Cene krava i ostalih kategorija

Jutros otišle dve jalove kravice po sto četrdeset dinara po kilogramu.
 
Bilo par trgovaca za krave nude 1.15 i 1.20e dok su isti placali krave u selu pored 1.5 oko 20 koju kravu i u mom selu 1.5 za 10 setak krava,pa sad videcemo sta ce biti sa cenom na dalje,cinjenica koja je pogodna jeste da krava nema,jer ti koji su imali su prodali uglavnom.
Nzm da li bi bilo pametno pokusati prodati kravlje meso,ili preraditi u neke cevape,ili slicno,kolko bi se onda moglo izvuci iz krave,ili je to suluda ideja..ako neko zna koji je radman mesa kod krava neka napise.
 
Poslednja izmena:
za dulića jedan moj drugar nije teo da da 2 bika pa ih zaklao i prodao samo buteve i vrat glavu u svakom slučaju prošao kao bos po trnje ostalo mu puno mesa pa morao sam da ga koristi.ali drugi moj drug dok nije počeo da kolje nije imao za hleb ide na pijac i kupuje šta mu ispadne ali isključivo pravi kobasicu svezu i ćevap meso i ništa drugo i ide ko alva smanjiš cenu do 50 60 70din čovek ogazde ali veliki je reskirant pa mu neko ostane duzan pa svađanje itd a kupuje i konje za kobasicu i meša ekstra.ali ima caka dok te ne zajebe prvi komšija da te prijavi što počinješ da bogatiš.ako imaš m... stavi u procep ali nemoj da fušariš s meso i soju najurićeš kupce u suštini retko ko se zajebo svi ti vrlo vrlo vrlo dobro zive sretno ti bilo
 
Nesto mi pade na pamet sinoc ideja o tome,jeste da je dosta veliki posao,i problem je trziste,tj trebalo bi se raspitati,znam da su bikove ljudi klali i pisu meso kad nakupe kolicinu onda kolju,ali opet to je junetina,kravlje meso nzm jel se moze uopste kao takvo prodati(junece znam da neki lokalni mesar u pakete po 5kg pakuje i lepo rasporedi da ima svima podjednako) e sad za kravlje pitanje jel bi to islo,mada u ovoj besparici mozda ako bi bila neka manja cena bi proslo ne znam,dok za cevape ili slicno bi se dalo sigurno jos bolje ali to je opet jos veci posao,ne znam,nisam pametan.
 
čoveku ja sam ti reko za dvojicu aliovaj što kolje on kupuje krave kao tvojr felerične štaćeš oćeš nećeš moramu gu prodaš i on ubija na cenu drugo lalše je prodati mleveno meso kobasice i roštilj kad gu samelje kompiri ću vidim dal je junetina il neka crkotina roštilj je sirotinjska hrana kilo po kilo otide sve a ne 5kg pa ja imam za kilo a ne za pet i što mi sejede nemogu da kupim nego savijem šipke i zeljujem jer nemam pare za više tu logiku gledaj i oni ne prodaju više od2 , 3kg ali non stop ceo dan i uveče mu izađe prodato cifra ubija ali još nešto svi u grad zive narod gladan gladan do zla boga a nemaju pare pa otidev kod njega e on se tu uklapa.drugo da ti ti natkupci plate dobru cenu ti o ovome opše nebi razmišljao znam ti muku i ovaj što klao bikove pa prodao butove zaglavio samo tako ista priča kao tvoja
 
čoveku ja sam ti reko za dvojicu aliovaj što kolje on kupuje krave kao tvojr felerične štaćeš oćeš nećeš moramu gu prodaš i on ubija na cenu drugo lalše je prodati mleveno meso kobasice i roštilj kad gu samelje kompiri ću vidim dal je junetina il neka crkotina roštilj je sirotinjska hrana kilo po kilo otide sve a ne 5kg pa ja imam za kilo a ne za pet i što mi sejede nemogu da kupim nego savijem šipke i zeljujem jer nemam pare za više tu logiku gledaj i oni ne prodaju više od2 , 3kg ali non stop ceo dan i uveče mu izađe prodato cifra ubija ali još nešto svi u grad zive narod gladan gladan do zla boga a nemaju pare pa otidev kod njega e on se tu uklapa.drugo da ti ti natkupci plate dobru cenu ti o ovome opše nebi razmišljao znam ti muku i ovaj što klao bikove pa prodao butove zaglavio samo tako ista priča kao tvoja

Šta ??????????
 
nerazumem zadnja dva posta šta vam nije jasno dijalekt ili beda jablaničkog okrugla pa ubiše nas oni prošli gradski oci i naša nam svetska metropola bedu napraviše od okrug znate li da ima utrina 3ća po veličini u srbiji što su svi koristili i dođe iz metropolu tata miša i kaze deco ovo je moje aj svi marš napolje bile oranice ako nemaš posadi ima za sve i plus ispaša i ponovo ne iskorišćeno ja stvarno neznam šta vam nije jasno u bojnik celo leto nije imala voda plus okolna sela a nadomak je brestovačko jezero da potopi leskovac stvarno nerazumem šta nerazumete
 
Nazad
Vrh