Cene teladi

Zaboravih napisati naravno da mi daje broj,ja sam mislio na manja telad ako neko zna gde ima teladi 120-130kg
 
Cene su sigurno manje nego sto cokoladna braca prodaju po vasarima i pijacama.A da se isplati otici isplati se,telad budu sveze donesena u stalu,nisu vozana i kupuje se ili direktno od ljudi iz stala ili neko ima otkupnu stanicu.
 
imam u ponudi povoljno od nekog u susednom mestu dva muska teleta po oko 130kg crveni holstajn,ja to nikad nisam uzimao samo simetalce i od oca sam to naucio da je simetalac zakon,sta raditi,jos radimo prelamanje jer mi je duzan
 
Brale ako je to jedini nacin da izvuces pare uzimaj, ali ih nemoj preplatiti. Mozda nisu cisti holstajni. Dobices subvenciju 10000 na kraju manju cenu 20 din. po kili i hranices ih duze oko mesec dana nego sto bi hranio simentalce pa ti sadi kako mislis da je najbolje.
 
Petar 90 koliko je bilo muskih teladi podjednake velicine i dali se moze doci i kupiti vise komada, a da te niko ne pogleda popreko ili cak zabrani kupovinu kao sto je bilo slucajeva?
 
Petar 90 koliko je bilo muskih teladi podjednake velicine i dali se moze doci i kupiti vise komada, a da te niko ne pogleda popreko ili cak zabrani kupovinu kao sto je bilo slucajeva?
Moze se doci naravno,pijaca pocinje od ponoci utorak na sredu i traje do sedam osam sati,problem je jedino sto se ne zna kad ce koliko teleta biti i koliko ce priblizno biti teski,jer desi se nekad da budu samo po 4-5 teladi,a desi se da budu i po dvdesetak kao danas...zabraniti ti niko ne moze,ako ti odgovara cena i ako se pogodis s prodavcima tovaris koliko god zelis
 
da se ukljucim i ja, sto se tice ponude na pijacama mislim da je mozda najveca u Petrovcu na Mlavi, tamo nisam zapantio da je nekad bilo manje od 150 teladi samo moze da ih ima vise, a cena muskih je slicna kao sto je Petar napisao, zenska su jevtinija 2,80e.
 
Bas Ponedeljak, prvobitno je dila Sredom pa je pomerena za Utorak pa onda malo po malo pomerili za Ponedeljak, a kako je pomerena, prodavci dodju ranije da bi prvi prodali onda kupci pocnu da dolaze ranije da bi pre pokupovali telad jer misle da ce proci jevtinije dok nije dosla konkurencija pa onda moraju da trce iz kamijona u kamijon da bi nesto kupili, tako da se prodaja i kupovina u vecini clucaja zavrsava jos na ulici dok pijaca jos nije ni otvorena, i na taj nacin je pomerena od Srede za Ponedeljak.
 
Petar 90 da li na pijacama ima lakse robe,teladi oko 120 kg?Zainteresovala me je ova pijaca u Petrovcu na Mlavi,isplatilo bi mi se otici za 5 komada.I recite mi da li se na tim pijacama telad mere na vagi?,posto kod nas nema merenja samo djuture se prodaje,i onda te cokoladni uvrnu samo tako,lupaju cene po 550 evra,a ja vidim da to tele nema vise od 120 kg,dignu ih na kamion,pa i izgledaju lepo,al kad ih zavezes u stalu vidis da su mali.
 
Naravno da bi se isplatilo. Dok smo se u siroj familiji bavili tovom bikova. Isli smo po vasarima i kupovali telad. Platili kamion da dotera u dvoriste i opet je izlazilo jeftinije ili isto. Prednost je sto mnogo manje kaliraju jer sve bude gotovo za nekoliko sati. Uvek su ture bile 10-20kom na manje od 10 se nije isplatilo zbog cene prevoza.
 
Petar 90 da li na pijacama ima lakse robe,teladi oko 120 kg?Zainteresovala me je ova pijaca u Petrovcu na Mlavi,isplatilo bi mi se otici za 5 komada.I recite mi da li se na tim pijacama telad mere na vagi?,posto kod nas nema merenja samo djuture se prodaje,i onda te cokoladni uvrnu samo tako,lupaju cene po 550 evra,a ja vidim da to tele nema vise od 120 kg,dignu ih na kamion,pa i izgledaju lepo,al kad ih zavezes u stalu vidis da su mali.
Zna da bude i takvih ali vrlo retko,mada opet kazem znada bude,nekad se potrefi da ih bude i po desetak,ali brzo se razgrabe,a nekad treze i bas veliku cenu za njih kad je veca ponuda ,traze i po 3.5 pa na vise,,,telad se uglavnom meri,vage ima,ali pazaris onako kako se dogovoris,moze i djuture,a moze se i meriti,,,,ja sam uvek ze merenje,jer mislim da oni uvek izmere telce pre pijace i po tome prave cenu....
najvise bude teladi od 150-170kg
 
Kolika je kod vas cena teladi od oko 150kg? Kod nas muska su oko 3 evra, a zenska su zestoko podcenjena tj. 2.3. Kakva su vasa iskustva, da li bi trebala da skoci cena zbog nove godine?
 
kod nas muski idu od 3 do 3.3 zavisno od kvaliteta,zenski su od 2,5,do 2,8 takodje zavisno od kvaliteta....
Cena ne verujem da ce skociti,cak naprotiv mozda i padne jer je potraznja slabija,a ponude ima dosta.....


www.dodaj.rs
[/URL] [/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

otisla danas dva komada,lokalna mesara cena 2.1
Sivi imao 590
Zuti 540 kg
 
Nazad
Vrh