Cene teladi

kolika je ziva mera zenske teladi tezine oko 150kg ..... ?
 
cikaACA@
Kod vas telad bas jeftina zato si tako i zadovoljan.
Nycolas@
Ovde kod nas 2.3-2.5e direktno sa sise.
 
Cikaaco dali su to slike pre ili posle ulaska u stalu ? Ako su to slike kada ste ih prodali onda to nije ni priblizno napisanoj kilazi.

- - - - - - - - - -

Na predhodnoj stranici ste napisali da ih hranite slamom , a po ovom ispada da im je dnevni prirast 1,5kg dnevno, ako vam nije problem objasnite nam malo opsirnije kako to uspevate , pa da i mi hranimo slamom i postignemo zavidne rezultate.
 
Cikaaco dali su to slike pre ili posle ulaska u stalu ? Ako su to slike kada ste ih prodali onda to nije ni priblizno napisanoj kilazi.

- - - - - - - - - -

Na predhodnoj stranici ste napisali da ih hranite slamom , a po ovom ispada da im je dnevni prirast 1,5kg dnevno, ako vam nije problem objasnite nam malo opsirnije kako to uspevate , pa da i mi hranimo slamom i postignemo zavidne rezultate.

Malo opsirnije...slabo mi ide pisanje na srpski ali potrudicu se.
Simentalac ima 542kg a na slici je manji,slikan je dok smo se borili oko njega da ga vagamo pa mozda i zato je malo skupljen.
Kako i da je nemam razlog da preuvilicavam stvari pisao sam ovaj post da sporedimo cene a ne da se hvalim.
Teladi se prodaju od 2 do 3 eura
Kod nas NIKO ne prodaje i kupuje telad ispod 90kg.
Ove jeftinije od 2 eura su mrsavi i po pravilo imaju vaske oni su svercani od siptare preko granice kod Prohor Pcinski a sa nase strane sredjuju dokumente.
Da,hranim slamom(ako jedanput dam detelina posle nece da jedu slamu) ali krma jedu po volju-posuda za krmu se nalazi sa druge strane poilice na istom stubu i uvek je puna.
Krma:tritikale,jecam,so,kostovit i jos jedan tajni sastojak za koj znamo samo mi kod kuci.
-U blizini gde zivim ima jedna fabrika za slatkise i od tamo kupujem škart:napolitanke,strudle,pandispan,brasno i dr. 0,1 euro/kg.
Slatkise stavim u mlin na krupno sito a posle pomesam so krma,bikove jedu ovu smesu dok se ne prejedu.
Za kvalitet takvog mesa ne razmislam jer to i onako kupuju samo Ši.t.ri"
 
Blago vama sa tom cenom teladi i cenom bikova , skoro ista .
Kod nas kad uspes da kupis tele ispod 3.5e ti si car , a neretko dostizu i blizu 4 e.
 
Juce dobivao za zensko tele simentalca 2.3 e tesko oko 120-130 kg .
Koja je cena po stocnim pijacama inace.
Jbm ti posao kada si prepusten sve samom nakupcu.
 
Bude ponekad i simentalaca, a mozda nekom odgovara i holstajn, cisto sam stavio taj sajt da ljudi znaju, pogledaju mozda bude nesto interesantno, pozdrav :ppozdrav:
 
pozdrav!ima li ko da proda sisance od holstajna zensko?

- - - - - - - - - -

alo bre ljudi nije valjda da nema niko nista!!!a mozete mi pomoci i ako mi date neki broj sa neke farme!unapred hvala.
 
Nazad
Vrh