Cene teladi

Ljudi imam ponudu da uzmem deset teladi po 550 eura imaju 150 kila ili malo vise merijo sam jednog, telad su lepa iz okoline Valjeva sta mislite za cenu to dodje u dvoristu negde 3,50..3.60..e..znaci da mi donese..
 
Zar nece u takvoj stali mokraca da ide pod prednje noge stoci ?

Nisi me razumeo pad je ka vratima a krov ka jaslima,evo ti slika

10n7zgx.jpg
 
- - - - - - - - - -

ratko ovaj crni je pravi medved.daj slikaj ih da vidimo stoku.scime hranis?
 
@Petar 90, da li ti toliko placas zensku telad ili im se toliko krece cena, ja imam jedno 20 dana staro, treba jedan da dođje do kraja nedelje, pa neznam koju cenu da mu kazem, mada sam i planirao da toliko tražim jer je blagi nedostatak teladi..
 
da budemo iskreni svaki kupac gleda da prodje sto jeftinije,ja se uvek pogadjem i uvek oborim cenu,za ovo jutros mi je covek trazio 330e,pa spustio cak na 250...
mala telad zenska kod nas od 10-tak dana idu oko 200e,zavisi kako naletis i kakav si u pogodbi,a muska idu oko 250e,,,,ja uglavnom gledam da kupim tele oko mesec i po dana da ga ne bih morao posle dugo pojiti mlekom,a oni tad budu i mallo skuplji,ali i tezi,odprilike gledam dfa mi se uhvati tele 2,8- 3e,ne vise....
u sustini svako trazi koliko misli da vredi njegova roba,ako je tele dobrog kvaliteta mozes da trazis 250e,pa malo i da spustis i uzme 220-230e....

koliko imas krava jel stalno imas male telce?
 
Znaci cena je otprilike uvek ista, samo zavisi od toga koliko si vest sa hvaljenjem robe :). Mada bi mi trebali 250 evra, jer sam nasao crno belo zensko sa odlicnom krvi za iste pare, ali mogu i da dodam malo, nije problem.
Nemam nesto mnogo, sada trenutno 9 krave, 3 junice i 4 teleta, od toga 2 muska teleta koja niko nece jer su RHF, krave imam i simentalke i crveni holstajn, ali idem na holstajn, jer mi je mleko cilj.. A telenje tek ocekujem u junu mesecu, gde se tele 3 krave i jedna junica, a do tada je neka pauza, ni sam neznam kako se stvorila.. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh