djubrivu
 
Po meni to je jos jedna vrsta prevare sa tim kojekakvim djubrivima sto daju prinos 5 puta veci:haha:Samo klasicna djubriva klasicnih proizvodjaca i od toga nista dalje.
 
Nazad
Vrh