Cene krava i ostalih kategorija

evo i mene a bez mene nije u redu da sami pitate i sami odgovarate.junica je prodata ali je jos u mojoj stali.prodao sam je starcu i tasti-ko ne zna sta ovo znaci to su zenini roditelji tako da odpada ona mogucnost DA JUNICA NE VALJA!ja sam nju platio 300 eur kao tele a prodao je za 1100,ako bas hocete da znate.e sad koliko je ona pojela?koliko se puta izbalegala?to nisam ni racunao vec sam sad dobio pare na gomili,ja sam sa tim zadovoljan.je ne zivim od poljoprivrede,JA SAMO OVO VOLIM DA RADIM,a kad padne neki dinar na ovakav nacin ja sam zadovoljan.e sad razmisljao sam i da kupim od sada musko tele pa da hranim-mozda na zimu.to je to.tacno je imao sam i kravu skoro oteljenu koju sam prodao samo zato sto sam ustajao u pet ujutru muzao je pa isao na posao u sest,to mi je bilo mucenje pa sam zato prodao.a ne sto nije valjala.

- - - - - - - - - -

a da jos nesto kome se nesto ne svidja u mom oglasu ne mora ni da kupi od mene.
 
Kolega Piksi, ja se izvinjavam, ako sam te necim uvredio, zaista mi nije bila namera. Takodje nigde nisam napisao da prodajes skart grla, vec soldna (dobra). Mene je sam zacudilo zasto to neko radi, kad u ovoj zemlji to niko nece da plati. Da je srece pa da si za junicu dobio bar 2000 evra, da znas sto si radio. Sad kad si napisao da si sve to radio iz ljubavi, sve mi je mnogo jasnije. Takodje sam zaposlen i poljoprivredu radim iz uzitka. Samo se ja trudim da je ne finansram od plate, vec da ona sama sebe finansira, a ja da ulazem samo sebe(nekad nesto zaradim, nekad samo skupim pare na gomili). Izvinjavam se jos jednom i srdacan pozdrav!

- - - - - - - - - -

@PKB ako si u toku kolika je trenutna cena sisavaca(muskih)kod nas u kraju. Trebace mi za dvadesetak dana kad se vratim sa godisnjeg 5-6 komada. Takodje ako znas mozes mi napisati i ko prodaje, posto kod onih koje ja znam mrka kapa. I je l' znas ko prodaje simentalce, posto su ovo uglavnom sve holstajni, mada dobri su i oni kad nema sta bolje. Moze odgovor i na pp, da ne kvarimo vise temu.
 
surdonja ma nisam ljut boze sacuvaj,pazi i sam znas da ne moze sama sebe poljoprivreda da izdrzava,vec moram od plate da je finansiram,ali nema nista lepse nego kad sednem u stalu i gledam kako jedu ih milina.ja sam mislio da mogu vise da uzmem za nju zato sto kad sam ja za mene trazio junicu dok sam jos drzao kravu cene su bila od 1400-1700 a vidi sad.zato sam je i semenio inace da sam znao da ce ovako da bude otisla bi na klanje,mada je steta da ovako grlo ode pod noz.imam jos jednu staru oko 10 meseci i nju cu da semenim neka se oteli kod mene,pa ako moze otac i ako hoce da muze jutri posto krajem meseca ide u penziju a ja veci onda je neka a ako on ne bude mogao ili mi se pak zena zaposli posto nesto sada jurim i nju cu da prodam.pa opet kupim nesto malo i gajim.prosto.nisam prekupac vec to STVARNO volim da radim!!!!a drugi neka misle sta hoce
 
Surdonja sad trenutno znam za jedno veliko simentalac star oko tri meseca u Jakovu trazi 500 e .

- - - - - - - -

Bio je jedan covek do skoro sto je rasprodo dosta sisavcadi pravio sinu svadbu i prodo je jako povoljno .
 
ljudi ja dolazim iz bosne sjeveroistocna i ovdje kako treba kravu neces da nadjes bez 3000 km i vise a 1km je 1,95 eura.telad znaju cak otic i po 8 km po kg zive vage.junice oko god dana starosti idu i po 5 km po kg zive vage.

- - - - - - - - - -

isto tako ovdje je naj bolje zaklati na avliji i rasprodati meso jer teletina ide i po 14 km po kg a junetina po 10-12 km po kg a za kravlje meso po 8 ako su starije od 6-7 god. a vecinom svi od svakog uzimamo i onda se to rasproda brzo tako da je dobro domacinu a i jedes frisko meso poznato a ne iz mesare a ono ko zna odakle iz kolumbije il neke dr daleke zemlje pa 450 put zamrznuto i odmrznuto
 
Druze, Tele musko od recimo 2-3 meseca ide do 14km?? tj. 7 evra po kilogramu??? toliko placaju??
 
.malo sale

Sve jedno samo da nije crno bela,i da je naravno kvalitetna.
A kakva je razlika razlika izmedju crvenog i crnog holstajna,
16glf2b.jpg
 
@jugi
To mje cena za kg mesa teletine, ne zive vage. Tako je i po mesarama kod nas +-0.5e.
 
[to je cijena teletine ovako a ne zive vage a godilo bi i nama da je zive vaga al jbg nije :osmeh: masa bi to bila ::novac:: i sunce bi nas poloprivrednike i stocare pravo ogrijaloo
 
ljudi ja dolazim iz bosne sjeveroistocna i ovdje kako treba kravu neces da nadjes bez 3000 km i vise a 1km je 1,95 eura.telad znaju cak otic i po 8 km po kg zive vage.junice oko god dana starosti idu i po 5 km po kg zive vage.

- - - - - - - - - -

isto tako ovdje je naj bolje zaklati na avliji i rasprodati meso jer teletina ide i po 14 km po kg a junetina po 10-12 km po kg a za kravlje meso po 8 ako su starije od 6-7 god. a vecinom svi od svakog uzimamo i onda se to rasproda brzo tako da je dobro domacinu a i jedes frisko meso poznato a ne iz mesare a ono ko zna odakle iz kolumbije il neke dr daleke zemlje pa 450 put zamrznuto i odmrznuto

Pa jel to 20e kg junetine? Ko to moze da plati? Kolike su plate kod vas?
 
Ajde mi sad lepo objasni kako si zakljucio da je junetina 20e/kg? Radis 200+ jutara a ne snalazis se bas najbolje sa matematikom.
 
Nazad
Vrh