Cene teladi

i ja mislim da tele od 20 dana nemozes da prodas za 300 ili 350evra kada u Veliki Siljigovac imas po 200 do 250 maksimalno drug pre nedelju dana uzeo 14komada
 
Ja prodajem muske telice stare 5,6 dana po 250e i nisam do sad ni jedno dao ispod te cene.Imam stalne musterije,uvek im prodam zdravo tele sto je i najbitnije.
 
Juče prodao tele od 130kg po 2,60€ po kilogramu, tele starosti oko 2,5 meseca.
 
Koja je cena teladi posto kod mene u mom kraju tj na Pozerevackoj pijaci za malu telad,sisavcad traze i do 300e ladno.A za telad od nekih 150,160kg odokativno procenjeno traze 500 i 550e.Ovako gledano ispade da se simentalac vise ne prodaje na kilo ili je to samo kod mene.
 
Kod mene u Raškoj cena je u subotu bila od 2,40 do 2,70 € po kilogramu bez obzira na pol i starost samo su tražili kvalitet
 
Pa tako je kao i kod mene stim da svi kao traze djuture oko 500e cim je malo bolje tele.Nego kako li ide crveni holstajn tu do nekih 150,160kg.Dali se prodaju,traze?
 
Dana prodao tele starosti cetri ipo meseca 205 kg zive vage po 3e za kg
p.s. tele je pilo oko 12-15 lit. mleka na dan zato je takva cena inace se krecu oko 2.50 na pijacu
 
To da se ne isplati to znam i jedan i rugi slucaj ako sve s tavis na papir onda i nema neke racunice ali s obzirom da nemam u bizini mlekaruu ta mogucnost otpada . Inace krave drzim za svoje potrebe ostatak prodajem mleko po komsiluku po 50 centi za litar sad moram da vidim ako nadjem neko malo povoljnije tele nedaje mi e 250e za tele staro 3-4 dana

p.s. izvinite za off
 
ja imam jedno zensko simantal 15 dana koliko vrede kod vas takva, ja trazio 250 za njega

- - - - - - - - - -

i prodao sam zensko tele staro 23 dana za 230e
 
Ima drugar simentalca od 180-200 kg tarži 600 eura prava roba,ako nekog interesuje može PP da pošaljem broj nemam slike pa ne bi da stavljam oglas.
 
Zar ima ljudi koji placaju 300e tele od 10-20 dana?:sta: Ili ja ne znam matematiku ili oni imaju viziju da ce bikovi biti 3e/kg kad budu 550kg.
 
Nazad
Vrh