Cene teladi

pazario danas zensko tele 80kg za 250e,simentalce,slike tokom veceri
 
pazario veceras jedno zensko tele,cena 190e....a drug mi kaze da su jutros u Paracinu telci od oko 100kg isli od 270 do 330,zavisno od pola i kvaliteta
 
to je pristojna cena za telad , meni su nudili za bikove 6kom slobodni simentalci 2,1e i nisam dao a za junicu 1,8
 
u mom kraju muski telaci se placaju 3,2 -3,3 po kilu ili mala od 200 -250 e do 15 dana starosti., bikovi su pali sa 2,2 pre mesec dana na 1,9-2 e.
 
Jutros na Jagodinskoj pijaci jadno i dedno,nigde robe za kupiti,bio jedan mali holstajn,sav mrsav i nikakav tu oko 80-90kg,trazili za njega 350e:haha:
 
sta mislite?starac danas merio muskog telaka ima 143-simentalac,po kojoj ceni moz da ode?prekupac mu daje 500 eur.malo ili mnogo?
 
Kod mene je cena teladi simentalac,musko 3.2e.
Kazite mi kad prodajete bika ili kravu i dodje vam neki trgovac,nakupac,jel mu dajete kalo?Ono 3-5%...
 
kod nas kalo vise nema,vec par godina to niko ne racuna.....
a ovo tele od 143kg za 550e je odlicna cena,tesko da ce neko platiti vise za to...
 
Ja danas kupio 6 komada od nakupaca po 510 evrica komad,ima ih od 130 do 155 kg al neki prosek je negde oko 140-5,tako da mu to dodje negde oko 3.5 e po kg.Nije moglo nikako jeftinije sve manje i manje ima teladi.
 
Ja danas kupio 6 komada od nakupaca po 510 evrica komad,ima ih od 130 do 155 kg al neki prosek je negde oko 140-5,tako da mu to dodje negde oko 3.5 e po kg.Nije moglo nikako jeftinije sve manje i manje ima teladi.
Dodji kod mene i mozda napravimo cenu da bude 3.1e,u mom kraju od 3.2 nema sanse da ide dalje.Nismo daleko.
 
Nazad
Vrh