Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Da li je neko kupio 20 20 0 Elixir?Kavo je to đubrivo?Granulacija da li je prašnjav?
 
...male pijace kod kanjiže...NPK 3x15 pančevački kupljen za 43 din./kg ...ne liči da je zgrudvan i prašnjav...:cool:
 
Psenicu ne sejem, zaoravati djubrivo za ostale kulture je zabijanje noza u svoj stomak, tako da od mene nece imati ove jeseni ni dinar zarade, kao i ja od njih sto nemam!
A za prolece ce to biti minimum, dal ce biti 100kg uree a mozda i manje, zavisi koliko ce nas kukuruz vredeti u martu-aprilu mesecu!
 
...male pijace kod kanjiže...NPK 3x15 pančevački kupljen za 43 din./kg ...ne liči da je zgrudvan i prašnjav...:cool:
Kod nas 3x15 Pancevacko 41 din.

- - - - - - - - - -

Psenicu ne sejem, zaoravati djubrivo za ostale kulture je zabijanje noza u svoj stomak, tako da od mene nece imati ove jeseni ni dinar zarade, kao i ja od njih sto nemam!
A za prolece ce to biti minimum, dal ce biti 100kg uree a mozda i manje, zavisi koliko ce nas kukuruz vredeti u martu-aprilu mesecu!
To je kad imas dobru zemlju,a ja da bi imao bar nesto moram sad da bacim na psenicu 300-400 kg 3x15 i na prolece 300-400kg KAN-a po hektaru.U suprotnom nebi imao ni 2 tone po hektaru.
 
Ove jeseni eventualno MAP u kolicini 90-100 kg po k.j gde ce kukuruz i nista vise...Na prolece cemo videti kakve su cene pa cemo malo baciti UREU ali samo za kukuruz,suncokret i soju ni grama djubriva!Bacano je zadnjih godina a posto su cene u padu,morace malo i zemlja da posti kao i mi!Unazadice Srpskog seljaka i poljoprivredu brze nego sto sam mislio...
 
Ove jeseni eventualno MAP u kolicini 90-100 kg po k.j gde ce kukuruz i nista vise...Na prolece cemo videti kakve su cene pa cemo malo baciti UREU ali samo za kukuruz,suncokret i soju ni grama djubriva!Bacano je zadnjih godina a posto su cene u padu,morace malo i zemlja da posti kao i mi!Unazadice Srpskog seljaka i poljoprivredu brze nego sto sam mislio...

Malo je to uzmi vise :sjasi:
 
Za koga?Ja da im punim dzepove,ma idi begaj,rodi to i bez osnovnog,nije mi prvi put...jednostavno trenutno nema racuna na ovoj ceni.
 
Nemoze covek nikako biti pametan!!
Posta ce biti sigurno, pitanje je koliko!? A posto nas uljari trenutno najvise trpaju izgleda da na suncokret 0:0:0 on ce pretrpeti!
Kukuruz max 100kg 3x15 i psenica max 100kg 20:20
bog te kad saberem ja sam vec zaradio!!!!!
 
Nisam neki optimista sto se tice pada cene djubriva... da ce ici dole, ici ce, ali nesto znacajno-ne verujem. E, sad sto se tice smanjivanja kolicina djubriva, nisam za to! Kad god sam stedeo na mostu, platio sam na cupriji! Iskustvo mi govori da mi se djubrivo UVEK isplatilo...nisam nikad bio u minusu, pa cak i ove godine.
Ja idem po oprobanom receptu: 350 kg/ha za kukuruz i psenicu, i 175 kg/ha za suncokret, NPK djubriva. UREE od 175-300 kg/ha.

Ova moja konstatacija se odnosi na sva zemljista gde je sadrzaj P, i K do 25 mg/kg zemljista. Ko ima preko toga, moze da kalkulise... Naravno, ova moja teza pada u vodu i za Crepajacki, Srbobranski atar, i jos par mesta u dragoj nam Srbiji, gde posejes dugme u asfalt, a nikne kaput...
 
Kod nas djubriva još uvek nema u prodaji, tako da cenu ne znam. Ja sam povećao stočni fond, pa iz godine u godinu njivu po njivu zastirem stajnjakom. Ostalo je par njiva koje radim pod zakup i koje moram đubriti veštakom zbog ekonomske isplativosti. Azot je normalno nezamenljiv za prihranu. Podržavam bojkot VIKTORIJE iz solidarnosti sa kolegama, mučenicima, koje alavi tajkuni vide samo kao nepismenu rulju i dostavljače jeftine sirovine.
 
Ajde jos nekoga da bojkotujemo!
Ima smisla ogromnog ako se tu skupi recimo 1000 paora +ova godina oni sami ima da smanje na cenu koja nama odgovara!
A to vazi za sve.
 
Slažem se svama o smanjenju djubriva zbog situacije , al najtužnije je to što bi ove godine trebalo povećati djubrenje zbog iznošenja većeg roda i dosta padavina koje su bile u 2013.g , samo neznam kobi to platio?
 
Nazad
Vrh