Cene teladi

I tužno i ružno. Jutros u Raškoj na stočnoj pijaci telad se prodavala od 2 do 2.5€/kg. Nakupci hoće da da uzmu badava, ucenjuju ljude, to je strašno šta se radi::jako_besan::.
 
Treba mi preporuka gde kupiti kvalitetnu mušku telad simentalskog tipa za tov. Može i na privatnu poruku.
 
ja ne znam šta se dešava ali kod nas je jagma za telad najviše se traže do70 kgi cijena im je 5 eura .svaki dan dođe neki nakupac i samo pita jel ima muški i ženskih simentalaca i krava za klanje.
 
nema kukuruza za branje,nemaju se cime hraniti svinje pa svi siliraju ovaj jad od kukuruza i kupuju telad za tov jer svinje nece na silazi od cele biljke kukuruza inace telad od 15 dana su kod mene 300 evra i nema ih koliko se traze
 
E ljudi ako nekog ima iz juzne srbije zeleo sam da ga pitam da li zna za koliko novaca uzimaju teladi od mesec dana oni siptari (nakupci)??? Hvala unapred!
 
E ljudi ako nekog ima iz juzne srbije zeleo sam da ga pitam da li zna za koliko novaca uzimaju teladi od mesec dana oni siptari (nakupci)??? Hvala unapred!
Malo unazad sam napisao koje su cene bile, a tako malu telad kod mene u Raškoj i okolini niti ko kupuje niti prodaje.
Nisam baš na jugu ali mi je blizu Kosovo i Novi Pazar tako da se susrećem sa nakupcima često ali Šiptare nisam sretao.

BELIT577 to je malo skočila cena i nije loša kao kod mene u kraju.
 
Синоћ продао мушко теле, сименталац 120 кг-а, по 3,25 евра, краљевачка пијаца.Женска ишла од 3,5 до 3,8
 
Kraljevačka pijaca sinoć : ženska telad od 2,3 do 2,5 evra, muška 2,7 do 2,8 evra.Nikada više stoke u poslednjih par meseci.Teško šta se prodalo...
 
Prodao prekjuče muško tele, simentalac 120 kila, otišlo 3 evra po kilu.
A propo linka koji je kolega Pujol okačio, da li je u pitanju uvoz ko zna čega illi se masovno prodaje stoka, ili je možda nešto treće u pitanju?Ja nisam pametan više...
 
Zna li neko šta o ovih 8% koje treba da legnu na račun PG kada se prodaju telad?
 
Danas

0569.jpg

0568.jpg


U stalu su usli pocetkom marta oba dva su imali
364x2.3€=837€

A izasli posle 8 meseca
516+542=1058kg
1058x2.2€=2327,6€
Ja sam licno zadovoljan.::novac::
 
Nazad
Vrh