Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kako ste vi bogati ljudi u ovoj siromasnoj drzavi, cene djubriva trebaju ici gore a ne dole 600e/t za ureu i 700e/t za NPK, pa po 200kg od svake sorte po jutru, biljke moraju da se nahrane a deca neka gladuju, svaka vam cast al ste pametni!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Prošle godine sam bacio pred setvu na kukuruz oko 200 kg/kj mešanog,na soju nikad ne bacam ni grama,pšenicu ne sejem već 10 godina.Prinos kukuruza oko 2700kg/kj(još ga nisam okrunio),soje 1050 kg/kj.
Ove godine soja prosek 2000kg/kj,a na oko i kukuruz izgleda dobro, tako da ako nije godina dobra džaba sve...mada je ovde zemljište plodno.
Ranijih godina takođe nisam bacao ni zrna đubriva niti zaoravao biljne ostatke.
Ove godine zaoravam kukuruzovinu i to će biti sve tako da nema potrebe da bojkotujem viktoriju , fertil i ostale pošto to radim već najmanje 10 godina.
 
Ove godine 3x16 za kukuruz i 7-20-30 za repu ako je budem sejao. Za soju ide samo pre setve 100kg/kj an. Sva djubriva su ruska i belaruska. Viktoriju bojkotujem jer sam primetio da sa njihovim djubrivima nije bas sve u vinklu!
 
100kg 3x16. Stednja :osmeh: i uree jos maks 150kg i sta im Bog da. Ne vredi na ove cene ulagati. Za repu sam resio 200kg 7-20-30 pritom ako ne posejem repu na toj njivi i ne bude 1t/kj kukuruza vise nista nisam uradio. :osmeh:
 
@bajcetic А што АН у соју, јел ти се показало као исплативо??

- - - - - - - - - -

Иначе код нас, руска 16-ца 47дин/кг.
 
bOjcetic
Zato sto nekako nemam hrabrosti bez trunke djubriva. Brze se razvija i pre sastavi redove. Prinos ipak najvise zavisi od padavina u pravom trenutku.
 
Ne znam, mi smo probali sa An-om i bez, dva ili tri puta i nikakve razlike nije bilo, njive su priblizno iste klase. Ove godine smo probali i sa jednom od "secernih vodica" preko lista pola njive, a pola bez i opet isto. Tako da od sada samo svoje seme + dobra hemija i to je to.
 
Prosle godine smo MAP placali 68 ili cak i 70 dinara. Ne secam se tacno u ovom momentu. Isto kod Olujica na Slovenu. Bogami ova cena od 55 din prilicno godi posle tih proslogodisnjih 15 plus dinara ...
 
Nazad
Vrh