Cene krava i ostalih kategorija

zkoliko novca se mogu prodati junice sm pred osemenjavanje 15 meseci imaju oko 450kg

Mislim da grešiš ako ih prodaješ, a već si ih očuvao do osemenjavanja, ako su iole lepe na oko i nameravao ih za priplod, osemeni ih, pa prodaj kao steone, ovako ćeš sa tom robom samo biti interesantan nakupcima-lešinarima za ucenjivačke novce, ili lovcima u mutnom da ih od tebe kupe kao za klanje, pa rizikuju (kakvi su i inače svi nakupci) i osemene,malo ih do'rane, pa posle uzmu dobre novce nekim friško naučenim (čitaj-nabeđenim) paorima-stočarima...........
 
pa ja nisam neki stocar vise nazovi stocar ko sto kazes.Vise sed bavim tovom junadi i nista veliko do desetak godisnje a ove junice sam uzeo u neki dug kompenzaciju kao telad pa ih urastio i sad ne znam stacu sa njima a nisu za pasu ranicu ih do proleca u stali pa cu videti .A imam nekih osam junica steonih pod herefordom na pasi pokusavam nesto da drzim u sistemu krava tele.A cinimi se da gubim strpljenje.Mada ima tu i lepih kravica da se probere videcu u maju kad se potele sta je za mleko sta za meso
 
pa ja nisam neki stocar vise nazovi stocar ko sto kazes.Vise sed bavim tovom junadi i nista veliko do desetak godisnje a ove junice sam uzeo u neki dug kompenzaciju kao telad pa ih urastio i sad ne znam stacu sa njima a nisu za pasu ranicu ih do proleca u stali pa cu videti .A imam nekih osam junica steonih pod herefordom na pasi pokusavam nesto da drzim u sistemu krava tele.A cinimi se da gubim strpljenje.Mada ima tu i lepih kravica da se probere videcu u maju kad se potele sta je za mleko sta za meso

Dobro razmišljaš. Mislim da me nisi najbolje shvatio u predhodnom postu. Nisam tebe nazvao "nazovi-stočar", i nemoj nikad da sebe stavljaš u potcenjen položaj omalovažavanjem Sebe i Tvoga Posla. Uvek se odnosi prema Sebi fer i korektno,i s dužnim poštovanjem, pa ćeš i u kontaktu s ljudima pokazati te kvalitete. Rekao sam za te ljude koji kupuju od nakupaca, verujući da imaju neki kvalitet u ponudi, a oni prodaju škart skupljen s koca i konopca.......
Onda ako rešiš da ih prodaš, trenutna cena junica (jalovih,koje ne mogu da ostanu steone) se kreće 1.30-1.50 eura po kologramu (barem toliko nude u mojoj okolini), zavisi od tvoje sposobnosti i iskustva u trgovanju i natezanju s nakupcima.
Imam iskustva u držanju krava u sistemu krava-tele i zadovoljan sam, mleko po odbijanju teladi predajem Šabačkoj mlekari i izađe mi 30 dinara po litri bez premije, masna jedinica u proseku od tri krave između 3.9 i 4.1 (ali imam samo oko 500 litara u proseku mesečno, jer žive isključivo od paše u periodu April-Decembar, bez dohranjivanja).
Još nešto. Probaj da ih "uvaljaš" kupcu kada budeš prodavao bikove, kaži, ajde uzmite i ove dve kad već idu tih deset ili kako već i na koji način prodaješ bikove......
 
Danas pogodjene krave na 135 din/kg odma placanje,a skoro otisle za 130 mesaru na cekanje za pare malo smo se zainatili na 135din kad vec ne moze bolje i mozda bi i popustili ali eto jos i dobro ispalo,utovar za nedelju dana,ima bolji i nesto srednji sve je hf,pa sad videcemo kilazu kad se utovare.Novopazarac neki 30-setak godina je star,nisam ga jos video kod nas,niti cuo da je uzimao stoku.
 
I jedno i drugo.
Ipak evo danas bio utovar,iako nije nazvao i reko da ce doci,ali dobro nema veze, prosek bio 717.5kg,nisao ocekivao s obzirom da je jedna bila neka manja ali ostale su ocigledno prevagnule.
 
Trazi mi komsija 800e za simentalko.Garantuje 8 litare mleka i muzlica ide uz nju.Inace je mirna krava otelila 4 tele i nije osemenjena 4 meseca.Da naglasim da nije jela pravi obrok od letos.Sta mislite?
 
hajde kolege stocari recite mi vase misljenje kolika je njena realna cena?u oglasima je prodajem je.inace steona je peti mesec,pregledao je moj veterinar,imam potvrdu,osemenjena sa hiperom,umaticena kupio je kao tele od naseg druga forumasa cika jove.

- - - - - - - - - -

 
Da je moja ja je ne bih dao bez 1000e, ali na ovakvu situaciju sa hranom i cenom mleka moli boga da ti se pojavi ozbiljan kupac.
p.s.
Preracunaj ponovo steonost...
 
Izvini ja sam racunao koliko ima punih, jer sam pogledao tvoj oglas cim si ga postavio i video datum osemenjavanja.
Usput junica je kao lutka.
 
opet ja kolege stocari.bas me kopka vise od mesec dana mi je junica na oglasima i da nema ozbiljnih kupaca.da li je to samo kod mene ili kod svih?i jos sam spustio cenu nema vise gde.
 
To je trenutno realno stanje stocarstva.Krava sve manje,para takodje.Retki su kupci koji hoce realno da iskesiraju za kvalitetno grlo.A mnogo puta taj kvalitet i ne opravda cenu.Tako da je situacija,kao sto si i sam uvideo posle mesec dana oglasa-nikakva.
 
Nazad
Vrh