Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@krmele kolega ne bi se slozio da to ima neke veze sto si ispricao.Kod mene kj. se prodaje oko 4000 do 5000e a mogu ti reci da nam je najbolja zemlja 2 klasa koje gotovo da i nema,sve ostalo je od 3 do 6 klase zemljista a cene su slicne za sve. a zemlja u beceju i kod mene nemoze da se poredi sa kvalitetom kao i sa cenom koja je ovde nazalost nenormalna...

Prvo i prvo, ne brkaj Bečej sa Novim Bečejom. Osim što se nalaze u dve geografski odvojene oblasti zemljište pa i mnogo drugih stvari se razlikuju kao da su sa dva kraja Sveta.
Drugo sto puta sam napisao da klasa nije merilo plodnosti. Ja imam rezultate kontrole polodnosti sa dve njive iste klase i ti rezultati nisu baš tako identični. Pre bih rekao da se komotno razlikuju. Zemlja se može vrlo lako upropastiti, a teško se popravlja.
Treće, ako ćemo već i po klasama, čisto sumnjam da oko Novog Bečeja sve vrvi od druge klase. Ima čak tu i puno slatine, ali pretpostavljam da dominira četvrta kalsa. U glavnom sve jedno je, nikakve to veze nema sa onom čuvenom Bečejskom zemljom sa bačke strane.
Dakle, dok ide po tu cenu onda zasigurno postoji razlog za to kao što postoji i razlog za visoke cene kod vas.

- - - - - - - - - -

Zima 2012/2013 http://www.dominomagazin.com/article/17456/gradski-zivot/ceka-nas-najgora-zima-u-1000-godina Leto 2013 sušno sa još više ekstremno toplih dana Na osnovu ove prognoze ipak mislim da je cena zemlje previsoka

Jel to pisao onaj stručnjak što je video da Indijanci seku drva već tri godine? :haha:
Ne znam ko ima koristi od plasiranja takvih budalaština u javnost. Ne postoji način da se meteorološke prilike predvide ni orjentaciono na preko deset dana u napred.
Bez obzira na sve i ja se slažem da su cene zemlje na večito i u zakup trenutno isforsirane u našim krajevima. U Mađarskoj i Rumuniji koje već jesu članice EU, hektar zemlje se može kupiti za jutro/lanac ovde
Uvek je bilo da novokupljena zemlja vraća ulog kroz deset godina. Dakle, petsto evra čiste zarade godišnje po jednom jutru? To može da se omakne ponekad. Hiljadu evra za godinu dana čiste zarade na jednom jutru? Šta ti ljudi seju, oću i ja to da probam. :sta:
Uzrok budženja cena zemlje je naša alavost na moćnu mehanizaciju. Pokupovali kurte i murte mašineriju koja daleko premašuje njihove potrebe, pa sad jagma za zemljom da se to amortizuje, da ne stoji, pa makar bilo na ivici isplativosti.
 
Tako je meni bilo 2008-me za stan u centru BG mi nudili 3500 po kvadratu a ja nisam mogao da prodam, sad kad bi dobio 2000 noga u **greška! Dok je ovaca bice i runa!
 
2000te pored stricevih 7 jutara prodavalo se 5kj. Covek trazio 10.000 maraka, mi mu davali 8000. Spustio na 9 i dok je stric, oce - nece, proda se za 2-3 dana za 8900... Ubrzo se marke zamenise evrima i cena postade 2000e/kj.

- - - - - - - - - -

p.s. Belarus 820 je kostao oko 12k maraka (neka me neko ispravi, kroz maglu se secam), cisto da uporedite.
 
P
Uzrok budženja cena zemlje je naša alavost na moćnu mehanizaciju. Pokupovali kurte i murte mašineriju koja daleko premašuje njihove potrebe, pa sad jagma za zemljom da se to amortizuje, da ne stoji, pa makar bilo na ivici isplativosti.
U potpunosti se slazem sa vasom konstatacijom!U potpunosti!
 
U vezi cene zemlje...
Sredinom 80-tih kada je poljoprivreda u Vojvodini bila u daleko boljem stanju nego sada, moj ćale je jutro zemlje platio 10000 maraka.
Cena stalno varira.
U 90-tim godinama je poljopriveda pala na niske grane, pa je i zemlji pala cena.
 
pricalo se i o ceni od 13.500 ali nikad nisam upoznao coveka koji je kupio po toj ceni
100% je bila cena 13.5he. Ima ih 4-ica u Djurdjinu koji su kupili za te pare. A bio je i spisak kupaca u Poljoprivredniku iz ne znam kog razloga... Dal je bila neka nagradna igra za te kupce.... Ne znam ne mogu da se setim uglavnom jedan kratak period su toliko koštale 82-ke. Sory zbog Off-a!
 
Lanac smatraju 57.5ari tj jutro u Backoj i Sremu. Veliki lanac (1.25 x 57.5ari) koliko sam primetio nigde nije merna velicina u trgovini.

@branko
Upravo tako. Zlatnih godina poljoprivrede cena je isla i do 10k maraka za jutro, da bi 90ih pala na 700-1000 maraka.

Trenutno deluje da je nemoguce da cena zemlje padne, ali preko noci moze da se okrene slika. Jasno je da garancija ne postoji i svako sa ozbiljnijim kapitalom ce podeliti rizik i investirati u vise tipova nekretnina, a bas sa ozbiljnim kapitalom nikada nece investirati u drzave balkana.

Za cenu od 26k evra za 1.15ha - obicno pro'eravanje i potpuno van mozga ulaganje.
 
Kupili smo rusa u novembru 1999 za 19.500 DM, iste te godine u maju je kupio poznanik za 16.500 DM pricalo se i o ceni od 13.500 ali nikad nisam upoznao coveka koji je kupio po toj ceni
Početkom 1999 je bilo moguće uvesti MTZ 82 iz Mađarske.Tada je u Bašaid uvezeno par komada preko nekog iz Subotice za 15500 DM.Trebala je potvrda iz katastra da na svoje ime ima zemlju i potvrda iz poreske uprave da je izmiren porez.Pričalo se da su to neki reparirani traktori da su radioaktivni itd .Mislim da sam u carinskoj deklaraciji video neku cena od oko 7000 DOLARA.
 
Nazad
Vrh