Cene teladi

Na Jagodinskoj pijaci uglavnom dolaze preprodavci i oni retko kod imaju dobru telad,jer to sto je dobro prodaju pre pijace,za bolju telad treba doci rano bas rano ujutru ,u letnjem periodu pijaca krene i od 12,1 nocu....a i ponuda nije kao sto je nekad bila,dosata je osiromasen stocni fond u ovom kraju,....tovljaci junadi uglavnom kupuju po kucama....jedino kada je veca kolicina u pitanju pa se tesko nadje....ova cena sto @zeka zeka kaze od 2.8 me bas zacudila,jer pre nekih mesec dana bilo je ljudi koji su trazili i po 4e za tele,mislim na musku telad,zensku uglavnom otkupljuju klanice za klanje
 
Juce na Jagodinskoj pijaci vrlo slaba ponuda i od toga i veci broj zenskih teladi,dok sam bio prodata tri teleta,dva zenska oko 100-120kg za po 300e,musko oko 120 kg za 350,i jedno zensko 207kg-490e,sva telad simentalske rase
 
boki svaka ti cast, vrc sam mislio da necu dobiti odgovor . da li ti kupujes ili prodajes ? po te pare bi odma kupiood domacina
 
jeste u petrovcu al ne ne pijaci 500-550 nego dolazi kuci i kupi za toliko a na pijac daje za vise..gradinac ja ih prodajem kad su najlepsi tu oko 200 kg al uzmem ga za 250 do 300e i cekam ga sve zavisi oko 4meseca i dajem ga..nije neka zarada al mora da se radi

- - - - - - - - - -

attachment.php
evo to su ti lepotani 2013-2014
 
Poslednja izmena:
boki svaka cast cenim to i postujem svi mi nesto moramo da radimo sicu. znaci ti se time bavis voleo bi da napravimo neki poso kad budem kupovao ako hoces?

- - - - - - - - - -

boki svaka cast cenim to i postujem svi mi nesto moramo da radimo sicu. znaci ti se time bavis voleo bi da napravimo neki poso kad budem kupovao ako hoces?
 
petre pa uzimam ih djuture gde na kilo on mali ima tu oko 40 kil..a stari su tu 10 dana neki i 15.normalno hranjeni kravlje mleko posto ne nosim nego dajem telicima i tako.
ce se dogovorimo gradinac...
 
pod 1-problema je mnogo zezaju sa cenom nakupci ucenjuju te i tako to
2-vremena puno dok se utovare pa dok se odnesu,treba da se ide po papire.za mene u proseku tu sve oko 3000 din po teletu
3-za godinu dana oko 15 -do 20 teladi
4-dal su vakcinisani
5-kad kupac oce na vagu .sve je stvar dogovora
6-sami dolaze ne nalazim ih,mada i na ovom sajtu mogu da se nadju kupci
7-ne
 
Nazad
Vrh