Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@marko22
Misljenja sam da treba ograniciti maksimum zemlje, kao i sve preko toga da se placaju ogromni penali. Radi socijalnog mira drzava to mora odraditi. I da, to ne bi bilo protivno kapitalizmu jer i u npr Danskoj postoji maksimum zemlje!

Tim pre što nafte polako nestaje. Neće ona nikada u potpunosti nestati, ali će njena eksploatacija jednom izgubiti ekonomski smisao. Upravo zato treba polako raseljavati gradove i stvarati već sada srednju klasu porodičnih poljoprivrednih gazdinstava, zanatskih radnji i trgovina. Veliki sistemi nemaju nikakvu perspektivu u vremenima koja dolaze ni u jednoj od ove tri osnovne delatnosti.

- - - - - - - - - -

Nemojte me držati za reči ali mislim da sam neki pročitao podatak da je 50 ha po glavi ukućana.

Pa to je genijalno! Manje više na koliko zemlje je limit nego što je ograničeno po glavi umesto po gazdinstvu. To je ujedno mera sprečevanja monopolizma i podsticajna mera da situirane porodice rađaju više dece! Naša država pak svojom socijalnim i ekonomskim merama podstiče samo krajnju bedu(beskućnike, prosjake... teret društva) da se množi, a bogataše da se još više bogate.

- - - - - - - - - -

Dolazi konstantno do grupisanja kapitala kod sve manjeg broja ljudi. Sve je izvesnije da ce se dogoditi da tesko stanje radnicke klase krene u revoluciju. Mi nismo svajcarska pa da imamo razvijenu industriju i kad neko proda zemlju da moze da se pristojno zaposli. To ce kod nas biti OGROMAN problem kad ljudi sa 10kj pocnu polako prodavati jutro po jutro da bi ziveli od tih novaca. To je jako blizu...

Da vam kaže vaš ćaknuti drug još nešto. Taj sa deset jutari ne može da propadne nikad, pa ni onda iz jednostavnog razloga što gazda nikad nije ni bio. Hoću da kažem da taj nije navikao da ima i njegove potrebe su krajnje skromne. Takvi su već odavno navikli na puko preživljavanje. Oni nemaju račun za gas jer se greju na paorsku peć. Njihov račun za struju je mali jer kuvaju na "Smederevcu", a čokanja imaju. U dućanu kupuju samo brašno, šećer i so. Ostalo sve imaju jer ne jedu račiće i maslinke nego čvarke i majuške sa crnim lukom... Prodavaće jutro po jutro da bi živeo od toga jedino u slučaju da je ostario i zanemoćao. a nema nikog svog ko bi nastavio da radi.
Opasnost od nekontrolisanog ukrupnjavanja kapitala preti srednjim gazdinstvima koja su stremeći ka napretku uložila u skupu mehanizaciju koja komotno premašuje njihove trenutne potrebe. Ta mehanizacija ima neku drugačiju stopu amortizacije nego siromahov T-40 i stvara gubitak ako se ne isplaćuje određenim obimom posla.
 
све сте ви ту лепо написали ... али држава не постоји ... постоји шачица кловнова тј. управника плантажа и црнци ....
ако неко од такве "државе" очекује да учини нешто за "државу" тај се грдно вара .. ајд што се вараш свако греши ал може то скупо и да плати ...
и само додатак оног што сте заборавили цифра на рачуну нема никакву вредности (oсим оне беде од енергије за запис пар битова) папир колко вреди у поређењу с нпр буковином за ложење .. од 71ве долар вреди колко и метак у цеви оног ко ти је држи прислоњену на слепоочницу .. све је у вери да ћеш за те цифрице и сутра моћи да купиш нешто да поједеш ... земљу немош појести ал можеш да на њој узгајаш колко теби треба да те нико не уцењује ... а слобода нема цену .. чим срачунам колко је потребно за прехрану по особи годишње купујем колко год да кошта :osmeh:
 
Prosle nedelje stric isplatio zemlju 3kj cena 3000e po kj,ova cena je dogoverana prosle godine.Zemlja nije daleko od sela.
 
@ralekiraj
50ha je maksimum! To sam saznao od kolege sa faksa koji se zaposlio u Danskoj. Takodje su u obavezi ko god radi preko 10ha da ima nesto od stoke (sta i kako ne znam pojedinosti). Dakle ne moze posej 100ha kukuruza i onda budi pametan...
 
@ralekiraj
50ha je maksimum! To sam saznao od kolege sa faksa koji se zaposlio u Danskoj. Takodje su u obavezi ko god radi preko 10ha da ima nesto od stoke (sta i kako ne znam pojedinosti). Dakle ne moze posej 100ha kukuruza i onda budi pametan...
Nije u obavezi da ima on licno stoku , ali mora da ima ugovor sa nekom farmom o snabdevanju st, hranom.
Bar tako su nam pricali Danci kad su bili na predavanju o svinjarstvu u Vrdniku.Kod njih mozes zakupiti farmu bez ara zemlje , ali imas ratare koji te snabdevaju.
 
AKO se neotrgnem i osvestimo ovi gradovima neumeju da razmisljaju da selu bude ok . Pa oni pobegli sa sela i sad da u selu bude OK pa sto su onda bezali sta su oni budale.....????? BICE veselo

- - - - - - - - - -

Nije u obavezi da ima on licno stoku , ali mora da ima ugovor sa nekom farmom o snabdevanju st, hranom.
Bar tako su nam pricali Danci kad su bili na predavanju o svinjarstvu u Vrdniku.Kod njih mozes zakupiti farmu bez ara zemlje , ali imas ratare koji te snabdevaju.



lepo zamisljeno kod nas je isto to i jos bolje 2 u 1 ali opet ne valja sve propada gde je greska......????
 
Imam jedno pitanje,pa ako neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan,radi se o sledecem:

Hteo bih da kupim parcelu koja se granici sa mojom povrsine nekih pola Ha,mozda i malo manje,parcela je jos pre deset i vise god. oduzeta vlasniku zbog neplacanja poreza i data je na koriscenje lovackom drustvu,na njoj je trenutno suma,da li se to na neki nacin moze kupiti ako bih uspeo da pronadjem vlasnika i isplatim zaostali porez ili kako vec...?
 
@milan bogatic
Da, ali si uslovljen da kukuruz i soju provuces kroz stoku. Ima jos jedna zanimljiva teorija koja je vrlo verovatna da se dogodi.
Pustice vece paore da pokupuju velike traktore, masine i kombajne i onda uvesti maksimum, a sve preko maksimuma oporezovati toliko da nemas racun da radis tu zemlju. Zasto to ima smisla? Ovako, u Madjarskoj su prvo pustii da ljudi pokupuju Holmere/Rope da investiraju u mehanizaciju za proizvodnju secerne repe, da bi posle secerane zatvorili. Na kraju su ljudima ostale rate koje placaju a ne mogu da iskoriste mehanizaciju. Inace Madjarske secerane su privatizovali nemci i 2-3 godine je Bog hodao zemljom u tom poslu (jako je bilo isplativo). Kad su ih navukli, onda su ih zeznuli.

@petar84
Sve ce ti reci u katastru i poreskoj upravi :ppozdrav:
 
@milan bogatic
Da, ali si uslovljen da kukuruz i soju provuces kroz stoku. Ima jos jedna zanimljiva teorija koja je vrlo verovatna da se dogodi.
Pustice vece paore da pokupuju velike traktore, masine i kombajne i onda uvesti maksimum, a sve preko maksimuma oporezovati toliko da nemas racun da radis tu zemlju.

Ne boj se ti za te velikane koji su pokupovali moćnu i skupu mehanizaciju. Ako se ikada i uvede taj maksimum, uvešće ga na zemlju u posedu a ne na zakup. Čak i ono što poseduju preko maksimuma prepisaće na svastike i šurnjaje... Izmajmunisaće bilo šta, pa takvi su barem uvek i bili najsnalažljiviji u majmunacijama. Mašinčuge se isplate ako rade u okviru svojih kapaciteta, a ko kaže da moraju ti kapaciteti da budu ispunjeni samo na posedu njihovih gazda.
Ne bojte se za najsitnije i najmoćnije ni u kakvom scenariju. Srednji su oni koji su uvek u sredini, tj. između čekića i nakovnja.
 
Hteo bih da kupim parcelu koja se granici sa mojom povrsine nekih pola Ha,mozda i malo manje,parcela je jos pre deset i vise god. oduzeta vlasniku zbog neplacanja poreza i data je na koriscenje lovackom drustvu,na njoj je trenutno suma,da li se to na neki nacin moze kupiti ako bih uspeo da pronadjem vlasnika i isplatim zaostali porez ili kako vec...?
Дирекција за имовину РС је власник ако је тачно оно што си написао. Дирекција се иначе проглашава власником свих непокретности у колико се не пронађу наследници у року од 3 год.
Прво узми катастарски број парцеле па онда иди у Пореску управу на тој општини и питај колико процењују земљиште за то подручје. Онда иди у Дирекцију и понуди да откупиш по тој цени.
Адреса Грачаничка 8, Бгд; 011/3346706 Сектор за евиденцију.
 
Ne boj se ti za te velikane koji su pokupovali moćnu i skupu mehanizaciju. Ako se ikada i uvede taj maksimum, uvešće ga na zemlju u posedu a ne na zakup. Čak i ono što poseduju preko maksimuma prepisaće na svastike i šurnjaje... Izmajmunisaće bilo šta, pa takvi su barem uvek i bili najsnalažljiviji u majmunacijama. Mašinčuge se isplate ako rade u okviru svojih kapaciteta, a ko kaže da moraju ti kapaciteti da budu ispunjeni samo na posedu njihovih gazda.
Ne bojte se za najsitnije i najmoćnije ni u kakvom scenariju. Srednji su oni koji su uvek u sredini, tj. između čekića i nakovnja.

Promasi i cekic nakovanj ,a i ono izmedju kod neiskusnog kovaca e ,a onda bude svasta :osmeh:
 
КО Нови Бечеј, 5. класа, 2,5 јутра, 3.100€. Ако неком треба нек се јави да му проследим податке а ако је неко из Јарковца има 2 Ха 2. и 3. класа у две парцеле још јефтиније.
Ваљда ћу да се овајдим за једно прасе. ::000::
 
Nazad
Vrh