Cene teladi

Zavisno od kvaliteta i rase,holstajn idu i jeftinije dosta,kao i mrsavi simentalac,a debela telad idu do 2,7....
 
Prosto ne mogu da verujem da u tvom kraju ne mozes naci simentalsku telad.Prosetaj po vasarima,ili potrazi ljude u selima koji se bave skupljanjem stoke kad im neko naruci,bar to ne bi trebalo da je tesko.
 
kod mene svi kupuju tu telad jedan mi obeco za danas da ga uzmem ja ga sinoc zovem on mi kaze prodo

- - - - - - - - - -

narucio sam ja kod trojice u tri razlicita sela ali vec 10 dana nema nista

- - - - - - - - - -

ne moze ni kod nas veca cena da se izvuce mogao si jos malo da cekas nisu bili teski
 
Kod nas malih teladi od 10-tak dana gotovo i da nema zadnje vreme,nikom se krave ne tele,svi vicu bice oko 1.aprila
 
Ni kod nas nema malih telica, tj ne mogu da nadjem da neko prodaje. Vecina cuva tu do 150 kg.
 
Kupis 3 krave pa ih negujes a one ti daju tu jeftinu telad. Kad to odradis e onda ces reci da je tele jeftino i od 500e.
Dobro je ako bar dve otele musku telad,sta ako otele zensku?Pa se nedaj Boze izjalovi,pa problemi oko teljenja?
A tek,sto bi nas prijatelj @Sava21 reko,vreme koje se provede oko muze,namirivanja,timarenja,ne znaju krave ni za svetak ni za petak....:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh