Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Uzeo juče u Inđiji, 3x16 ruska 47din/kg, 8:16:24 adriatica 46,5din/kg, i MAP 12:52:0 54din/kg, za KEŠ.
Ovi svi na odloženo, ili u paritetu, uvek DERU, ovako sam na svome, kolko mogu toliko se pružim, i ne razmišljam.
 
Po 43 je odlicna cena 3x16. Danas stric uzeo map 12.52 po 54 i 3x16 po 46. Nisam jos kontaktirao sve prodavce, ali sam naslutio pad cene posto su me dvojica zvala pre mesec dana da pitaju koliko mi treba kojeg vestaka. To ranije nije bio slucaj, jer je manje vise rasla cena poslednje 2-3godine.
 
Koliko sam citao ovde ruska 3x16 nije ta formulacija,po nasem standardu je manje.Pisalo se na forumima o tome ali sad tesko mogu naci.
 
Po 43 je odlicna cena 3x16. Danas stric uzeo map 12.52 po 54 i 3x16 po 46. Nisam jos kontaktirao sve prodavce, ali sam naslutio pad cene posto su me dvojica zvala pre mesec dana da pitaju koliko mi treba kojeg vestaka. To ranije nije bio slucaj, jer je manje vise rasla cena poslednje 2-3godine.
Čije je proizvodnje MAP što je stric uzeo?
 
@bokibole
Ruske.

Ruska 3x16 je 16-13-16 po nasem standardu. To nisam ni znao, nego sam na forumu procitao.
 
@bokibole
Ruske.

Ruska 3x16 je 16-13-16 po nasem standardu. To nisam ni znao, nego sam na forumu procitao.
Rusko je odlicnog kvaliteta ali kad pogledamo sastav to i nije neka opcija zato sto je fosfor slab za te pare a veoma je potreban za psenicu.:sta:

Sad gledao,agrar petrovic
MAP 59,oo -Lincer
NPK 15:15:15 29,oo Azohem(bas cudno,odlicna granulacija,nema prasine uopste)
NPK 15:15:15 46,oo Zorka eliksir
 
Nema prasine ali nema ni sta treba da ima!Nemojte kupovati ta jeftina djubriva domace proizvodnje,moj drugarski savet! Bolje i malo skuplje ali da je to-to,ispravno!Voleo bih kada bi neko odneo na analizu i preneo nam rezultate za Ruska djubriva npr,3x16 i MAP,posto sam cuo neke price a ne znam da li da verujem?!Ako se i tu mulja,onda ova drzava treba da se izbrise sa mape Evrope i sveta definitivno!
 
Prijatelji treba mi mala pomoc,nigde na teritoriji Kragujevca ne mogu da nadjem N P K 8 24 16,da li neko ima ideju gde bih mogao da ga kupim.Hvala unapred
 
Nema prasine ali nema ni sta treba da ima!Nemojte kupovati ta jeftina djubriva domace proizvodnje,moj drugarski savet! Bolje i malo skuplje ali da je to-to,ispravno!Voleo bih kada bi neko odneo na analizu i preneo nam rezultate za Ruska djubriva npr,3x16 i MAP,posto sam cuo neke price a ne znam da li da verujem?!Ako se i tu mulja,onda ova drzava treba da se izbrise sa mape Evrope i sveta definitivno!
I ja sam protivnik Azohema,ali kao sto sam skoro napisao pre par dana sam video sveze rezultate na papiru Azohema NPK i odstupanja su bila oko 20% sto je za ranije rezultate napredak.Znaci ako kupis 8:16:24 taman dobijes Lincerov 6:12:18:osmeh:
 
@mirko
3x16 i nije bas idealan za psenicu, vise je za kukuruz. Jedan veci paor je radio ogled. Psenica sa 200kg/kj 3x16 je manje rodila od psenice sa 100kg/kj Map a pritom finansijski je skuplja prva varijanta i kad uzmes 300kg/kj manji rod, dolazis do cca 50-70e/kj razlike.
 
Nazad
Vrh