Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ti sto licitiraju do vrha, ili su vidoviti i znaju sve do detalja sta ce biti dogodine ili postoji neki mehanizam izvrdavanja da se ne plati tolika cena.
Te cene zakupa prelaze granicu rentabilnosti, a pogotovo posto su zakupi bili na samo 1 godinu.
 
Pa sad sam ponovo pogledao taj oglas, i licitacije su sve 1 godina osim nekih 100 ha na 20 godina. Te table od 100 ha za voce ne postoje. Ne mogu da verujem da tako nabijaju cene a zemlja se uzima na 1 godinu.
za voce su manje parcele od 5 do 25 h,obavezni su bili elaborati,i njih su nabavili samo da udju u posed.posto kod nas u uljmi vise nema parceta zemlje da se uzme pre dve godine se krenulo u osvajanje atara vlajkovca,vrsca,plandista,kod nas u selu ima desetak ljudi koji rade preko 1000 lanaca,dok ovih sa nekoliko stotina ima na desetine..graniko izvozi vagone iz uljme za bar-bari-london,sada i granexport pravi skladista uz prugu,robne rezerve iz juznog banata uglavnom se skladiste u uljmi...sve u svemu u poslednjih 10 godina doslo je do strasnih obrta,silosi,hangari,klasovi,dzon diri,rusevi su postali normalna pojava,sada su aktuelni fendt traktori
 
Ja sam danas pazario nesto preko 5 jutara, na jednom mestu 4 jutra druga duz od glavnog puta za 3500e po jutru 1. i 2. klasa zemlje i malo jace od jutra u 3pm za 3000e sve 1. klasa zemlje. I sad sam stigao kuci potanjirao sve i posejao psenicu.
 
Po jutru ili za oba? Sve se mislim da li je moguce, kod nas 7000 kj, nesto se prica i vise? Komsija ima 1kj i trazio nam 8000E 500m od sela na betonskom putu, i tata i drugi komsija nisu ni razmisljalji odmah odbili.
 
vagon kukuruza za jutro je bilo nekad tako mi deda kaze a sad su druga vremena,zemlju kupuje i kurta i murta.Inace cestitam kishu za veoma povoljan pazar.

Ne bih se složio da je to baš tako veoma povoljno. Postoji razlog zašto jutro zemlje u Rabama ili Podlokanju košta toliko koliko košta, u Novom Bečeju toliko puta dva, u Kikindi duplo u odnosu na Novi Bečej, a u Pančevu duplo u odnosu na Kikindu.
Za iste novce za koje može da se kupi dvosoban stan u Beogradu ili Novom Sadu isto može da se kupi i po' sokaka u Mokrinu ili Iđošu.

- - - - - - - - - -

Ma deo Baca.

Evo izmenio sam u profilu.

Da nije imena Dragorad, pomislio bih da Dolina znači Padina(kod Pančeva) jer se njihov FK tako zove.
 
Ne bih se složio da je to baš tako veoma povoljno. Postoji razlog zašto jutro zemlje u Rabama ili Podlokanju košta toliko koliko košta, u Novom Bečeju toliko puta dva, u Kikindi duplo u odnosu na Novi Bečej, a u Pančevu duplo u odnosu na Kikindu.
Za iste novce za koje može da se kupi dvosoban stan u Beogradu ili Novom Sadu isto može da se kupi i po' sokaka u Mokrinu ili Iđošu.
U potpunosti se slazem sa vama kolega. A za zadnju recenicu u ovom postu imate :ppozdrav: . Svaka cast.

- - - - - - - - - -

Da slazem se prvo je trazeno 9000e pa evo dodjosmo na 7500e.
Cestitam na kupovini,nek je sa srecom. Da brzo vrati novce,a posle da duplira. ::namigivanje::
Dobro je sto si uspeo da spustis cenu kolega winchester... 7500e nije malo,ali 9000e je previse.
Zemlja ce biti sve skuplja,tako da ste fin posao uradili.
Svaka cast! Samo napred! ::svaka cast::
 
@krmele kolega ne bi se slozio da to ima neke veze sto si ispricao.Kod mene kj. se prodaje oko 4000 do 5000e a mogu ti reci da nam je najbolja zemlja 2 klasa koje gotovo da i nema,sve ostalo je od 3 do 6 klase zemljista a cene su slicne za sve. a zemlja u beceju i kod mene nemoze da se poredi sa kvalitetom kao i sa cenom koja je ovde nazalost nenormalna...
 
Nazad
Vrh