Cene teladi

i mene bi zanimalo,oko 150kg je bilo od 2,8 do 3,2 sve zavisi sta je
 
Pazario danas dva muska teleta simentalca stara 8 dana.jedva nasao.Cena 200evra po komada,odmah uzeo dva dzaka milsana po 4100 i porucio dzak megija po 2750 dinara.
 
kolega savo21 koliko ja znam ti bese ovcar.odkud sad u ,drugoj bransi,?ma salim se.ja sam sinoc uzeo jedno zensko tele,svracao sam u apoteku milsan 180 din po kg a za megi nisam ni pitao.kad se on daje i kako?objasni mi malo!
 
Nek su vam korisne prinove! Savo, ako ti nije problem okaci slike kad budes mogao. @Piksi megi im ponudis od trece nedelje, bar je tako po uputstvu. Kad imaju cetiri pocnu da ga njuskaju i lizucu , a od 5-6 pocnu pomalo da jedu. Ja ga stalno drzim ispred njih pa nek uzimaju ako im je volja. Neko tele pocne da ga jede i sa 15 dana a neko nece ni sa puna dva meseca. Inace milsan je kod mene 4200-4300 dinara dzak. Megi se mesa sa kukuruzom, jecmom, mekinjama... Na dzak dodas 50kg zitarica.
 
Piksi,nabalirao sam dosta deteline proletos,pa sam resio da udjem u tov junadi,a i video sam da od prazne stale nema nista.Najbolje bi bilo pomesati megi sa kukuruznom i jecmenom prekrupom.Megi ti je ustvari superkoncentrat,tako da se on dodaje 35 posto u mesavinu.Moze i sa samom kukuruznom prekrupom.tako sam ja radio prosli put.Uradis tako kako Surdonja kaze,moj je brzo krenuo da ga jede,a cuo sam da ljudi u mleko ili zamenu za mleko ubace malo koncentrata kao da ga tele oseti pa pre pocne jesti,nemam iskustva sa tim.Razmisljao sam da koristim gebi koncentrat ali cu ipak sa megijem raditi.
Surdonja hvala,jesi ti uspeo ista da uradis?
 
@Sava21 ako bude sve kako treba, donecu 3 komada od onog coveka sto si mi dao broj za 5-6 dana, danas smo se dogovorili.Ne bi pogresio da si uzeo gebijev koncentrat, ja sam ga uzimao i bio sam zadovoljan. Mada ako ides sa milsanom i ja sam za meggi. U koncentrat po recima strucnjaka treba ubaciti i jecam, da bi se bolje razvile resice u buragu. Kod teladi koja do osme nedelje nece da projedu koncentrat i pored manje kolicine mleka pri napaianju, ja primenjujem zaranjivanje. Ubacujem im na silu nekoliko saka koncentrata u usta nekoliko dana u vise navrata. Obicno projedu posle treceg dana. Odosmo u off.
 
meni se tele 2 krave krajem januara pa mozda ostavim koje za tov, imam sena dosta, ja sam nedavno prodao jedno tele, jedva ostalo zivo kad se rodilo, imalo grceve i nije htelo nikako da pose, mi mu zorom davali po malo mleka, ono kasnije zivnulo i prodao ga sa mesec dana imalo 101 kg
 
sto neko rece odosmo u off.izgleda da je kod mene najskuplje.nisam pitao da li imaju taj meggi bas cu da pitam.aha nisam znao da je to kao nekako sto bi mi rekli vz,a ja mislio da je gotov koncetrat
 
kolika je cena muski teladi sim rase i kakva je ponuda na vasarima ? ako ima neko iz okoline Pozarevca i Valjeva da zna
 
Zabalj danasnji vasar ponuda dobra,telad uglavnom kod svercera doterana iz okoline Pozege i Arilja,teski oko 140kg trazilo se 530 evra.
 
Nazad
Vrh