Cene junadi i gotovih bikova

Ja evo ima oko mesec ipo dana kako sam prijavio moje za prodaju i mesar jos nije dosao da ih vidi. Kad sam ga zvao dans rece mi da je cena u padu i da ima jako puno robe...navodno natovaricemo do nove godine... tuga...
 
Imali smo 4 bika i 1 junicu sve je otislo po bednih 1,9e. Ne moguce izvuci vise. Merili smo sve zajedno pa je prosek bio 479 kg,stim ako uzmemo cinjenicu da je junica bili maksimaln oteska 400 kg. E sad prirast.. sigurno su bili godinu dana kod nas a tezi su od 500 kg,ne znam koliko ali tezi jer je junica svukla prosek.
 
Prodao danas dva komada,oba teska po 567 kg cena 230 din.Zacudio sam se kad su mi rekli da prijemnicu moram poslati do 31.12,ali takva je neka uredba izasla da sva se za sva grla prodata u ovoj godini mora dostaviti dokumentacija do kraja godine.
 
Одоше бикови доле у пм...Синоћ сам са мало већим произвођачем на територији обе стране Дрине причао око цене,по њему за 2016 плафон 3.5 км на велико да иду бикови,стало све,претерало се са количином а нема где да одахне...треба год две да се опет врати,да они што су убацили у спаваће собе да тове да они опет откују да се устали тржиште.
 
Prodao danas dva komada,oba teska po 567 kg cena 230 din.Zacudio sam se kad su mi rekli da prijemnicu moram poslati do 31.12,ali takva je neka uredba izasla da sva se za sva grla prodata u ovoj godini mora dostaviti dokumentacija do kraja godine.
Ko ti je rekao da moras poslati prijemnicu do 31.12.
Moras samo ako su usli u ovaj novi sistem subvencionisanja koji ide po predaji grla.
I ja imam slicne informacije o ceni nazalost ,a da odahne imalo bi gde samo da se hoce....
 
Bikovi oteljeni u 2014-oj, prodati pre mesec dana. Treba da šaljem papire pa me zanima da li da u zahtevu napišem da su subvencije za 2014. ili 2015. godinu?
 
Nazad
Vrh