Cene teladi

Losija ponuda najverovatnije diktira takve cene.Stocarstvo generalno stagnira,kod nas veci deo muskih teladi zavrsi kod siptara,pa se i tako losija ponuda dodatno oslabi.Ali to nam je sto nam je...
 
Zar ima ljudi koji placaju 300e tele od 10-20 dana?:sta: Ili ja ne znam matematiku ili oni imaju viziju da ce bikovi biti 3e/kg kad budu 550kg.


To je zbog nedostatka teladi na trzistu. Svi znamo da poslednjih godina od tova junadi ostaje samo ono sto u njih ulozis, bez neke zarade. Prednost je sto kada ih prodas imas vecu sumu novca na gomili. Kod mene se muska telad 20. dan krecu 300-350 eura, a telad 150 kg 550eura. Ko ima zivaca da hrani telad sa mlekom pre tova, on ce umesto dva kom od 150 kg uziti 3 manja za istu sumu novca. Ovo pricam o onima koji tove do 15 bikova godisnje. Oni koji godisnje izbacuju 50 i vise junadi, za njih vaze drugacija pravila.
 
Dobra to jest odlicna cena za tele od 150-200kg (600)e ali gde se tu nalazi onaj ko ga kupi (detelina,koncentrat,silaza,seno,rad itd) godina dana zajebancije i na kraj 2e po kg zive vage. Da nije tih kupaca sa Kosova nebi imalo ni ovo malo teladi, bikova kome da se proda, tim ljudima svaka cast kolko trazis toliko dobijes kes na ruke a ovi nasi mesari kukaju placu i pare za mesec dana (od toga se oduzi na sigurnih 50 dana govorim iz licnog iskustva).
 
Moj drugar pre dva dana kupio 6 telića po 500 evra komad.

Još hrani bez silaže, skoro samo detelina i koncentrat.
Nije mi jasno kako mu se isplati?
 
Malopre stigao sa pijace,muska telad prosek 2,8 eura po kg.Ponuda tanka,sve je manje stoke.Po obicaju preko 90% "robe" pokupili siptari.
 
Pardon!Totalno sam lupio,sada vidim sta sam napisao.Dok sam pisao sa bratom sam vodio polemiku oko nekih sasvim drugih cena,kako li sam samo ovo odvalio...Cena muskih je bila 3,2-3,3 eura po kg.Za jedno sam i bio svedok na 3,3 eura sa 130-ak kg.Izvinjavam se jos jednom na pogresnoj informaciji.
 
ove jeseni kod nas skupe krave za klanje i telad, ja sam prodao musko tele simental od 1 meseca, 101kg po 3,3e
 
Kod nas ovamo dolaze neki ljudi iz Bogatica i kupuju telad, konkretno kod mene dolazi jedan covek sa jednim kombijem i tu ih tovari... Ne znam kako i sta al ti ljudi iz Bogatica zesce bolje placaju nego ovi nasi trgovci... Juce dao tele 200kg muski simentalac za 470e
 
Kod nas ovamo dolaze neki ljudi iz Bogatica i kupuju telad, konkretno kod mene dolazi jedan covek sa jednim kombijem i tu ih tovari... Ne znam kako i sta al ti ljudi iz Bogatica zesce bolje placaju nego ovi nasi trgovci... Juce dao tele 200kg muski simentalac za 470e
Pa to je 2.35 e po kilogramu, a bikovi su po 2.15-2.20 to je za nase cene ovde bas povoljno.
@MONTOYA
Daj Boze da bi to moglo po to da se kupi, ja sam placao 590, a prosek 178kg.
 
Retko to kod nas neko prodaje ,pre 2 nedelje jedan drugar iz Glusaca prodao od 3 nedelje za 280e sim.
A holstajni su od 70-100e jeftiniji.
 
Posto su telad kod vas od nedelju dana? holstain i simentalac???
simentalac muski 250,zenski 200,,,mada moze i da se nadje po 10-20e jeftinij
holstaj muski 200-220,zenski 160-170e



telad od 140 do 200 prodaju se na pijaci 3.3,mada traze i vise,,,,do skora su telici kod nas bili jeftiniji,a od pre nekih mesec do mesec i po skocila cena
 
Ja mogu da tvrdim da su na pijaci u Petrovcu na Mlavi telad skuplja od cene koju je napisao clan kombajner, jeste cena u blagom padu u odnosu na predhodni perijod ali garantujem da muski simentalac od 200kg nemoze da se nadje tako jevtino. Ja ubacio telad pre par nedelja od 150 do 190 kg cena u proseku 550 evra.
 
Nazad
Vrh