Cene krava i ostalih kategorija

I kod nas je 1.10 extra debele krave, a Igore sto se tice hf i sam si rekao,jos kad uzmes u obzir kilazu hf-a ispada bas malo...
Ako su ti te krave zdrave i sto se kaze za dalju upotrebu,bolje izbegni klanicu ako mozes...
 
koliko imas krava igore?
Mislis ukupno ili kolko bi prodao?



Pa da kad se pogleda za kravu od 600kg ne moze se ni 500e izvuci...ajde ovih 5 sto imam te su ili trosise ili imaje falingu tako da su 100% za klanje,a opet ove kako su bile vrucine i sve to kad je pocelo sa susom tata vodi racuna o osemenjavanju bas mu se nije dalo i malo se opustio kako je krenulo ono sve nizbrdo,sto se te strane tice i kao smanjivacemo do nekog broja 30 grla da je lakse raditi jer nemamo nikakve radnike,a opet ne znam ni sta cekati previse ona ce mozda kostati malo vise na klanju ali ce pojesti sebe jos jednom...da imam mesta koje je funkcionalno odvojio bi ih samo te za prodaju i kupio nekog bika(da se ne treba bahcati hvatati itd.iako nikad to nismo radili ne znam kolko bi to bilo izvodivo) posto muske prodajemo pa valjda bi se vise izvuklo,ali opet hrana kosta trenutno mnogo,em je niko nema nesto na razbacivanje...
a s druge strane kolko je utroseno na selekcije gluposti,sve su one sa pedigreom,greota je al ni ovako nije resenje...
 
Poslednja izmena:
Pa neznam ni ja sta je pametno,ali bi za te krave od 30L da su steone mogao prodati od 1300-1500(bar se kod nas tako krece) a ovako gotovo dzabe,e sad jeste da ce i to kostati da docu dotle ali jbg...
Jel te krave redovno traze samo nesemenis ili su imale neki poremecaj?
 
E stvarno ne znam,nisam upucen skroz sve su one izmesane pa vodi se s vremena na vreme neka znam da smo pre morali obavezno reci pa da se zove veterinar,a sad nije bitno,pa valjda onda kad ne gledas manje i vidis.
 
Pa nije to kasno jos ni sad samo kazem treba mi bik a nismo to nikad radili do sad,al sigurno je lakse nego kad svaku moras pratiti i sa svakom provoditi...
 
A sta smeta ako se teli u vreme mrazeva, pa nije tele pile pa da mu smeta zima.Cak im vise odgovara zima neg one preterane letnje vrucine.

Osim sto necu imati mleko zimi, kad se mleko i proizvodi lepo odrzavaju, a imacu naleto, kad se to malo teze odrzava.
Praviti pauzu u muzi leti je najbolje. Jer se i mleko tada teze odrzava. I sirenje i sve ostalo....
A ti cvokoci od mraza na svetoga Savu cekajuci da se krava oteli.
Da je kupim sada, pa da je muzem tek za koji mesec? Gluposti.
Trazim i dalje... osim ako nisam nasao u Pranjanima.
Videcemo ovih dana.
 
Meni se krava teli oko Svetog Save,dan pre ili posle,i prosle godine na mrazevima se telilo vise njih,ove godine je to malo drugacije reseno,ali meni toplo oko srca kad mi se obori pune,a kad ih gledam prazne meni tesko,pa mi minus i mraz nista ne smeta.
 
Nista lepse nego kad se teli krava zimi kad nemas drugog posla,mozes na miru da obilazis a ne leti kad se zateli aja u njivi pa dok dodjem,pa ako treba jos neko da pripomogne a svi po njivama,koga naci...........ovako zimi i polako.Sad treba da mi se teli jedna pa oko bozica jos tri pa u februaru jos jedna.............
 
Nama se u zadnji 10 dana 7 telilo,i sve same,oguglali smo na ta telenja,sem ako bas se zna da se neka tesko teli ali nema takvi par mozda u stadu,ili ako je neka malecka junica ili nesto sto lici na problem ali samo ako se zadesi ili cujemo da se dere drugacije ne obilazimo,ne smeta njima nista kad je hladno,bar mi nismo imali nikad problem,secam se prosle godine -20 pa nije bio problem.Ipak smo se odlucili da ne prodajemo krave,tj tata osemenjava i ostavice,mala je sad cena jako,oticice samo one sto su za klanje,jer cena je trenutno katastrofa nazalost,pogotovo za hf.
 
ovako ova moja krava me ubija hranim je ko slona,sve najbolje,ima sigurno 800kg 2teleta otelila,simentalka ali vise baca na meso nego mljeko, evo 8-10 litara dnevno dobijem,pa citam o ovim 20-30l,pa se pitam gdje bi mogla takvu nabaviti,koja je cijena u eurima,kod nas tih nema ,mozda rjetko, jedino u banja luci,a prodala bi svoju i kupila takvu...
 
tako je ratko sto se tice telenja da ne govorimo kako je zimi mnogo veca higijena, mnogo manje bakterija...

azrakoss

pa zar neznas da u Srbiji nema 10ak krava koje imaju ispod 30l, tih od 20 skoro i da nema, sve same sampionke po litrazi a jedu ko pticice :haha:
 
Nemoj da zezas coveka cika_jovo
imas crnobele sa takvom mlecnoscu, simentalku nece niko da ti proda takvu ni za lek, cene su za junice bile na sajmu oko 2 do 3000e za junicu koja je 7m steona, 2g stara. krupna, a pitanje je da li ce da ima preko 20l
Najbolje da kupis zensko tele ali i to zbog zavisti i tako to, retko ko da ce da ti proda, nego juri veterinara da nabavlja seme od elitnih stranih bikova ekstra klase koje kosta 30 do 40e pa kad ti se oteli ti krava ti cuvaj i nadaj se najboljem
 
tako je ratko sto se tice telenja da ne govorimo kako je zimi mnogo veca higijena, mnogo manje bakterija...

azrakoss

pa zar neznas da u Srbiji nema 10ak krava koje imaju ispod 30l, tih od 20 skoro i da nema, sve same sampionke po litrazi a jedu ko pticice :haha:


znam coveka iz nemenikuca cije su sve krave preko 30l ali samo dok su kod njega u stali,svaka je na prodaju i cena je 1300e pa na vise ali kako koju proda ni jedna ne prelazi 20l. a jedu livadsko seno,stocno brasno i silazu osrednjeg kvliteta. ali ima covek smisla za marketing, shvata moc reklame:haha:
 
Nazad
Vrh