Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U Crepaji ima 20-ak gazda koji u bilo koje doba godine imaju sa strane 100.000 eura ako ne i jace kojima mogu da raspolazu bez problema...Plodna zemlja,bogato selo,ljudi...Mislim da je ako ne i najjace u Srbiji po imovinskoj karti u odnosu na broj stanovnika!
Mislim da selo Melenci moze da se takmici sa navedenom ekipom.
Sto se tice plodne zemlje,ima je preko 17 000 ha,a stanovnika malo vise od 6000.
Nema bas dvadesetak gazda,ali ima 10 koji imaju mnogo vise od tih 100 000 eura sigurno,jer im najjeftiniji traktor toliko kosta,a pored toga poseduju benzinske pumpe,silose,zadruge,kamione i ostala cuda.
 
Bar dok neki zakon ne proradi pa se poreklo imovine ispita,jer nemoguce je da je sve od zakupa steceno,al za sada su jake figure nevidjeno,kojima naravno upravlja nego iz gornjeg dela moci.

- - - - - - - - - -

Ali zato jedan njihov,kao svi Melenčani .
Da,ne kazem ja nista...
Samo sam naveo da i u Melencima ima "postenih" ljudi sa velikim novcem i nenormalnim parcelama,kao svugde sto ima,bar po dva coveka.
Takve parcele nema ni neko u inostranstvu,to samo ovde moze da se desi da se kupi 2500,3000,4000ha u roku od par dana i plus po koji traktor. :osmeh:
 
kod nas 1ha 2500 do 3500eura koliko hoćeš a neće je niko.Ja lično imam na proljeće isplatit rođaku 3,5 ha (koje već radim 10 god džabe)85oo e, mogo sam i jeftinije al sramota me.Uz to dobijam i gratis 1,1ha bara (njive u ravnici zarasle u šiblje Š klase) gratis.kod nas je niko neće bježi narod u inostranstvo
 
mogo sam i jeftinije al sramota me.Uz to dobijam i gratis 1,1ha bara (njive u ravnici zarasle u šiblje Š klase) gratis.kod nas je niko neće bježi narod u inostranstvo
Ma sta te sramota bre,cepaj samo. :osmeh: Salim se naravno.
Nije ni tako skupa zemlja,tuzno je sto kazes da je nece niko.
Valjda racunaju ljudi da ce im u inostranstvu biti bolje,zato i idu,pa kao naci ce finu platu,mozda neka kola i slicno.
Ne znam ni ja...Samo znam da, tamo gde si rodjen si svoj na svome.
 
Drago mi je kada cujem da ima vrednih i postenih i sa parama.

Jutros me zvala neka zena da nudi 3 jutra zemlje, trazi 4000e za jutro. Idem ujutru da vidim sta je i kako je i da kupim ako je sve cisto. Izgleda da jos uvek nisam zavrsio oranje. :D
 
Зна ли неко од Вршчана колико вреди земља у Куштељу? Има неколико мањих парцела по 16-17 Дин/м² па ме интересује да ли је то реална цена?
 
Zemlja kao i sve druge u tom delu Banata, malo mesto, na samoj granici sa Rumunijom. Mislim da te pare vredi sigurno, zapravo to je jako povoljna cena... ako mislis da kasnije prodas.
 
pazi zavisi gde je ima tamo i po visljoj i nizoj ceni Kustilj, u nasem delu je uglavnom do rumunije losija zemlja i teska za obradu a i manje rodi, kako oni kazu ljuta zemlja.
 
Зна ли неко од Вршчана колико вреди земља у Куштељу? Има неколико мањих парцела по 16-17 Дин/м² па ме интересује да ли је то реална цена?

YT1RDI
koliko sam primetio,vi izgleda raspolazete velikim obrtnim sredstvima kada kupujete zemljiste po celoj Srbiji,nebitno na njen polozaj i kvalitet,pogotovo videvsi da cak ne umete da napisete ni pravilan naziv naseljenog mesta u kom se nalazi zemljiste?
 
Mislim da selo Melenci moze da se takmici sa navedenom ekipom.
Sto se tice plodne zemlje,ima je preko 17 000 ha,a stanovnika malo vise od 6000.
Nema bas dvadesetak gazda,ali ima 10 koji imaju mnogo vise od tih 100 000 eura sigurno,jer im najjeftiniji traktor toliko kosta,a pored toga poseduju benzinske pumpe,silose,zadruge,kamione i ostala cuda.
Nismo baš blizu ali nismo ni mi daleko,jes da nemamo ni jednog glavnog baju koji radi pola atara ali puno poljoprivrednika koji rade 50 i više ha. I svi oni mogu izdvojiti za parcelu od par jutara basnoslovne sume.Do pre par godina niko nije hteo da kupuje zemlju (tj jako malo) ali ne zato što nisu imali nego jednostavno nisu videli perspektivu .Sve se to za čas okrenulo.Sada trenutnbo dok čuješ da neko prodaje zemlju već je prodata.Čovek umro i na bdenju sin iz Amerike odma našao kupca( ustvari kupac njega). 48 jutara nešto preko 200000 eura. U ritu su računali 3000 eura a do prošle godine je išla trgovina za 800 eura. Ja sam u tom delu atara najviše platio (pre par godina) 600 eura kj.
 
Kod nas je zbog jednog velikana jutro zemlje u Torku 6500 evrića iako nas ima mnogo koji rade i preko 100 ha mi ćemo pući zbog njega a u Žitištu cena je 3 puta manja + još imaju mnogo državne zemlje za razliku od nas koji nemamo šta da licitiramo
 
Ako me sećanje služi u januar-februar ove godine.Dečko koji je radio ranije inače nećak od pokojnog je sve poorao i bacio veštak tako da se nagodio sa novim vlasnikom da mu ostavi ovu sezonu (2012) .Novi vlasnik je ušao u posed ove jeseni prvi put i to sa plugom.

- - - - - - - - - -

Univerzal ja sam pričao sa gore pomenutim vlasnikom i onako usputa ga pitao hoće li na licitaciju. Kaže neće ne treba mu više ali ako uleti neka parcela pored njega verovatno je speman da iskezi i 10000 eura za kj.
Čovek nedavno uzeo kredit i kupio u Cicijevom atar 4 jutar sa sve kamatom 30000 eura.
 
quote_icon.png
Citiram: YT1RDI

Зна ли неко од Вршчана колико вреди земља у Куштељу? Има неколико мањих парцела по 16-17 Дин/м² па ме интересује да ли је то реална цена?

Gde si to video ako nije tajna? Zemlja je u Kuštilju uglavnom dosta loša (kisela) i plodored im je : pšenica-suncokret. A cena je dobra čak i za Vršac gde su inače niske cene.
 
koliko sam primetio,vi izgleda raspolazete velikim obrtnim sredstvima kada kupujete zemljiste po celoj Srbiji,nebitno na njen polozaj i kvalitet,pogotovo videvsi da cak ne umete da napisete ni pravilan naziv naseljenog
mesta u kom se nalazi zemljiste?

Ма неее! Немам пара зато и тажим јефтине парцеле, да не кажем џабе (а ових 16 дин. квадрат за виноград је, признаћеш, џабе). Ако ће 20а винограда да кошта 350€ онда није ни битно што је далеко. Углавом (због опаке болести "паранемије") проследим контакт неком заинтересованом у локалу (као што је ДраганВш овог пута). Што се тиче назива места и реона углавном су са Гугла или локалних огласа.
 
Marko 22
Kozijak je selo pored ilandže.Ima tamo par lokalaca koji nabijaju cenzu ali nije sva zemlja 9000 e ,verovatno ima parcela koje su otišle po toliko ali neka realnu cenu je pisao Kovačev .
 
Nazad
Vrh