Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja sam se odlucio na drugu varijantu,ja sam zalozio svojih 10ha i oni su mi na osnovu toga odobrili 53500.00e na raspolaganju i onda kako kupim neku zemlju,odnesem ugovor u banku i oni istog dana prebace pare prodavcu,ovo je po meni bolja varijanta zato sto placas jednom zalogu i pare imas spremne unapred i zemlja koju kupujes nije pod hipotekom. Kad bi zalozio zemlju koju kupujem,morao bi svaki put kad kupujem,da placam zalogu za svaki ugovor i vecina prodavaca ne bi htela tako dugo da ceka dok se odobri
 
Ako sam ja onda dobro izračunao ti si 21,5 jutro iz kredita platio 2500 evra po jutru? Lepa trgovina...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
A nas košta isto 53000 evra 7kj zemlje uzete na kredit pre 7 godina. Pišem ovo a ruka mi drhti od tuge i bola kao u Maratoncima! 😆
Ovo tvoje Milovane je po meni super pa da je nzm koliko nekvalitetna zemlja.
 
Pa jeste,kad otplatim polovinu,mozda bi uzeo opet ali na 10 godina. Jedino sto je moja zamerka dq bi mogli bar na 1 godinu da daju rok da se novac iskoristi,6 meseci je malo.
 
Psenice najvise bilo 4t prosek 2017god
Prosle godine 3.1t ove 2.8t po jutru
Suncokret prosek od 1.5t-1.8t i to uz obavezno bacanje osnovnog djubriva. Kukuruz u jako kisnim godinama moze da prebaci 6t,u prosecnim 3.5-4t u losim 1t
 
Kod mene je 2500e hektar zemlje na ravnom ili blagi nagib.Brdo se moze uzeti i za 1500-2000e. Do sada sam kupio par hektara ali sam se koncentrisao na masine i uzimanje zemlje u arendu.U narednom periodu je to investicija a mozda uzmem i taj kredid pa kupim 15-20 hektara dogodine.
 
Mi smo uzeli pre mesec dana jutro i trifrtalja za 2500 eura,iz dva dela je njiva ima pola jutara izmedu
 
Kod nas je bilo jedne kupovine po 11000e za kj, tj prodato je nesto po toj ceni. Obicna njiva. to izadje 19000e ha
 
Poslednja izmena:
Tu mora da rađaju dugmad. Pitanje je za koje vreme će isplatiti sama sebe. Ja lično ne gledam tako, smatram da je to investicija kad imaš novca a ostala zemlja u gomili će isplatiti to novo.
 
Odlicna cena Milovane, pogotovo sto je veca parcela u pitanju. Ovde kod mene u okolini cene nisu normalne, mada kako mi se cini da se cene polako stabilizuju i da su dostigle neki maksimum.
--
Mixer slazem se sa logikom tvog druga....
 
Moja logika je da do 6000e je ok (sa prinosima koji se ovde mogu osvariti) 6-8 je gornja granica. 8+ ne vidim matematiku.
 
Jedan moj drug ima logiku da ako mora da plati 1 jutro zemlje 8000 evra, za te pare 1 jutro zemlje po 200 evra može da radi u arendi 40 godina a ne mora odma da grune pare...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Ima istine u tome,ali ima i onoga kada se vlasnik naklinci i otkaze ti posle par godina kad mu sredis njivu u fulu i onda da drugome ili pocne on da radi.Kad treba da uzimam arendu svi se ponasaju kao bogovi veleposednici i ocekuju ja njih da molim da im platim da mi izdaju njivu.
Zbog toga je svoje svoje,i to nema cenu.
 
Nazad
Vrh