Cene teladi

vazi , stovisi zlo nemisli . da li neko za poso su telad sim u KRLJEVU i okolini ?
 
Konkretno moj deo,okolina Valjeva,Mionica,Lazarevac,za ostalo ne znam cene se muska 360 dinara i zenska 300 dinara po kilogramu,mogu se naci,malo teze,ali moze. Zavisi koliko te komada zanima.
 
Konkretno moj deo,okolina Valjeva,Mionica,Lazarevac,za ostalo ne znam cene se muska 360 dinara i zenska 300 dinara po kilogramu,mogu se naci,malo teze,ali moze. Zavisi koliko te komada zanima.
Zanima me 5-6 komada,znam da vi imate dobru telad,pa racunam dal se isplati dolaziti 150 km po njih.Kod nas nakupci doteruju po 440-460 evra.
 
@sava 21 zavisi i kolika su telad. U okolini Obrenovca i Mionice ljudi gledaju da tele bude tako da za njega dobiju 500-550 evra, u zavisnosti od cene ono bude lakse ili teze, ali uvek moras da das toliko para. To sam primetio karakteristicno u ove dve varosice posto cesto posecujem te krajeve. Kod njih ne mozes da kupis tele od 120kg za naprimer 450 evra, kod njih nema prodaje do 500 evra. Ne znam

- - - - - - - - - -

Zasto tako rade, kod nas u Sremu svaka roba ima svoju cenu, ali je ponuda vise nego ocajna.
 
Mionicki stocari cekaju da tele naraste do 130 kg,pa onda prodaju,otud ta cena,a i grla su bas kvalitetna,s kvalitetnim bikovima su semenjena,a i ako ne prodaju,vecini ne zapinje za te pare,nego ga gaje zato sto znaju sta imaju u stali,imaju hrane. Ja musku telad prodajem starosti do deset dana,zensku ostavljam sebi. Ja imam par krava koje su kupljene u Mionickoj opstini,i bolje su mlekulje nego one koje sam kupio u Obrenovcu. Savo,ako imas svoje vozilo,mislim da se isplati,ostace ti nesto love u dzepu,u suprotnom nemoj da razmisljas o tome. Raspitacu se kod otkupljivaca u kraju kako stvari stoje da mi kao fizicka lica kupimo na licu mesta telad kad im doteravaju stocari telad. Za toliko nece da im skripa valjda. Bice i vasar uskoro valjda ovde,pa ce biti i teladi.
 
Miso,hvala ti,bas mi se raspitaj.imam svoje vozilo,jos da nabavim kuku i prikolicu i mogao bih dovuci 5-6 teladi.Kad kazes da prodajes telad starosti do 10 dana,jesu to simentalci ili holstajn i koja im je cena?
 
Imam žensko tele za prodaju od oko 150 kg pa me zanima cena u mojoj okolini
 
ja imam farmu muznih krava-simentalke(sve maticena grla),ja musku telad prodajem,starosti 15-20 dana po 350 evra po komadu.imam 14 krava koje treba da se otele u periodu 1.jul-1.septembar ,nadam se da ce bar polovina miti muska telad.ko je zainteresovan nek pise na pp
 
Ja za telad mušku od 7.10 dana dobio 200E

- - - - - - - - - -

Ja za telad mušku od 7.10 dana dobio 200E
 
telad do 10dana se prodaju po 200evra dok malo veca do nekih 20dana 250evra I to je da cena.350evra za tele od 20dana ,nema ko to da pazari kad tele od 140kg malo vise od 400evra cuvano preko dva meseca.
 
pa i ja sam cenio junicu steonu na oglasima je 1300 ali realno gledano te pare ne mogu da dobijem pa sam spustio cenu.mogao sam ja da prodajem i za 1500 ali da niko i ne pita.

- - - - - - - - - -

a na kraju krajeva nemoj pogresno da me razumes to je tvoje posto prodajes e sad....
 
Nazad
Vrh