Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kaze promoter da su radili probu,kod psenice ovde kod mene u jednoj zadruzi i gde su djubrili sa njihovim djubrivom da su imali tonu vise po ha. naspram gde su djubrili sa map-om,e sad dali je tako...
 
Kaze promoter da su radili probu,kod psenice ovde kod mene u jednoj zadruzi i gde su djubrili sa njihovim djubrivom da su imali tonu vise po ha. naspram gde su djubrili sa map-om,e sad dali je tako...
Promoteri su placeni da hvale svoju robu i pricaju price za siroke narodne mase,kako bi ovi jedni od drugih culi i hvalili njihove proizvode!Retko ko ce reci da nije dobro,odnosno da ima bolje od njihovog!Poznavao sam jednog postenog promotera iz jedne semenske kuce koji je izgubio posao posto je ljudima govorio istinu i iskreno,ali to se u danasnje vreme ne isplati kao sto znate!Mislim da bi trebalo da se odradi i analiza Ruskog MAP-a i njihove Ureje,cisto da se ide na sigurno!Ja sam radio analizu AZOHEM-a i izneo rezultate ovde na forumu,mislim da niko vise i ne pomislja da kupi isto,a malo jaci poljoprivrednici mogu izdvojiti 4.000 din i uraditi analizu cisto zbog sebe i svoje sigurnosti pa neka prenesu rezultate ovde na forumu!Svasta se prica i radi,ni u sta vise nisam siguran...
 
Ako je promoter Jovica Jožika on svašta zna da kaže.Po meni je eurofertil jako dobro đubre ali ne po ceni od 78-80din/kg.To je preterana cena za trenutne uslove.Ja sam lično odustao od upotrebe tog đubriva kao i velika većina poznanika koje znam.Jedini razlog je visoka cena ,a nikako kvalitet.
Erwine tu priču on priča gde god ode ,a ja u to apsolutno ne verujem.
 
promoter ili trgovacki putnik u cemu je razlika ? i jedan i drugi ce preko hvale da probaju da ti prodaju njihovu robu jer rade na procenat
 
Kaze promoter da su radili probu,kod psenice ovde kod mene u jednoj zadruzi i gde su djubrili sa njihovim djubrivom da su imali tonu vise po ha. naspram gde su djubrili sa map-om,e sad dali je tako...

Pitanje je da li su oni tu "probu" odradili valjano... Sa svim pratecim analizama zemljista itd... Takav zakljucak se moze izvesti tek nakon izvodjenja ogleda par godina zaredom, kako u poljskim tako i u kontrolisanim uslovima.. Nakon tako izvedenog ogleda, i dobijenih rezultata u bar nekoliko ponavljanja po godini, na razlicitim tipovima zemljista, sme se zakljuciti tako nesto... Sve ostalo su price na bazi "rekla-kazala". Tvrdim ovo jer se bavim naukom, i znam sta je sve potrebno da bi se dobio valjan rezultat, koji na pravi nacin reprezentuje samu ideju vodilju. Zato uvek treba sa rezervom uzeti sve informacije tog tipa. Izvinite na poduzem odgovoru, ne zamerite :osmeh:
 
Ako je promoter Jovica Jožika on svašta zna da kaže.Po meni je eurofertil jako dobro đubre ali ne po ceni od 78-80din/kg.To je preterana cena za trenutne uslove.Ja sam lično odustao od upotrebe tog đubriva kao i velika većina poznanika koje znam.Jedini razlog je visoka cena ,a nikako kvalitet.
Erwine tu priču on priča gde god ode ,a ja u to apsolutno ne verujem.
Pa dobro ja sam vam preneo cenu,i sta mi je reko,zato sam napisao da neverujem da cu pazariti,bas zbog cene djubriva vs proizvoda,a promoteri...njihov poso je da ide na teren i da ubedjuje ljude da kupuju,a proizvodjac da odluci dal ce da uzme...
 
Ja sam se odlučio za Elixir Zorka djubrivo. Deluje mi kvalitetno, hvale ga svi koji su ga koristili. A i cena je niža od ostalih. Uglavnom se kreće oko 2350 do 2400 din za 50 kg, zavisno od prodajnog mesta.
 
U Slovenu u rumi danas kupljeno djubrivo, MAP 56 din/kg, podignuta cena za dinar u odnosu na proslu nedelju. DAP je 52 ili 53 dinara/kg ne secam se tacno sta mi rece drugar preko telefona...
 
cene kod lokalnog prodavca....
fotografija0301.jpg
 
Gledam ovu tabelu,pa stvarno neke stvari nisu normalne i realne,ali mi kao da smo svi oguglali! Paritet 4,25 kilograma psenice za kilogram MAP-a?! Au...pa neka je zito i 15 dinara*4.25 izlazi na 64 dinara,a ako bude 20,to je vec fantasticnih 85 dinara!Ovo je Srbija...
 
sta mislite da li da cekam ili da kupujem djubrivo, cujem razne budalastine tipa da ce padati jos nekih 30 % a neki kazu da je trenutno ovo realno snizenje i da ce poceti da raste(verovatno su mislili sa kupovinom raste i cena)??
 
Ne razumem ove cene kod vas je za kes sve povoljnije ali za jul u euro zaduzenje ste dosta nepovoljniji.Gde je tu prava logika prodavaca ako nije dranje na leto ili na jesen.
 
Nazad
Vrh