Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Proizvodjac fertil, kupio u zadruzi Evropa.
Ljudi nemoj te se zalecati i kupovati,pa vestak mora da pojeftini duplo,kakav map za 60 i kusur dinara!
 
Uglavnom svi drže cene od prošle godine pa su zato visoke. Navodno se vade pričom kad im stigne nova isporuka da bi trebalo da bude jeftinije ali ne znaju koliko. Po ovim cenama sve preko 40 din/kg je previse.
 
Kolega mi reče da je gledao emisiju Dobra zemlja u nedelju 15.09 i da je Uroš više puta ponovio da se sačeka jer se očekuje da će ubrzo cena veštačkog đubriva pojeftiniti i do 30%, i to uvoznog, koliko sam razumeo jedan od razloga je i otvaranje i puštanje u rad jedne od najvećih fabrika u Evropi...nadam se da će sutra ujutru biti repriza emisije pa ću videti o čemu se radi, a možda je već ima i na youtube.
 
Djubrivo ce poskupeti,kada sam bio pre par dana kod lokalnog prodavca,inace najajci u kraju on mi rece da ce djubrivo da poskupi i da su neki proizvodjaci najavili.Treba da mu stigne nova tura i bice jaca cena.Ovo sa pojeftinjenjem je samo fora da poskupi djubrivo 30% pa kad poljoprivrednik dodje u minut do 12 mora kupiti skuplje djubrivo.Ja se nesto nesecam da je u srbiji nesto pojeftinilo u zadnjih 10 godina osim poljo proizvoda.
 
Djubrivo ce poskupeti,kada sam bio pre par dana kod lokalnog prodavca,inace najajci u kraju on mi rece da ce djubrivo da poskupi i da su neki proizvodjaci najavili.Treba da mu stigne nova tura i bice jaca cena.Ovo sa pojeftinjenjem je samo fora da poskupi djubrivo 30% pa kad poljoprivrednik dodje u minut do 12 mora kupiti skuplje djubrivo.Ja se nesto nesecam da je u srbiji nesto pojeftinilo u zadnjih 10 godina osim poljo proizvoda.

Da. Pojeftinio je i život u zadnjih deset godina.... Nisu samo poljo-proizvodi obezvređeni.
 
Nazad
Vrh