Cene junadi i gotovih bikova

jel ima neko broj od tih sto vode po selu.meni bih trebalo 15 kom. muskih teladi za tov -simental.hvala
 
Kod mene u Sjenici ima teladi samo nemam prevoz ,mora se doci po telad i pasose da prevedes na sebe,a ja i drugar bi nasli i kaparisali taj broj telica nije problem.

- - - - - - - - - -

Drugar semeni krave u dosta stala pa bi zbog njega ostavljali na rec.
 
jel ima neko broj od tih sto vode po selu.meni bih trebalo 15 kom. muskih teladi za tov -simental.hvala

Samo budi spreman na to da cena kad se ti pojavis nije ista, kao kad se pojavi nakupac koji kupuje na tom terenu. Tebi ce uvek traziti vise jer mu ovaj uvek ostaje kao rezerva. To ti je nase razmisljanje. Umesto da se kao proizvodjaci medjusobno pomazemo, mi se pokopavamo, a natkupci trljaju ruke i zive bolje od nas. Oni koji kupuju kazu nabili cene teladi u nedogled, prokleti sve im malo, oni koji prodaju kazu ucenjuju i gaze po nasoj muci, a bave se gospodskim poslom u odnosu na nas, nek kupe oni kravu pa nek joj robijaju svaki dan, pa da vide da li je tele skupo...I tako u krug...
 
Primetio sam da je danas, to svuda manje vise slicno, simentalac sa dobrim delom holstajna. Retko gde se naidje na onog pravog nekadasnjeg simentalca.
 
Tamno crvenih pravih simentalaca ima jos Lajkovac-Mionica - Divcibare-Maljen oni u sebi imaju Mombelijara , veliki problem sto sad veliki broj nemackih bikova u sebi ima neki % RH .
 
zvao sam coveka u soko banji ,on mi nudi prosek 160 kg./3,4eur.on vodi i kupi po selima sa njegovim prevozom,ja isplacujem bez cenkanja,.kad skupimo,samo pretovarim u moj kamion.u tu cenu su i papiri,samo da se plati dezinfekcija mog vozila 1000 din.malo mi to pomnogo,ustvari tele nije skupo,al bik je jeftin-skup je to sport i robijaski...::novac:::ppozdrav:
 
Tamno crvenih pravih simentalaca ima jos Lajkovac-Mionica - Divcibare-Maljen oni u sebi imaju Mombelijara , veliki problem sto sad veliki broj nemackih bikova u sebi ima neki % RH .

Po meni u tom podrucju koje si naveo jesu najlepsa goveda. Medjutim i u njima ima holstajna... I iz godine u godinu je to sve vidljivije. Naravno da ima izuzetaka... Govorio sam u globalu. One prave nekadasnje simentalke sam video u jednoj stali u Perlezu, gde svi uglavnom drze holstajne. Svuda ima izuzetaka.
ps. Moras priznati da je razlika izmedju mobiliara i domaceg simentalca poprilicno velika u svakom pogledu. Meleza sa mobiliarom ima najvise oko Mladenovca.
 
zvao sam coveka u soko banji ,on mi nudi prosek 160 kg./3,4eur.on vodi i kupi po selima sa njegovim prevozom,ja isplacujem bez cenkanja,.kad skupimo,samo pretovarim u moj kamion.u tu cenu su i papiri,samo da se plati dezinfekcija mog vozila 1000 din.malo mi to pomnogo,ustvari tele nije skupo,al bik je jeftin-skup je to sport i robijaski...::novac:::ppozdrav:
Moze li broj kolega, meni to nije skupo, a i ne pate se toliko telad u putu kao kod natkupaca.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Pa znaci jeftinije u Petrovcu nego u S.Banji a i blize . Mora biti veca cena vidim da su placali po selu 3.3 a drug dao jalovu kravu na 1.4 pa gledam dal je moguce da se trguje bikovima na 1.8
 
Znam jer do pre 15 god deda uzimao gore krave od mionice i maljena , sve su to krave bile velike minimum 700 kg i vise i plus mlekulje dobre i poreklo od tih krava kod mene izazile 30 L mleka za to sam naveo taj kraj uvek imas izuzetaka , naravno mladenovac i ta kraj gde je i prvo poceto osemenjavanje 50 tih godina sa mombelijarom .
 
Primetio sam da je danas, to svuda manje vise slicno, simentalac sa dobrim delom holstajna. Retko gde se naidje na onog pravog nekadasnjeg simentalca.

Dok je deda i ćale puštao prirodno pravog sim bika, bilo je pravih sim teladi. Ja više od 20 g radim isključivo veštački sa "ekstra" semenima, a telad sva kilavija. Jeb... im seme....
 
Данас продато мушко теле по 3.3,ту је негде око 140-50кг,видећемо у среду кад га утоваримо тачну тежину.
 
Nazad
Vrh