Cene teladi

TI druze mozes da tvrdis, a ja pricam iz prve ruke... 3 trgovca sam vratio... i na kraju jedva prodao za te pare, trazio sam 500 ali nema sanse samo se okrenu i odu... za 20, 30 evrova da ih vozim na pijacu nisam lud, taman potrosim to! Holstajn muski zenski nebitno nedelju dana stari od 70 do 100 evra kod mene
 
TI druze mozes da tvrdis, a ja pricam iz prve ruke... 3 trgovca sam vratio... i na kraju jedva prodao za te pare, trazio sam 500 ali nema sanse samo se okrenu i odu... za 20, 30 evrova da ih vozim na pijacu nisam lud, taman potrosim to! Holstajn muski zenski nebitno nedelju dana stari od 70 do 100 evra kod mene
toliko jeftin holstajn???
jel to po farmama ili ovaako po kucama???

Kolega @kombajner ajde isprazni sanduce sa privatnim porukama
 
na zadnjoj pijaci u Petrovcu su ce kvalitetna muska telad simentalci od 200 kg prodavali za 600 evra, ja to tvrdim zato sto sam bio tamo, tako da si ti druze izgubio preko 100 evra zato sto tele nisi dovezao na pijacu. Ali ako je upitanju holstajn onda je to ta cana po kojoj si ga prodao.
 
@petar 90 po kucama, i to samo da ih das bez cenkanja jer niko nece ni da dodje da ih vidi ... (ispraznio sanduce)
@Homoljac, bez ikakve uvrede mi ne radimo od juce sa teladima i kravama ... Bio je simentalac lep kao slika, da je holstajn uzeo bi 250 300e...
 
Kojim datumima su stocne pijace u okrugu Velike Plane,Svilajnca,Smed.palanke,Petrovca na Mlavi?I kakva tu bude ponuda,ima li sisavaca simentalskih na tim pijacama ili npr.teladi starosti mesec dana za dohranu mlekom?
 
sutra dolazi covek da se pogodimo za jedno holstajn musko tele, staro 2 meseca, ima oko 100 kg od oka, hranjeno zamenom za mleko, da li bi mogaoo neko da mi kaze koju cenu da trazim???
 
sutra dolazi covek da se pogodimo za jedno holstajn musko tele, staro 2 meseca, ima oko 100 kg od oka, hranjeno zamenom za mleko, da li bi mogaoo neko da mi kaze koju cenu da trazim???
3e,ali realno ako ti da i 2,8 prihvati,ja takve simentalce kupujem po 300e,a zensku telad sim, kupim nekad i po 260,al obicno 270-280,,,kod nas obicno ,uski holstaj ide kao zensko sim,...
 
Kojim datumima su stocne pijace u okrugu Velike Plane,Svilajnca,Smed.palanke,Petrovca na Mlavi?I kakva tu bude ponuda,ima li sisavaca simentalskih na tim pijacama ili npr.teladi starosti mesec dana za dohranu mlekom?

u Petrovcu na Mlavi je pijaca svakog Ponedeljka, pocinje oko 17 h. uvek je dobra ponuda i pretezno su telad simentalske rase.
 
Branko,iznesi nam i ti svoja iskustva sa kupovinom teladi od 470 evra,a voleo bih da nam neko iznese svoja iskustva sa tovom teladi sisavaca od 300 evra.Ja licno sam kupio najgoru mogucu varijantu,telad oko nekih 100 kg,po 415 evra,nezalucena,cim sam ih svezao za jasle odmah problemi i tek sad krecu da se tove.verovatno je to i do mog neiskustva,ali sl.put ili cu kupiti sve sisavce ili sve od 160 i vise kg.Moze odgovor i u temi za tov junadi.
 
A šta da kažem... Jedno mi je crklo nakon dve nedelje, jer nisam dovoljno ozbiljno pristupio praoblemu zaustavljanja proliva. a tele nije imalo ni dva meseca.
Sada kažu nakupci, ovi iz Draginja da su telad po 3,5 evra/kg. Pa biraj.
Takve male, sisavce, nisam planirao da kupujem, ali verovatno ću početi, jer sad imam više vremena da se posvetim teladima. Smanjio sam količinu zemlje koju obrađujem, jer zakupodvaci traže nenormalne iznose.
 
Ja radim sa sisavcima već par godina ranim zamenom za mleko,mislim da je to gubljenje vremena nemožeš naterati tele da bide oko 550kila bez 17 meseci a .A Monotoja kupuje telad od 160 kila i budu spremni za 8-10meseci.Sad kome se više isplati neznam jer ja nisam nikad računo kolika je zarada i dali je ima, junad držim kao neku štednju skupim malo para na gomilu jer neznam drugačije.A da mogu ikako da rešim 5-10 hiljada evra za telad prešao bi na ove veće sigurno
 
Reci mi Milane koliko muskih teladi prodas godisnje?Jel ti se desi da imas par komada odjednom za prodaju?

Imam 14 krava ,sad godisnje muski koliko bude prodam tele uvek u tom intervalu 300-320 ,nema veze da li je cena bikovi otisli gore ili dole ,cena je standardna , vecinom uvek ima poneko ,obicno 2 se priblizno tele
 
I ja sam moje uzeo od tih iz draginja,a imam i jednog sisavca sto sam kupio u susednom selu,i njega hranim bas po sano programu,10 nedelja je dobijao milsan,i postepeno prelazio na megi,sad je vec zalucen i ne mozes ga nahraniti,videcu kakav ce biti kasnije,za sad je jako lepe forme,pa cu se odluciti sta mi se vise isplati.U sustini mene to tele simentalsko dok popije dva dzaka milsana i jedan dzak megija kosta 400 evra,ali je prednost sto je postepeno preslo na cvrstu hranu i nema kaliranja kao kod ovih sa pijace
Da li vama ova telad od 160 kg tako kaliraju kad ih ubacite u tov?
Gledao sam u sano prospektu nekog tipa iz okoline Sombora koji kupuje vecu telad,ali ih drzi na milsanu dok ne predju postepeno na cvrstu hranu,sta mislite o tome?
 
ja imam farmu sa 25 krava simentalke umaticene sve sa poreklom i do 5 kolena unazad,uvek prodajem sisavce male od nedelju do dve nedelje starosti .kod mene je cena tih teladi vec godinu dana unazad oko 300 eura
 
E,to nije lose,kad se u komsiluku moze nakupiti 5/6 teladi sisavaca,pogotovo za nas iz Vojvodine,i 300 evra je realna cena za simentalsko tele od 10 dana,s obzirom da su ovde holstajni te starosti 250 evra.
 
Jel ima neko broj od nekog otkuplivaca teladi,moze i na pp treba mi jedno 15 komada?Inace zet iz Badovinaca sinoc doterao 31 tele prosek 163 kilograma 580e komad
 
Nazad
Vrh