Cene krava i ostalih kategorija

A sto bi ti bivsi gazda prihvatio da je vratis,mozda si je ti uplasio da neda da se muze,jesi li je pomuzo kod njega?Ako jesi i ako je bila mirna to ti je to a ako nisi sto si kupovao tako?
 
Cyber Seljak,s koje strane je muzes? Odvoj je od zida,to prvo,ja sam imao taj problem kad smo imali samo jednu kravu,sad ih ima poprilicno,resen je ubacivanjem teleta,za mirnocu u muzi da bi ti pomogao reci mi starost krave,bez toga nista,ima razlicitih metoda,a da se ne koristi kuka,time je zaplasis jos vise. Ko ide u stalu,takodje bitno pitanje. Vreme muze prilagodi vemenu kad se tamo muzla,imam jos za napisati,ali je jako bitno koliko je stara. Zoran Kostovic,posalji mi malo podataka o tim kravama,mlecnost i starost ako znas,cena mi je ne bitna,ako ne znas daj broj telefona.
 
Već sam na desetak PP objasnio da kod tog lika nisam išao jer me ne zanima kupovina zbog prebukiranosti u sopstvenoj štali. Komšija je bio i cena je od 1400 do 1700 evra, sve su umatičene, neke steone a neke imaju i telad. Čovek ih prodaje jer kreće u drugi biznis.
 
ratko nisi u pravu šta ako je kupio bez manu po rečima gazde ko jagnje je.ja znam za kravu domaćinu odgovara kakva je takva je njega ne pušta da muze njegova zena je muze ali samo ako je njihova ćerka mazi po glavi i češka kad se ćerka skloni povuče mleko a zeni će izbije iz ruke kofu ovaj će gu kolje odma zena ga isteruje iz stalu i ćerka se mora vrati a ona devojka po tebi dal je to ispravna krava
 
ljudi ma kakvo vracanje sta je sa vama,pa nije to rent-a krava,svojim je ocima gledao kad je kupovao,nije je kupio sa slike....to je kupovina na precac...e sad treba strpljenja,krava je prezivela stres,sama je...kad krenes da muzes treba cesagija pa timariti je malo,navici je polako,dobra hrana..i po mogucnosti da ubaci neko drustvo da ne bude krava sama..
 
Evo primera kod mene,baba uvek muzla krave i nikad nije prihvatala da je bilo ko drugi muze,probao deda nece i tako ostalo. Jedne godine sam hteo ja da probam da ih muzem nisu htele da prihvate uopste bilo ko da ih muze,samo baba. Dok drugi primer,kod komsije kad imao krave,pre 5-6god,znaci 5krava,je muzao ko je god da je stigao,dal zena,dal brat,dal domacin,krave su bile mirne i davale mleko.
 
ratko nisi u pravu šta ako je kupio bez manu po rečima gazde ko jagnje je.ja znam za kravu domaćinu odgovara kakva je takva je njega ne pušta da muze njegova zena je muze ali samo ako je njihova ćerka mazi po glavi i češka kad se ćerka skloni povuče mleko a zeni će izbije iz ruke kofu ovaj će gu kolje odma zena ga isteruje iz stalu i ćerka se mora vrati a ona devojka po tebi dal je to ispravna krava
Vecu glupost nisam cuo..............Sto su je naucili tako,nije se ona sama ucila....................nisu imali druga posla pa posle oce krava da ih pobije,ako i treba takvi nezasluzuju da cuvaju stoku..........

Izvinjavam se za :off_topic:
 
neđooo nemoze niko da zna bolje kravu od tebe u tvojoj štali niti si ti našao kravu niti ja pare na put cena je jedno a dogovor drugo a da prećutiš da me zajebeš nije uredu uopšteno pričam.a gledalili ste vi tepanje selaka paš zbog ovakvih stvari sa slupac pa po kičmu pa jao pa nebi bilo jao da ga nisi zajebo nego bi te poljubio u ruku što ga nisi zajebo vi bi to bolje trebali da znate od mene
 
neđooo nemoze niko da zna bolje kravu od tebe u tvojoj štali niti si ti našao kravu niti ja pare na put cena je jedno a dogovor drugo a da prećutiš da me zajebeš nije uredu uopšteno pričam.a gledalili ste vi tepanje selaka paš zbog ovakvih stvari sa slupac pa po kičmu pa jao pa nebi bilo jao da ga nisi zajebo nego bi te poljubio u ruku što ga nisi zajebo vi bi to bolje trebali da znate od mene

druze nisi me razumeo...covek je kupio na precac kravu,tako se ne kupuje...ni taj covek je ne bi drzao da mu je rikala po ceo dan i da nije davala mleko..kod njega je verovatno bila ok dok je bila sa ostalim kravama...zato nema tu vracanja,treba malo strpljena...nadam se da me razumes na sta mislim:ppozdrav:
 
neđoo nisu to dokoni ljudi ima logike da je svaka ruka moze pomusti lakše i za prodaju i za sve a ima i sujevernih ne ulazi u štalu da gi ne uročiš će presaknev mada sam i ja maaalo sujeveran
 
vladale.rs mojih 5 krava koje se trenutno muzu,a i ostale koji ne,muzemo ja,otac ili majka,kako ko stigne i ko je kuci..muzu se preko muzlice i ne bitno ko muze i ko je u stali krave ne prave probleme...manite se sujvjerja i ostalih gluposti..to nije za ozbiljno bavljenje ovim poslom..:ppozdrav:
 
tri su stvari problematicne u svemu:

Odem kod njega, pogledam kravu, tamno smedje boje, cini mi se da je usna markica imala broj 5, tj zavrsavala se sa brojem pet, ali nisam siguran...
Dovezena mi je krava koja nema taj broj koji se meni nekako urezao u secanje.
Tamo mi je receno da je pre neki dan bila pod bikom.
Sad mi je doneo papir o vestackom osemenjavanju.
Na njemu brojevi i podaci neke sasvim druge krave.
Jel to po vama cista transakcija?
Vi koji to znate - nastavite da gasite ugljevlje posto se time znate baviti, a ja cu mojim poslom, hvala lepo.

Ne smiri li se skorije, morace nazad
 
Druze ti po meni nisi ni da u prodavnicu ides a ne da kupujes kravu..............Ako nisi mogao da zapamtis kako krava izgleda i njen broj svaki put ces tako da prodjes

Sto si uzeo kravu ako nije to ta i zasto nije papir dosao sa njom,sto si je platio ako nisu ispostovali dogovor...................?
Ja ako dajem pare odma i teram to sto sam kupio a kaparu moze da dobije maksimalno 50 evra ni evro vise.Bolje da mi propadne kapara nego da se posle kajem i zalim...........
 
Nazad
Vrh