Cene krava i ostalih kategorija

ima li neko krava simentalki na prodaju, trebalo bi mi nesto mladje, oko 5 god., umaticeno, da ima mleka oko 25l do 30l.
 
I ja sam se malo raspitivao posto bih trebao da kupim nekoliko.Cena je uglavnom od 1.300 do 1.700e za umaticene visoko mlecne krave.
 
A nesto srednje mlecno?
Kupio sam jednu simentalku, ali sam je uzeo iz stale gde je bilo dvadesetak krava.
Sada ne moze da se prilagodi, boluje i doziva ostale.
Sta da radim? Da vracam natrag pre nego sto svisne ili ne?
Od cetvrtka je kod mene, jos se nije prilagodila.
Moracu ovo da vratim i da trazim nesto drugo.
Ne da mi se naci nesto da valja.
Ima li neko nesto za prodaju, da nije ekstra klasa?
10 do 15 l mleka dnevno, samo bih izbegao holstajn.
Moja stala nije bas vrh higijene, a njima je potrebno upravo to.
Da mi je naci smedje govedo........

smg-1.jpg
 
Ne razumem kako to da prasad (sad vec prerastaju tu kategoriju) ne spadaju u "smirujuce" zivotinje a jarad da, no svejedno primecujem kod nje zal za drustvom.
Danas, kad je bilo lepo vreme,otvorim vrata na stali, da se krava malo osunca, da joj udje svezeg vazduha, a ona krene da muce, da doziva staro drustvo.
Inace, u mom kraju nema jareta ni ovce da bih mogao naci... makar da kupim. Ali problem mi je sto ne da da se muze, gadja nogama, podize mleko, nece da ga spusti.
Nego, sta mislis Ratko o onoj sorti sto sam gore pomenuo?
 
Pa ko jos voli da provodi vreme sa svinjama...........:haha:

Ma samo se salim.Kod mene u kraju obicno se kupuje po jedna krava sa velikih farmi koja se obavezno dere a smiri se tako sto se sa njom ubaci jare ili koza ili ovca.Zasto je to tako neznam ali isprobano je 100% kod mene kad sam kupio prvu kravu............


Sto neda da se muze,muzes li rucno ili masinski,kako je muzena kod bivseg gazde..............

Braun swiss je malo teze naci kod nas pa neznam kakva je rasa,preporuceno je za brtske krajeve i oskudniju kabastu hranu


Ovde imas nesto o njima

 
cyber seljak pa ne hvalis se da si nesto kupio/koliko si platio?ma ne sekiraj se mora navici.pa valjda si probao da muzes kod njega u stali kod koga si kupio kravu?ja sam moju prodao,covek je dosao uvece,seo ispod krave,pomuzao rucno mada je muzem muzilicom jer je hteo da vidi da li su uredu sve cetiri sise i kupio je!
 
znam sta je iza tih tackica ali na precac sam odlucio u cetvrtak popodne a ti si koliko se secam vec bio kupio.nego ne misli sada ti o tome sta jesi sta nisi nego na tu sto si kupio kako da je prilagodis tvojim uslovima.koliko si platio?koliko je stara?jel steona?koliko je teska?hajde postavi sliku?
 
Ne! Ja sam u to vreme jos imao pare u dzepu! Da si mi u cetvrtak popodne javio, ja ne bih u cetvrtak vece kupovao kravu!
Ali nisi ispostavao da mi javis ako se predomislis, zaboravio si me, a toliko sam ti poruka poslao, moleci da se predomislis!!!!!!!!

Sta je iza tacaka? Reci javno!!!!!!!
Tek je osemenjena, tako da cemo videti za steonost, nije mi do slikanja sada kada vidim kakvih ljudi ima!!!!!!
 
ma slusaj nemam ja tebi sta da se vise ispovedam nismo imali nikakav dogovor,nikakvu kaparu nisi dao a u ,demokratskoj,zemlji zivimo tako da je moje pitanje kome cu da prodam.oces lepo u redu neces lepo opet u redu!!!!!!!!!
 
SMS: Ma vazi ostajemo, ako nesto opet resim javicu ti ali ne verujem jer ja imam 32 god, radim u kolubari ....

ostatak poruke je nebitan. 30.11.2012. 13.28.52
E piksi, lazovcino!
 
ma dao mu dobru cenu i otisla, pa i ti da si otisao i ponudio pare prodao bi ti :)
Sto se tice tvoje krave ako se ne smiri za 7 dana onda moras da ubacis definitivno jare ili jagnje, najbolje tele :) . Ja sam imao kravu koja se mnogo plasila prasadi pa moze da bude da je oni uznemiravaju, takodje krava moze da se plasi i ovaca i koza, komsiji krava ubila ovcu, koju je ostavio u stali
Sto se tice ritanja to ne bi smelo da bude, ako ti za dan ne dozvoli da je muzes onda je vracaj jer tu nema leka, isto je bitno da li je muzena rucno ili masinski i kako je sad muzes.
 
Ne, nije to u pitanju. Nego covek koji nije od reci.
Ja sam ga pitao putem poruka ZA KOJE PARE CE DA SE PREDOMISLI, ali je umesto toga rekao da nije na prodaju.
I na tome je ostalo.
I umesto da me ispostuje, da ucini kako je rekao, kad mu se prohtelo da proda otisla je prvom ko je naisao.

Toliko o reci jednog od nasih clanova.
Ja kad nesto obecam, to je tako i nikako drugacije!
Vo se veze za rogove, a covek za rec!!!!!!!

___________________________________
U vezi teme: tamo je muzena i masinski (pretezno) i rucno. Kod mene samo rucno.
No, kako se brani, moracu da je vracam ako se ne primiri za koji dan.
Nit da spusti mleko!
 
Ako sve tako radiš na prečac, nikad od tebe dobar odgajivač goveda pa makar i za svoje potrebe. Dobru kravu nikako nećeš pronaći za deset, a ni za sto dana ako nemaš bar malo strpljenja a još više sreće. Čuli smo se telefonom i rekao sam ti da u mom selu ima samo jedna za prodaju, koja nečemu vredi,ali je cena paprena. Danas sam saznao da dečko u selu prodaje čitav zapat (5 ili 6 krava), opet cene žestoke jer su sve umatičene i imaju HB brojeve. Razmišljao sam da ti javim,ali vidim da si već kupio.
Piksija znam lično jer je bio kod mene kući. Ne bih da se mešam u polemiku jer je to vaša stvar, ali ako je imao dobru ponudu koju bi odlaganjem propustio, prema tebi nije imao obaveze. Reč je već nešto drugo.
Sa tom kravom strpljivo, prasad izbaci jer su samo smetnja, probaj da joj staviš kuku.
 
Probacu sa kukom tokom muze, ja jesam mozda preterao sa reakcijom, ali nikada necu ozaliti tu kravu.
Jebiga, ja dok sam nasao coveka koji ce da me vozi, on mi kaze predomislio se, ne prodaje!
Ako je prodao, pare u zdravlju potrosio, pa drugi put neka se seti reci.
Jeste on dobar momak, ali rec nije sitnica. REC JE SVE.
Sto me nije pozvao i pitao bil dao toliko i toliko....(onoliko koliko je ponudio kupac) i ja bih mu rekao.
Dobro piksi, koja je cena krave bila?
Ni ti se ovde ne hvalis. A prodao si? Posto, i koliko je daleko otisla?
Zorane, daj mi na pp malo vise info o tim kravama sto se prodaju, za slucaj da se ova ne smiri.
 
Nazad
Vrh