Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

3x15 u Sapcu 2800,oo.Dzakovi po 25kg,a u njima fino mleveni kamen sa primesom prasine.Sta mislite koji je proizvodjac ovog remek dela:sta::haha:
 
3x16 rusija, 3x15kutina, strana semena psenice sve po 375,- eura
a 20:20:0 kutina 370,- mislim da je to ok?
sta je bolje 3x15 kutina vs 3x16 rusija ?
 
I jedno i drugo je odlicno djubrivo, sta god da uzmes neces se pokajati (jedino ako se ne cimas za ovaj 1 kg od svakog elementa u korist Ruskog :osmeh:).
 
Ni ja ga neću. Kupio sam 3x15 preprošle godine i slabe vajde od njega, neće ni da se rastopi u zemlji. A posle sam video i Analizu koju je postavio član Savato.
Ima li Beli Zorkino ili koje drugo, da uzmem malo sad za pšenicu?
 
I Zorkina djubriva treba na analizu odneti. Fertil takodje. Ja nemam analizu fertila, ali neki moj zakljucak je da nema to sto pise na dzaku. U Linzer sam se uverio da IMA to sto pise. Jeste da je skuplji ali ne bacam kamenje po njivi...
 
Ima tu svega sto pise, samo je pitanje kolikoje dostupno biljci. Fertilova djubriva prase, ali mi se cini da se dobro rastvaraju u dodiru sa vodom. Ruska kazu da su dobra, ali nisam primetio razliku u odnosu na fertil.
 
Ni ja ga neću. Kupio sam 3x15 preprošle godine i slabe vajde od njega, neće ni da se rastopi u zemlji. A posle sam video i Analizu koju je postavio član Savato.
Ima li Beli Zorkino ili koje drugo, da uzmem malo sad za pšenicu?
Ima Beli Zorkino 5:10:15 po 36 dinara,i pancevacko 3x15 po 41 din.
 
Koja je trenutna cena po kojoj ga nude.Uskoro će trebati da se rastura.
 
meni je map nudjen po 52 din cena u dvoristu tj sa prevozom od ljudi s kojima saradujjem vec dugi niz godina
 
Kod nas kod Race MAP Ruski 12:52 59 din. Ovih dana uzecu samo za 5 kj psenice po 100 kg/kj. Inace ne bi nista smanjio u kolicini. Ove god. samo soja nije videla ni gram djubriva i to se itekako primecuje. Na boljim parcelama kod nekih sam vrsio i vise od 2000 kg/kj a kod mene nisam skinuo vise od 1780 kg/kj. Dakle MAP po 100 kg/kj sve osim suncokreta (dobice 100 do 150 kg/kj Ureje), Soja samo MAP a kukuruz MAP + 100 do 150 kg/kj ureje.
 
Nazad
Vrh