Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Beli lukac i ruzmarin. Ozbiljno ovde je neko lud. Kod mene znam slucaj - kupili 2kj za 10000e i posejali 2 godine zito. Nista posebno ni zemlja ni usev. Koja je tu logika?
 
Ljudi niste ni svesni sta je sve u igri. Kupuju obicni ljudi za mnogo vece igrace, cisto pranje para, da mu ne stoje vec ima nekretninu a taj sto je kupio za njega radi je kao u zakup cisto da ne lezi u parlogu. Ima toga i kod nas i to na zalost sve vise
 
mi smo male mace za vas. nedavno smo kupili 8,5 kj na sudskoj licitaciji, ali imam i najavu da ce biti jos u skorije vreme. cena je upola manja od onog sto placamo po selu kad kupujemo.

Jel to bila javna licitacija, oduzeto tj. pod hipotekom? U kom mestu si kupio zemlju?

Jeste, bila je javna licitacija, oduzeto od strane banke, zadruge i kojekoga. Nebih o lokalitetu.
 
Verujem da su komsije uredno pitane.

Sta ja imam s komsijama? Samo sam procitao na tabli u sudu da dana tog i tog ide zemlja na dobos, i uplatio sam ucesce i ispostavilo se da ipak smo i kupili ju. sudski postupak i natezanje s bankom je trajalo blize 2 godine. Sve je regularno proslo, lokalitet je u tajnosti zbog nekih drugih faktora, koji promatraju ovaj forum.
 
jesu kako da nisu obavesteni...da su se obavestile nebi to jeftino otislo,sve sto je jeftino neka je muljaza

- - - - - - - - - -

bio mi danas jedan covek, tacnije mom starom,da ponudi zemlju i za jutro trazi 12000 evra.....valjda je mislio da se nadjemo na 10000,hehe...Primecujem sve vise zemlje u ponudi po toj ceni a sve manje kupaca koji bi toliko platili...Opet nadje se neko pa plati oko 9000,pa cak i tricavih 10000...Moje misljenje je da ce cena zemlje da ide dole,jer vremenski uslovi nam nisu naklonjeni, a plus povrh svega losa kupovna moc ljudi kod nas pa i u svetu...I ti koji bi voleli da imaju sada zemlju nemaju cime da kupe.Ovo sam tvrdio za stanove kada su bile one godine sa neverovatnim cenama.Tada je moj stric koji ima stan u BG mogao za njega da kupi kompletno domacinstvo sa svom mehanizacijom.Ipak,zemlja jeste najsigurnije ulaganje,ALI PO OVAKVIM CENAMA koje s ck vise nego u EU,treba razmislti.

- - - - - - - - - -

jesu kako da nisu obavesteni...da su se obavestile nebi to jeftino otislo,sve sto je jeftino neka je muljaza

- - - - - - - - - -

bio mi danas jedan covek, tacnije mom starom,da ponudi zemlju i za jutro trazi 12000 evra.....valjda je mislio da se nadjemo na 10000,hehe...Primecujem sve vise zemlje u ponudi po toj ceni a sve manje kupaca koji bi toliko platili...Opet nadje se neko pa plati oko 9000,pa cak i tricavih 10000...Moje misljenje je da ce cena zemlje da ide dole,jer vremenski uslovi nam nisu naklonjeni, a plus povrh svega losa kupovna moc ljudi kod nas pa i u svetu...I ti koji bi voleli da imaju sada zemlju nemaju cime da kupe.Ovo sam tvrdio za stanove kada su bile one godine sa neverovatnim cenama.Tada je moj stric koji ima stan u BG mogao za njega da kupi kompletno domacinstvo sa svom mehanizacijom.Ipak,zemlja jeste najsigurnije ulaganje,ALI PO OVAKVIM CENAMA koje s ck vise nego u EU,treba razmislti.
Bas me interesuje dali je i kod drugih slicna cena?kod nas je arenda koliko cujem oko 300 pa nagore
 
ja ne znam koja se kultura iplati da se seje po toj ceni zakupa?mozda secerna repa,posto je nvr bio kukuruz,mora da se pravi plodored...
 
Kukuruz,zito i suncokret,repu ne sejem vec par god.Pa kako se kod vas isplati na 300 i vise eura?
 
nemam pojma ni ja.
suncokret iduce godine ima da bude dzabe,koliko vidim i psenicu seju svi zivi,kukuruz ne mogu jer je bio,jedino repu da se drkam oko nje.Jos mi fali to samo uz povrce...
 
Prosek neki kod nas je bio oko 100000 din po lancu,kod vas otprilike isto,eto otkud i ta cena zakupa.
 
kod nas cujem da je placen zakup po 300 evra po kj. ide sve gore. Ove godine ce biti prava lutrija uzeti nesto u zakup, a ocekuje nas ove jeseni i licitacija drzave zemlje, na kojoj mislim da malo ko ce uzeti bez 60000 ili 70000 din ista (po hektaru)
 
Danas zvao jednog coveka iz Uzdina, trazi covek za 3. klasu 6000 eura/kj. Njiva kratka, oko 300 metara, jedina prednost sto udara u kanal. Na nekih 8 km od sela. Lepo sam se zahvalio na informaciji, i spustio slusalicu. Kod nas se trguje za oko 3500 eura po lancu, ali je ponuda jako slaba. Kako stoje stvari trenutno, mnogo vise se isplati zakup, nego kupovina. Naravno, da imam viska "zivih" para, ne bih se razmisljao, vec bih kupovao zemlju.
 
Verujem da su komsije uredno pitane.

to pravilo nikad nije ni vazilo, u ugovoru se navede da si ti sa jedne strane parcele a sa druge put ili opet ti, sta su oni prosti? nego drzavi nikad nije ni bilo bitno ukrupnjavanje parcela, nego da naplate TAKSE, to je njima naj bitnije!

sta mislis dal bi neko prekrsio to pravilo da pita komsiju prvo, da je zakon stroziji i dokaz da je komsija priupitan?
 
Kod nas bez saglasnosti komsija,nemoze da se pazari njiva ili bilo koja nekretnina,a verujem da je tako i u ostalim opstinama,samo sto se mozda zloupotrebljava.
 
Sve prolazi, dok se ne pobuni komsija. Takav ugovor pada na sudu "iz keca". A posle-sve zavisi od maste... Mogu da te terete za falsifikovanje potpisa, unos netacnih podataka...
 
Nazad
Vrh