Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Cena od 7000+ kod nas po kj je potpuno stopirala prodaju. Tu i tamo se proda koje jutro zemlje.Uz put i kanal za navodnjavanje ide i do 8000+.
U NS cene nekretnina su otisle u nebesa novogradnje. Sad kupovati stanove je cista ludost.Treba sacekati malo i videti posledice Korona krize koja ce neminovno doći pa kad padnu cene nekretnina onda kupovati.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mozda je najbolja investicija u sebe ,otici na odmor ,solidan auto ,imati vremena za porodicu ,na kraju ceo zivot biti duzan i pod stresom jebes zivot ,do 91 godine moj otac je placao zemlju 10 hiljada maraka jutro arenda bila 400 maraka , da bi posle toga dugo bila 2000 maraka a arenda jedva 100 maraka , zadni par godina dosla je do 10 hiljada eura da bi se sad vratila na 4 do 5 hiljada ,u mom selu ima od 1 do 5 troje dece u razredu a bilo je po 30 ne tako daleko pitam se ko ce tu zemlju raditi mozda neki arapi

odlicno napisano Marko.

Moje misljenje je da nikad ne treba ulagati sve u samo jednu oblast. Brat je pre 3 godine kupio cerki stan kad je krenula da studira u Novom Sadu za 28500 evra. U to vreme mogao je kupiti 3 ili 3 i po jutra zemlje. Danas je toj zemlji cena ista ili 10-15% manje, a taj stan sada vredi oko 42000 evra.
ovako ako lose krene u jednoj oblasti ti ces se pokriti prihodom iz druge, ako sve ulazes u jednu oblast i tu pukne onda je to veliki problem.

ovo za skole mogu da potvrdim, znam da je u par Sremskih sela vec bila poslata direktiva iz ministarstva da se skole gase, posle protesta mestana odluka je odlozena ali pitanje je samo dana kad ce biti izvrsena jer jednostavno nema dece. Svi relativno mladi odose ili u Novi Sad ili Beograd ili u inostranstvo.
---
ja planiram da kupim jedan stan za izadavanje u Novom Sadu, ali kao sto je iznad napisao Pop Step cene su bas dosta skocile i treba sacekati da padnu, pocetak pada cene nekretnina ocekujem polovinom sledece godine..
 
Poslednja izmena:
Neko reče ostaviće zemlju sinovima a šta da radimo mi što imamo ćerke :unsure: da ostavimo zetovima? Što kaže Era ojdanić u pesmi "dal zetovi ili snaje to će neko da prodaje" malo šale ja lično mislim da je zemlja dobra investicija ali dugoročna jedino da sadimo marihuanu pa da je isplati za godinu dana ali hrane će uvek trebati osim ako ne izmisle tablete umesto hrane.
 
Ne mogu je poneti za sobom to je tačno ali je mogu ostaviti nekome a u mom slučaju deci pa neka rade šta hoće sa njom kada mene više ne bude.Ja na to tako gledam i trudiću se da kupujem zemlju kada god mi se ukaže prilika.
Kupujem i ja ali za neku realnu cenu u ovom momentu, 10000e hektar ne placam a kamoli vise...
Ne palamudim niko, svi imaju svoje poglede, placati neke cifre 10-15-20000 je po meni ludost, zivot prolazi, kao sto neko rece treba uloziti i u sebe
Ima i primera gde su ljudi grcali, stedeli da kupe neku njivu, sad to neko nonsalantno prodaje da kupi lep auto ao zrtvi pretka mnogo ga zabole
Ovde kod nas a verujem i svuda izdvaja se poseban soj ljudi kojima nikad nije dovoljno i ne bira sredstva da neke svoje ciljeve kojima se ne vidi kraj ostvari, to se sve pretvara u bolest... pomisle da su gazde a ne vide da su robovi svojih ambicija... to je ono sto se trudim da ne postanem
 
Ako rata kredita na 20 godina pokriva arendu bar imas sigurnost da radis svoje. Svejedno u proseku svake godine jednu dvadesetogodisnju ratu dam na arendu, samo jos nisam bas kreditno sposoban.
Bolje uzeti kredit na 20 godina, niko ti nece ici po selu i izbijati, nabijati cenu i tu dolazi i bolje djubrenje, cistije njive. Nije lud ko kupi zemlju na kredit.
 
Ima zemljišta koje vredi platiti.Recimo ovde je pre par godina prodata parcela od nepunog hektara za nekih 16.000 e, cena koja nema veze sa mozgom ali se posle nešto načulo da će se tu postaviti repetitor za jednog mobilnog operatera pa će kirija isplatiti parcelu bez problema i to se isplati kupiti.
 
Kod mene je drugačiji vid problema... Kredit može na 10 god, a arenda se isplati ne za 20 već 30 do 40 godina... E tu je drugačija računica..
 
lepo napisa moj Sremac

zemlja za koju ja placam arendu 250 ne moze se kupiti ispod 7500 evra, realnije 8 -8.500 i to su sve male table od 1-4 jutra. Kad se nekad i ponudi tabla od 10+ jutara tu je i cena jos veca... e sad da bih uzeo kredit za kupovinu zemlje u banci Intesi na 10 godina potrebno je da vratim dobijenu sumu x 1.3.
znaci 8.000 x 1.3 = 10400 evra
Na sve to dodati prevod, pa advokata ko angazuje + svake godine placanje drzavi raznih naknada i poreza zato sto je ta zemlja u mom posedu.
e sad lako je izracunati svakom koliko mu treba godina da bi se to isplatio.

Ovo sto je Milovan iz Vrsca kupio 21 jutra za 53000 evra je dobra trgovina, a ja da platim 25000 za 3 jutra neka hvala...
 
Meni čovek do mene ponudio nesto preko 4000 evra za jedno jutro,zemlja lošija.Reko sam da nisam zainteresovan posle odredjenog vremena se javi i kao padne dogovor izmedju nas na 3500 i dodje korona.Banke nisu davale kredite reko aj sačekaj jesen da se malo stvari smire.Računam trebace mi 20 godina da povratim taj uložen novac.I dalje sam u razmišljanju šta raditi,što se više razmisljam nesto me tera da odustanem.
 
Ja bi tu dodao i školovanje dece a gore pomenuto spada u redovan životni tok jer svejedno svako putuje, vozi solidan auto, ide u kafanu 😂 ...
 
Školovanje dece mi je na prvom mestu ali to nisam pomenuo jer sam odgovario na post koi je pisan u prvom licu jednine.
 
Da da skolovacu se sa 40 godina
Kod nas se prodaje njiva 2 jutra po fer ceni nalazi se izmedju 2 seoska tajkuna koja rade najvise zemlje u selu i kupovali su svaki metar kvadratni ali sad su izjavili da ne mogu da kupe nemaju sredstva a ne mogu ni kredite prezaduzeni su
 
Nazad
Vrh